Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan, hogy tudat alatti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy tudat alatti bantalmazo?

Figyelt kérdés

Szoval, hogy nem akarattal bantalmazza lelkileg a masikat.

Vagy ilyen nincs es mindegyik sajat akaratabol teszi tonkre a masikat?

Mibol lehet tudni, hogy valaki bantalmazo, ha a bantalmazott(?) nem ismeri fel a jeleket, mik ezek a jelek?



2021. márc. 15. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, egy erőszakos, irányításközpontú ember maga körül mindenkit ki fog zsigerelni, es lehet, hogy neki fel sem fog tünni, hogy mit tesz másokkal. Ez lehet az apád, a főkököd, az anyósod, bárki. Kis mértékű, enyhén zavaró elnyomástól a teljes önfeladásig terjedhet a skála, személytől függ...

Sokan nem veszik észre idejében mert pl. egy "szülőnek mindig igaza" van, "legyél jó, szófogadó", így nevelnek minket. Aztán Ezek az elnyomott gyerekek később hajlamosabbak elnyomni a saját igényeiket, ha személyes határukat átlépik, vagy durván megsértik képtelenek kiállni magukért, mert mondjuk konfliktuskerülőkké váltak.

2021. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha például valaki nagyon rossz mintat kapott otthon a szeretetre mondjuk jatszmazas akkor ezt viheti tovabb. Nem direkt akar rosszat a masiknak csak ez a termeszetes neki.


DE ez nem jelenti azt hogy nincs felelőssége es el kell viselni! Ha egy felnőtt embernek azt jelzi vissza a parja hogy bantalmazol akkor az a minimum hogy elgondolkodik rajta es ha igaz akkor elkezd onfejleszteni, terapiaba jarni.


Hogy lehet felismerni? Egyszerű, nem erzed jol magad vele, nem mersz oszinte lenni, nem mersz megnyilni, azert valtoztatsz magadon mert felsz hogy konfliktus robban ki, inkabb lehuz a kapcsolat erzelmileg mint feltolt stb.

2021. márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze.. nevelőapam is ilyen.
2021. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pl a teljes ignoralas, csondel buntetes ha valami nem ugy van ahogy o akarja, majd kesobb ugy viselkedik mintha mi sem tortent volna, mas(haver) kerese mindig elorebbvalo mint a masik fele, o megtesz/felvesz valamit amit ha a masik is akkor az elfogadhatatlan. "Poenbol" megjegyezni naponta hogy pl a masikat ugy lefejelne hogy szetrepedne a feje. De csak viccbol.

Ezek is bantalmazasnak szamitanak mar?

2021. márc. 15. 11:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze mikor a masik fel ezeket megjegyzi, vagy emlitest tesz meg o lesz a hisztis, nemnormalis.
2021. márc. 15. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erzelmi zsarolas
2021. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szóbeli bántalmazás, bántás, gúnyolódás, megszégyenítés, hibáztatás is annak számít. "ó csak vicceltem" - ezzel érvel, vagy "nincs humorérzéked" stb. próbál manipulálni, hibáztatni.

Bővebben:

[link]

2021. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem én ilyen vagyok:

Valójában szeretném,, hogy közeledjenek hozzám, de mindig elb×m, mert elmarom magam mellől az embereket, ami szinte automatán megy nálam. Régen sokat voltam kórházban, egyedül, így z ivódott belém, hogy nem vagyok értékes, így arra játszom, hogy nem kell nekem senki sem.

Amikor meg rájövök, hogy megint elszalasztottam egy lehetőséget, akkor meg bánom.

A jelei bármi lehet, de legjobban az, hogy nem érdekli a másik, vagy ha érdekli is, akkor sem úgy mutatja ki, ahogyan azt kellene, szavakkal flegma vele szemben, elutasító, távolságtartó.

2021. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Poenbol" megjegyezni naponta hogy pl a masikat ugy lefejelne hogy szetrepedne a feje. De csak viccbol."


ez az!!! és menekülj. kedves kérdező, komolyan mondom. aki ilyet mond beteg. tényleg ebben semmi vicces nincs és ebből lesz a tettlegesség.

Önmagában a szóbeli bántalmazás egy igenis létező és megalázó viselkedés, de ennek sokkal enyhébb formája is megöli az embert belülről.

Pl.ahogy 1-es nagyon szépen leírta. Erőszakos, zsarnok feleség, papucs férj. Bizony a bántalmazás egyik módja, hogy a másik felet kontroll alatt tartjuk, mi szabjuk a határait, jogaitól fosztjuk meg.


De ha már olyan bántalmazásról van szó, hogy megfenyegetem, még ha vicces hangnemben a másikat, hogy bántani fogom, az igen súlyos és veszélyes helyzet. És kiemelném még, hogy igen erős látens agresszióra utal, hogy ráadásul így fogalmaz. a gyomrom összeugrik tőle.


apám is így kezdte!!! és egy elmeháborodott állat lett belőle. Ülj le és gondolkozz. Szerinted ép lelkületű ember fenyegeti a szerettét azzal, hogy súlyosan bántalmazni fogja? Ráadásul egy mosoly mögé rejtve?


Nem, ugye?


ha azt hallanád, hogy apukád ilyet mond anyukádnak, mit éreznél?


Ha bunkók veled a buszon, mert rálépnek a lábadra sem fenyegetőzöl ilyen passzív -agresszív módon, ilyen nagyon durván. hát még a pároddal



szedd össze magad és a cuccaidat és menekülj!!

2021. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!