Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha itthonról dolgozom, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha itthonról dolgozom, az mások szerint is olyan, mintha nem dolgoznék? Az én felelősségem mindenről, még a párom kutyájáról gondoskodni?

Figyelt kérdés

Együtt élünk a párommal(F), én(N) most jó ideje itthonról dolgozom, ő nem. Korábban kivette valamennyire a részét a lakás körüli teendőkből, de aztán egyre inkább átment abba, hogy mivel én itthon vagyok és nem kell oda-vissza utazgatnom, simán ráérek mindent megcsinálni. Takarítás, főzés, mosás, minden.


Azért a munkám nem ilyen lightos. Rengeteget kell a gép előtt ülnöm és így van, hogy az esti órákban is dolgozom, míg a párom délután hazajön és másnap reggelig semmi dolga.


Az utolsó csepp a pohárban a kutya volt. A páromnak megismerkedésünk előttről van egy kutyusa, aki összeköltözéskor természetesen jött vele.

Az volt a megállapodás, hogy elsősorban továbbra is ő gondoskodik róla, én meg csak besegítgetek, ha kell.

Ma reggel a párom szólt, hogy elaludt, nem volt ideje a reggeli sétára, vigyem le a kutyát. Ez oké, előfordult már máskor is. Viszont azóta kitalálta, hogy neki sokkal kényelmesebb lenne, hogy ha én úgyis otthon vagyok, mostantól vállaljam át a reggeli sétát is.


Nekem ez már nagyon nem fér bele. Így is napközben sétálok a kutyával, mert sajnálom és ha le van mozgatva utána sokkal könnyebb bánni vele. Sokszor én etetem és mivel én takarítok, utána is én vakargatom a szőrt mindenhonnan.


Teljesen ki vagyok már merülve, semmi időm nincs magamra. A páromnak mondtam, mire az volt a válasza, hogy ha nem szeretem a kutyát, nem kell vele foglalkozni, de ez meg nem igaz. Szeretem a kutyust, de lassan én vagyok az egyetlen, aki a melós részét vállalja és ezt nem tartom igazságosnak.


Mit gondoltok? Egy plusz reggeli sétát még bevállalnátok a béke kedvéért?


2021. márc. 2. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van sok retardált, aki azt hiszi, hogy aki nem csattog be a két lábán / kocsival / metróval egy munkahelyre nap mint nap, az nem is dolgozik, csak héderel és tengernyi a szabadideje. Nem azt mondom, hogy ebben az esetben nem lehet méltányosnak lenni, és picivel több házimunkát bevállalni a home office-osnak azért, meg spórol 1-2-3 órát azzal, hogy nem utazik (ha nem túlórázik, nyilván), de aki elvárja a másiktól, hogy mindent sz...t ő csináljon meg, mert "otthon döglik", az vagy hülye, vagy nagyon jól tudja, hogy mit csinál, és sunyin manipulálja a másikat, hogy neki ne kelljen egy szalmaszálat se keresztbe tennie.
2021. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Aztán az lesz, hogy a béke kedvéért a pasid fenekét is te fogod törölni, mert arra is lusta. De legalább nem lesz vita.

🙄

2021. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: nekem az igazságosság fontosabb, mint a "béke". Akkor vállalnám be, ha helyette mást átvállal a másik.
2021. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg a lónak a f*szát!
2021. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor vállalnám be a "többletmunkát" a kutyussal, ha a páromhoz mindenképp ragaszkodnék, mert olyan jónak vélem a természetét.

A Te párod viszont nem tartja be az előre történt megegyezést a kutyával való törődésről. Ezek szerint nálam megbízhatatlannak lenne elkönyvelve és megkérném, hogy rövidesen hagyja el a lakásod. Az igényeinek nem lesz határa, vésd jól eszedbe. Így szokott lenni.

2021. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mitol valtozott ez az o kutyaja, o gondoskodik rola kerdes attol, hogy te home officeban vagy? Mar nem az o kutyaja? Ez csak szimpla irigyseg es onzoseg kevereke, azert akarja rad tukmalni.
2021. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy ő 2x45 percet utazik, de azért az nem olyan fárasztó, mint 1.5 óra házimunka... Szerintem így a házimunka elosztása olyan 60%-40% a javadra, ha te csak napi 8 órázol. Ha többet is, akkor simán billenhet a mérleg, hogy csináljon meg mindent a párod. Szóval, vagy vigye ő le a kutyát, vagy vállaljon át tőled heti 1-1.5 órányi házimunkát...
2021. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kidobnak a pasit a 'csaba. A kutya maradna.


31N

2021. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kidobnam*
2021. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!