Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez sok egy friss...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez sok egy friss kapcsolatba, jogos az aggodalmam?

Figyelt kérdés

Nem szeretném bő lére ereszteni a dolgot, de az a lényeg, hogy életem szerintem legnehezebb 3 hónapja következik. Nulla szabadidő, folyamatos stressz lesz a kilátásom. Párommal 2 hónapja vagyunk együtt, gyakorlatilag a kezdetek óta egy fedél alatt élünk. Hosszú távra tervezek vele, sok elcseszett kapcsolatom és alapos válogatás után látom, hogy vele igazán összeillünk, nekem ő kell. Az utóbbi két hónap idilli, kiegyensúlyozott volt.

Na de ugye most jön az életembe a feketeleves és nemhogy nem tudok mellette jelen lenni és a kapcsolatunkba fektetni, de kb. a háztartásba sem tudok beszállni, mert nem lesz időm és energiám főzni, takarítani, bevásárolni. Eredetileg édesanyámmal egyeztem meg, hogy ő fogja gondomat viselni ebben az átmeneti időszakban, mert előre látható volt, hogy ez lesz. Csak ugye derült égből villámcsapásként belépett az életembe a párom.

Szóval nemhogy én vagyok az ő lakásában, még ki is kéne (csúnya szóval élve) szolgálnia, és eltűrnie hogy zombi szinten létezem és magamat ismerve előfordulhat, hogy folyamatosan sírni fogok az idegtől. Szerintem ez egy hosszabb kapcsolatban elférne, de aggódom, hogy ez elején túl sok lenne. Ha elköltöznék tőle átmenetileg, szinte borítékolható, hogy nem vagy alig találkoznánk és mellesleg nagyon hiányozna, már így is fura, ha nem vagyok nála és ő is így érez.

Nem tudom mit tegyek. Túl sok helyre kell megfeleljek és féltem a párkapcsolatomat, hogy nem éli túl az időszakot, mert úgymond egy "ideges élősködő" leszek és lehet eleve nem illene ezt a terhet a páromra aggasztani. Eddig ennek szöges ellentéte voltam, jól működött köztünk a munkamegosztás, a közös programok, kommunikáció stb. Félek, hogy rosszul kezelné a váltást. Már beszéltem neki erről és nyitott volt, hogy maradjak, de attól tartok, hogy a valóság az nem lesz ilyen szép és jó, mint amire ő elsőnek elképzelte, hiszen ő nem volt még ebben a cipőben, mint én.


2021. márc. 19. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogos az aggodalmad.
2021. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos 3 hónap, és biztos, ilyen nehéz lesz? Ezt fixen tudod?


Ha nem akarod ráterhelni, akkor inkább próbálj addig külön lenni picit, koncentrálj magadra, a dolgodra, és ha fontos vagy neki, azért időnként biztos segíteni fog, kis lelki támaszt nyújt. Ha valóban ez csak ennyi, nem lesz több ilyen és átmeneti, akkor ezt túlélheti. Légy vele őszinte, lássa, mi a normális, hogy viszonyulsz hozzá, odateszed te is magad, egyenlő pár vagy neki. Ezt a rövid időszakot meg próbáld egyedül, régebbi barátok, rokonok segítségével átvészelni, és szakíts időt rá is, de akkor tudj elszakadni a gondjaidtól és használd feltöltődésnek a vele töltött időt, de ne energiavámpírkodásnak. Ha ennyire passzoltok, meg fogja érteni és segíteni fog. Érződjön az egyensúly. Összességében legyen arányban az adok-kapok, átmenetileg nem gond, ha megbillen.


Beszélj neki erről teljesen őszintén, ne próbáld eltitkolni, elnyomni, erődön felül a jót mutatni. De találd meg azt, hogyan egyensúlyozhatod ki a helyzetet, mit adhatsz neki. Lehet, hogy csak a jelenléted, egy-egy apró gesztus, szép szó is sokat jelent neki.

2021. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehat adodhatna harom honap kulfoldi munka is. Vagy egeszsegugyi szolgalat jarvanyhelyzetben.

Harom honap az egy evhez kepest semmi, amiben az egesz vilag feje tetejen van.

2021. márc. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túltololtad ezt...
2021. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
És konrkétan mi az, ami jön? Mert az sem mindegy. Nem ismerjük a párodat, de 2 hónap nagyon az eleje, akkor még könnyű úgy gondolni, hogy elviseli majd. Közben kiderül.
2021. márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 hónapos kapcsolat nagyon friss,törékeny. Túl egyoldalú lesz az a 3 hónap, mintha nem is lennétek egy pár. Ahhoz, hogy kibírjátok, már most egy rendkívül erős köteléknek lennie kellene köztetek, ami talán, de csak talán létezik is. Ha ez rendben van , jól is elsülhet a dolog, de sok esélyt nem látok rá...
2021. márc. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!