Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szorongok anyóstól, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szorongok anyóstól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk boldog kapcsolatban, de az anyjával nem vagyok jóban. (Egyszerűség kedvéért anyósnak írtam fentebb)

Kezdetnek én kedves voltam, próbáltam beilleszkedni. Az elején minden okés volt aztán elkezdett tolakodóan viselkedni, megszabni dolgokat, nyaggatni azzal, hogy mikor szülök, felhívni és tanácsolni, hogy hogyan nevezzem el a leendő fiamat (ha lesz egyszer) stb.

Ezt én nyilván rosszul éltem meg, szerencsére párom mellém állt.

Azóta "ki vagyunk békülve" de a mai napig csipkelődik, beleszól, hogy mit eszem, "kedvesen" próbál irányítani. És annyira "kedveskedően" teszi, hogy sokszor fel sem tűnik páromnak, csak az, hogy ilyenkor megszorítom picit a kezét.


Nincs nyílt konfliktus és ehhez mérten minden hónapban 2x megyünk látogatóba hozzájuk 2-3 órára, ami tényleg nem sok, kibírom, de a cseszegetés miatt nem élvezem.

Viszont látom, hogy a páromat zavarja, hogy nem szeretek ott lenni, emiatt szorongok, mert szeretném boldoggá tenni a páromat.

De ugyanakkor attól is nagyon szorongok, hogy mikor mit szól be már megint az anyja. Konkrétan görcsbe áll a hasam amikor piszkál, meg utólag is amikor eszembe jut.


Hogyan oldjam fel ezt a helyzetet?


2021. márc. 5. 04:25
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a helyzetet a párodnak kell feloldania.

Akárhányszor megszorítod a kezét, és így legalább ő is veszi a lapot, akkor szóljon rá az anyjára, hogy ne piszkáljon téged. Felnőtt nő vagy, el tudod dönteni hogy mit akarsz, tartsa tiszteletben ezt. Téged a kapcsolatotokat is. Meg lehet ezt beszélni normális hangnemben is, kedvesen. De fontos hogy határozott legyen a párod.

Ezt neki kell megbeszélni az anyjával, nem neked.

Szóval kérd meg hogy szóljon rá legközelebb, mert te egyszerűen nem érzed magad jól ott emiatt.

Ha szeretne látni titeket havi kétszer továbbra is, és majd ha esetleg lesz akkor az unokát is, akkor légyszíves viselkedjen.


(Egyébként nekem pl sok lenne a havi kettő találkozó anyósékkal. Mi kb havonta/másfél havonta 1x megyünk. Pedig nem vagyunk rosszban. Csak egyszerűen külön életét élünk.)

2021. márc. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom, hogy élettárs vagy férjed, de neked kell kiállni magadért! A férfi soha nem fog anyja ellen fordulni.Két tűz között örlődik, ha nézeteltérés van a nők között. Ne várd, hogy megvédjen.

Mond el te a véleményedet.Hogy felnőtt ember vagy és eltudod dönteni, hogy milyen nevet adj a lányodnak, amit szeretnél majd.A saját nevedet mond.😃Azt is elmondhatod neki, hogy köszönöm a tanácsot, de el tudom dönteni mit egyek.

Van egy régi régi mondás."Csak akkor adj tanácsot, ha adsz mellé kalácsot is!"

2021. márc. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Javítom: Mondd!
2021. márc. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
33%
Addig menekülj amíg nincs gyerek
2021. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Igen.Szerintem is.Nincs jó jövőkép ennek a kapcsolatnak.Túlsagosan domináns az anya.Fuss el más irányba.Van még szabad férfi sok.
2021. márc. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De a kapcsolat maga jól halad, jól érzem magan benne, csak ez a 2 heti 1 találkozó az amitől szorongok.

Meg attól is néha, hogy ha nem mennék akkor a párom anyja ellenem beszélne, volt már rá egyszer példa, hogy olyat kérdezett páromtól ami után veszekedés lett.

2021. márc. 5. 07:17
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Egy rendes kapcsolat kibírja, ha nem kényszerítik bele a partnert olyan szituba, amibe nem akar belemenni. Elég sokáig nem jártam az egyik rokonhoz, mert nem akartam velük találkozni. A családom nélkülem ment. Aztán rendbe jöttek a dolgok, de biztos nem így lett volna, ha rákényszerítenek.
2021. márc. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Te és a párod megértitek egymást, de ne feledd, hogy az anyja tulajdonsága (irányítani akar, rád akarja erőszakolni a maga nézetét...) - megmarad!

Ezek után (ha együtt maradtok, netán egybekeltek), nálad vagy megmaradnak a görcsök a gyomrodban, vagy a fiú szüleinek látogatásáról (legalább is Te) lemondotok.

2021. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!