Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet véget kellene vetnem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet véget kellene vetnem a pénzügyei miatt? Mi lehet más megoldás, ha egyáltalán létezik?

Figyelt kérdés

Husszú történetünk:


A férjemről az utóbbi egy évben kiderült, hogy számos fennálló tartozását titkolta előlem.


Történetünk ott kezdődik, hogy összeköltöztünk és 5 év együttélés után terhes lettem.Tervben volt,bár nem gondoltuk, hogy ilyen gyorsan összejön, de baromi boldogok voltunk.

Gyors esküvőt is szerveztünk, mert bár minket nem érdekelt, a családot annál inkább, úgyhogy tartottunk egy kis ceremóniát a szűk családdal.Itt még minden mesebeli.


A terhességem utolsó hónapjában kirúgták a tanfolyamról amire járt és amiből automatikusan munkába állhatott volna jó fizetéssel.Mivel "jóban-rosszban" meg én amúgy sem vagyok az a balhézós fajta,támogattam lelkileg, anyagilag, mindenhogy. Találtam neki munkát,amit viszont 7 hónap után szintén ott kellett hagynia mert nem tudott benne teljesíteni...ekkor derült ki, egy postás látogatása alkalmával, amikor csak én voltam itthon, hogy egy végrehajtói iroda folyamatosan keresi több százezres tartozás miatt.A számonkérésemkor az volt a válasza, hogy elintézi majd ő egyedül,ezért nem szólt...


A következő alkalommal készpénzt vett le a HITELKÁRTYÁMRÓL (ha valakinek van, az tudja, hogy ez a legtiltottabb dolog a hitelkártya használat során).Ez csak úgy derült ki,hogy a havi kimutatás extrém nagy összeg lett és visszakerestem a számlatörténetem tételeit (nem jön sms ennél a kártyának a használatánál).Mivel amúgy sem 0-án volt rajta a tartozás, az egész összeg durván elkezdett kamatozni.Az addig kiszámítható havi törlesztésünk a kétszeresére nőtt a semmiből.A férjem magyarázata annyi volt hogy ja, ő nem tudta hogy nem szabad készpénzt levenni ( de, amikor meglett a kártya, ezzel kezdtem neki is...)


Mivel ekkor konkrétan munkája sem volt, választás elé állítottam: 2 héten belül szerezzen magának munkát vagy elhagyom.

Az első munkát elvállalta ami szembe jött vele, ami jelenleg a lakbérünk fizetésére sem lenne elég. De ő elvan, hiszen talált munkát, baromi büszke magára.


A mai napon a szekrényében eldugott levelek lógtak ki a pólói alól.Persze hogy ismét egy 100 000 -es tartozás, sokadik felszólítással.Már egy éves dolog.



Mit tegyek? Persze a szokásos mondatokat leirhatom en is: egyebkent jo ember,szeret,szereti a gyerekét,intelligens stb stb.

De jelenleg úgy érzem teljesen tönkre fogja tenni az életünket ezzekel az ügyeivel.És nem csak magamra kell gondolnom, hanem egy másfél éves gyerek életére is.


Az eddigi "megoldásai" között annyi szerepelt, hogy az én számlámra jön a fizetése...amivel szerintem pont csak azt éri el, hogy minden felelősség rám hárul, minden hónapban szorongok hogy kijöjjenek a csekkek és a tartozásaink kimutatása, hogy kijöjjünk a pénzemből, ő pedig teljesen nyugodtan tengeti mindennapjait, hiszem nem az ő kezében van a döntés, hogy melyik hónapban mit fizessen ki inkább...


Bocsánat, hogy hosszú és kavalkád van az ékezetekkel, de telefonról ilyen idegállapotban nem könnyü...


