Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozzam fel, hogy párkapcsolatom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

21 éves vagyok, és most tartok életem első igazi párkapcsolatánál. Korábban nem igazán jöttek össze a dolgok, sokszor csalódtam és kialakult bennem egy kép, hogy én egyedül vagy erős és nincs szükségem senkire.

Most megismertem valakit (nagyjából másfél hónapja) és annyira jól érzem magam vele, repül az idő, amikor együtt vagyunk.

Viszont nagyon sokat küzdök magamban azzal, hogy kell-e ez nekem, alkalmas vagyok-e egy párkapcsolatra... és nem igazán tudom, hogy hogyan győzhetném le ezeket.

Nekem kevesebb együtt töltött idő is elég, hogy továbbra is önállónak érezhessem magam és nem zavar, hogy sokat találkozik a barátaival, mert így kicsit olyan érzete van a dolognak, mintha barátok lennénk extrákkal. Viszont tudom, hogy ez így nincsen rendben, és minden korábbi próbálkozásomnál ugyanez volt a probléma.

Valakinek hasonló tapasztalat? Mit tanácsoltok, hogyan birkózzak meg ezekkel?


2021. márc. 22. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan párt kell találnod, aki szintén nem ez az összenövős fajta. Nincs azzal semmi gond, hogy neked én-időre is szükséged van, jobb, mintha kapcsolatfüggő lennél. Meg amúgy másfél hónap után még nem kell összeházasodni meg összeköltözni, szóval ne görcsölj rá.
2021. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért is probléma, ha neked elég a kevesebb együtt töltött idő? Miért csak az elfogadható, ami a többség igénye? Olyan emberrel kell együtt lenni, aki hasonlóan gondolkodik és kész. Ha ez a párodnak ez nem probléma akkor te se csinálj oda gondot ahol nincs, csak azért, mert mások másképp csinálják.
2021. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Van és a barátomnál ugyanez volt.


Én elhatároztam,hogy férfi és komoly többet nem jöhet be az életembe,mert kiolt lelkileg.


Aztán nálam is ugyanez lett,de mi 1 év után jöttünk össze,úgy hogy szinte minden nap találkoztunk és annyi közös élmény lett,hogy még mindig együtt vagyunk.De volt pár szakításunk is,amin aztán túlléptünk.


Talán az a kulcs,hogy hasonló,ő se akart párkapcsolatot én se és hasonló a dolgokhoz a hozzáállásunk.

2021. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek mindkettőtöknek jó így, akkor hol a probléma? Én abszolút az a típus vagyok aki szeret minél több időt tölteni a párjával, de nem értem mi a gond, ha nektek jó az amit írsz, akkor kár problémát látni ott, ahol nincs. Nem kell csak azért sülve-főve együtt lenni csak azért, mert mások esetleg úgy szokták. Annyi a lényeg, hogy ti ketten passzoljatok ilyen téren, mással meg ne foglalkozzatok.
2021. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
elfogadja, hogy nekem kevesebb idő is elég (heti 1-3 nap, pedig egy városban élünk), nem ezzel van a probléma, csak bennem van, hogy találhatna olyan lányt is, aki mindig vele akar lenni és aki jobban megérdemli a szeretetét.
2021. márc. 22. 12:07
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk heti 1-3 nap még nekem is kevés lenne, pedig én sem vagyok egy összecuppanós típus..😀Nem lehet, hogy valami kötődési problémád van? Talán érdemes lenne egy pszichológussal beszélgetned. Vagy egyszerűen csak fiatal vagy még és nem akarsz elköteleződni. 21 évesen én sem akartam, most leszek 25 és most érzem csak úgy, hogy már vágyok rá.
2021. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

járok pszichológushoz... (egy mentális probléma miatt) ő azt javasolta, hogy néha “erőltetni kell” a dolgokat, hogy túllendüljek a holtponton és ne futamodjak meg, mert így apró sikereket érhetek el, ha visszatekintek, hogy “nem is fájt annyira” belemenni ebbe és ebbe.

az biztos, hogy a kötődéssel vannak problémáim. tényleg, valamiért nagyon mélyen él bennem, hogy csak magamra számíthatok az életben és hogy nem engedhetem ki a kontrollt a kezemből.

2021. márc. 22. 12:16
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom nem vagy kész egy kapcsolatra, de az is lehet, hogy tényleg ilyen vagy. Viszont ha tényleg olyan jól érzed magad vele nem értem hogy lehet elég heti 1 nap? Persze mindenki más, de ez fura számomra. Arra figyelj, hogy nehogy elbizonytalanodjon, hogy te tényleg akarod-e ezt a kapcsolatot a fentebb említett dolog miatt.
2021. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
az 1-et azért írtam, mert nekem nem gond, ha neki és meg nekem is összejönnek a dolgok és ennyit sikerül összehozni, de a 2-3-mal már tényleg beérem.. egyszerűen ennyire van igényem és nem tudom felfogni, hogy a barátaim hogy alapozhatják az életüket egy 24/7-es együttlétre a párjukkal. persze, értem, hogy nekik ez jó és ők így boldogok, de teljesen felfoghatatlan, hogy akkor velem mi lehet a baj..
2021. márc. 22. 12:19
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem váltsál pszichológust én 8 évesen jártam pszichológushoz,30 éve EGYETLENEGY előrejelzése se jött be.


A dolgokat pedig,ha NEM MŰKÖDNEK,NEM SZABAD ERŐLTETNI!


Ui.:Egyébként egy jó barát,aki ismeri a körülményeidet,sokkal jobb pszichiáter.

2021. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!