Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan alakul a házimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan alakul a házimunka felosztása egy párkapcsolatban? Ki mennyit vállaljon belőle?

Figyelt kérdés

A párom alig csinál otthon valamit, ami házimunka. Azt is nagyon ritkán, kérésre. Cselédnek érzem így magam. Szerinte a nő dolga a főzés, takarítás stb. Dolgozom, én is szeretnék pihenni, hobbizni, nem csak dolgozni, meg mosni, főzni, takarítani. Ha pl. összekapunk, akkor már beközli, hogy nem csinál semmit. Én meg nem gondolom, hogy felnőtt embertől elfogadható lenne ez a hozzáállás. Nem gyerek, hogy duzzogva elvonuljon, és rám maradjon minden...

Próbáltam már, hogy én sem csinálom, hátha észbe kap, de csak felhalmozódott minden, és akkor is nekem kellett elvégezni a házimunkát. Ha meg szólok neki, max megigéri, hogy kiveszi a részét, aztán nem történik semmi...



2021. febr. 24. 08:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van hogy párom (ő a ffi) főz és én minden mást megcsinálok. :-) Nekem ez igy tökéletes, ő jobban szeret főzni és jobban is tud, takarítani kevésbé szeret, azt viszont én szeretek, megnyugtat idegileg :-)

Vásárolni mindig együtt megyünk 1x a héten.

2021. febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Az úgy még korrekt, igen. Nálunk én főzök, takarítok, és a bevásárlást is javában én intézem...

2021. febr. 24. 08:26
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk attól függ, hogy kinek mikor mihez van kedve. Alap, hogy magunk után elmosogatunk, mert senki sem cseléd. De nyilván ha állok a mosogató mellett és a férjem hoz 1 tányért, akkor elmosom azt is és nem teszem félre, hogy majd ő. :D


Nagytakarítani ketten szoktunk, mert úgy szórakoztatóbb. A szemetet és a szelektívet ő szokta kivinni, mert azt én utálom. Mosni és teregetni én szoktam, mert azt ő utálja.


Fel lehet osztani normálisan is, nem kell mindent az egyiknek csinálnia.

2021. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2%
A nő dolga. Kivéve, ha jobban keres a pasinál.
2021. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk úgy van hogy én csinálok mindent a férjem meg semmit.
2021. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok egy beosztást és követeld meg, hogy ahhoz tartsátok magatokat. Ha kell, akár adj ultimátumot, hogy vagy csinálja, vagy annyi a kapcsolatotoknak. (Én személy szerint egyébként menekülnék egy ilyen kapcsolatból; a duzzogás, meg főleg az "ez a nő dolga" hozzáállás ijesztő, ami később is visszaüthet, de nyilván ezt neked kell tudnod.)
2021. febr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a felek megbeszélik egymással. És mivel felnőtt emberek, ezért bármikor megbeszélhetik, ha pedig valaki úgy érzi ő van hátrányban, akkor bármikor kiléphet a kapcsolatból.
2021. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mióta vagytok együtt? Amennyiben a kapcsolat elején vagytok, muszáj lesz a sarkadra állnod, vagy nem fog a helyzet változni, elkpatod.

Viszont szerintem a párkapcsolat része az is, hogy segítjük egymást, az ilyen dolgokból közösen vesszük ki a részünket, mert nem azért jövök össze valakivel, hogy kiszolgáljam. Tehát én, ha többszöri kérés esetén sem változna a helyzet, szakítanék.

2021. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahol mindkét fél dolgozik, ott közösen kell csinálni. Persze, azt fel lehet osztani ki mit csinál, vagy esetleg többet vállalhat az, aki kevesebb órát dolgozik. Én azt mondom, ahol mindkét fél dolgozik és az egyik elvárja, hogy csak a másik csináljon mindent, akkpr kutya kötelessége eltartani azt, aki mindent egyedül csinál otthon munka mellett. A másik meg félreteszi a teljes fizetését MAGÁNAK. Ennyire egyszerű. Aki házi szolgát akar tartani, az fizesse meg az árát. Aki csóró ehhez, az nyugodtan fogja meg a fakanalat meg a seprűt.
2021. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedek óta élünk együtt, nyugdíjasok vagyunk.

A feleségem inkább főz, elmosogat vagy be- és kirakodik a mosogatógépből, kézimunkázik. Mindig kell neki, hogy járjon a keze, még tévézéskor is. Évente 2-szer nagytakarít, de ezzel-azzal besegítek pl. portörlés a bútorok tetejéről.

Én hétvégén porszívózok, port törlök, megjavítom, ami elromlott, sofőrködöm, leviszem a hulladékot, általában bevetem az ágyakat, elugrok ezért-azért az üzletbe, de ezt megteszi ő is. Hetenként nagyobb bevásárlás, de ezt az utóbbi hetekben a fiamék teszik.

A fentiek nincsenek előírva, tehát nincs határ szabva, hogy ki mit csinál. Egyes dolgokat az végez el, aki épp arra jár és meglátja, hogy elvégzésre vár (pl.ágybevetés).

2021. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!