Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, mi a szeretet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, mi a szeretet ellentéte? A gyűlölet vagy a közömbösség?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
hát a gyűlölet.
2010. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szeretet-utálat

szerelem-gyűlölet

2010. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

a szereteté a gyűlölet.

A szerelemé a közömbösség.

2010. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a szeret ellentete a gyulolet. A kozombosseg a ketto kozott van feluton:)
2010. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

csak azért kérdezem, mert a párom azt mondta, hogy már nem szeret.

És hát ha nem szeret, akkor utál (vagy gyűlöl), de azt sem, hanem ilyen közömbös... És ezért gondoltam, hogy akkor a szeretet ellentéte a közömbösség.

2010. aug. 18. 13:15
 6/16 anonim válasza:
100%
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet,hanem a közöny:)
2010. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberek szerint a közömbösség. Mert akkor már nincs semmiféle érzelem a másik iránt.


A gyűlölet érzelem! Méghozzá nem is akármekkora intenzitású. Amíg ez benne van a felekben, addig van remény pl. a kapcsolat helyrehozására. Ha kihúnyt, akkor megette a fene.

2010. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hoppá, ráhibáztam:(
2010. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A gyűlölet a szeretetből fakad, csak egy elég rossz irányba hajt.


A közöny az ellentéte, hiszen pl:


közöny = nem érdekel, hogy mi van vele; szeretet/gyűlölet = érdekel, hogy mi van vele

2010. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés, és bevallom, elgondolkodtam rajta:)


A szeretet ellentéte a közömbösség, mivel: vagy szeretek valakit, vagy közömbös vagyok valaki iránt. (tehát vagy érdekel, vagy nem.)


A szerelemé is ugyanúgy lehet a közömbösség, hiszen vagy szerelmes vagyok valakibe, vagy nem. De az nem jelenti azt egyenes arányosságban, hogy gyűlölöm is, egyszerűen nem vagyok szerelmes.


A gyűlölet egy felfokozott intenzitású érzelem, mint a szerelem, tehát bizonyos esetekben, ezek ketten lehetnek ellentétek, helyzetfüggő.

2010. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!