2021. márc. 26. 12:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
70%
5 év után ezek csak most ütköztek ki? Előtte nem volt soha semmi aggasztó jel?
2021. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%
Mire halmoz fel annyi tartozás? Van valamilyen függősége?
2021. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%
Amugy, ha megtudod tenni, akkor hagyd el. Ha pl. szülők tudnak segíteni, míg nem sikerül egyedül talpra állni vagy valami hasonló. Kutyából nem lesz szalonna
2021. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gáz, sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, elképzelni se tudom milyen mértékű stresszt rak ez most rád. Nem könnyű bármit is tanácsolni. Mondhatnám, hogy válj el, de belegondolva nem biztos, hogy az megoldaná a pénzügyi helyzetet. Egyrészt lehet akkor se szabadulnál meg 100%-ig a tartozásoktól, de ha ezt nem is nézzük, akkor is ott van, hogy egyedül tudnád fizetni az albérletet és minden mást. Mivel a férjed nem keres sokat, a gyerektartás is kevés lesz, szóval szinte mindent neked kéne fedezned, ami feltételezem egy másfél éves gyerek mellett nem menne. Ha vissza tudnál költözni a szüleidhez, akkor megoldható, különben viszont csak az egyik nagyon rossz helyzetből átkerülnél egy másikba.

Mivel azt írod, hogy a pénzügyi dolgokat leszámítva nincs gond a férjeddel, így ennyi információ alapján jobbnak tűnik, ha inkább vele maradsz és együtt próbáljátok megoldani a helyzetet. Az határozottan nem elég, hogy ő most talál egy állást, amivel nem keres amúgy eleget és ő most elégedetten hátradől és a többi nem is érdekli és téged nyomaszt. Ő csinálta ezt, vállalja érte a felelősséget. Vagy intenzíven keressen új munkát, ami jobban fizet (addig persze dolgozzon itt, a semminél ez is jobb) vagy vállaljon valami másodállást addig, amíg vissza nem tudja fizetni a felhalmozott tartozásait. Utána pedig lehet jobb lenne, ha tényleg inkább te kezelnéd az anyagiakat. Ha már nem lesz ott a tartozás, nem lesz akkora teher és legalább nem kéne többet azon izgulnod, hogy mikor csinál megint valami hülyeséget. De remélhetőleg tanult belőle és többet nem csinálna ilyeneket.

Ennél jobb megoldás nem jut az esezmbe. Kitartást neked és remélem meg tudjátok oldani.

2021. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%

De mire költi a pénzt?


Kütyük - adja el

Autó ha van - adja el, helyette egy 200 ezres Swift boltbajarosnak amíg rendezi a dolgait


Ebben a helyzetben 2 munka vallása is bele kellene h férjen a részéről


Nagyon nehéz helyzetben vagy...


Csaladi helyzete milyen?


Nem tudom hogyan döntenék, nekünk is 1,5 éves a lányom, de valoszinuleg iratnék azonnal egy házassági szerződést, amit ha nem ír alá, azonnal elhagynam

2021. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

A most kiderult tartozasa az,amikor tanfolyamra járt anno, és elküldték..a tanfolyan díját fizettetik ki vele.


A több százezres tartozása pedig még akkorról van, amikor össze sem költöztünk, valamilyen folyószámla tartozás...


Bármilyen furcsa meg hihetetlen, SEMMI BAJ NEM VOLT mindaddig ,amig azon a bizonyos napon nem nyitottam ki a levelét és derült ki az első ilyen dolga.


Én az az ember vagyok, akinek nem volt opció a válás... De ez most teljesen megrengette a hitem az egész kapcsolatomban...


Köszönöm az eddigi válaszokat is!

2021. márc. 26. 13:11
 7/34 A kérdező kommentje:

A szülei helyzete nem rózsás...

Már kért tőlük korábban szívességet, nem vállaltak...sajnos ismerik a gyerekük és ők sem bíznak benne.


Az én gyedem sokkal több most mint a fizetése... Szóba jött az is, hogy visszamegyek dolgozni 4 órában, hogy még gyorsabban kijöjjünk ebből.


Kb semmilye nincs, amit érdemben eladhatna...

2021. márc. 26. 13:17
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ingatlanban laktok?


Esetleg felvenni rá 1,5 millió jelzáloghitelt?

Ezt pedig belefoglaljatok egy házassági szerződésbe, hogy ez az ő hitele.


Pontosan mennyi is az össztartozás?

2021. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha férjed nem akar dolgozni nem tudsz mit tenni, úgymond két gyereket tartasz el. Szerintem ha a gyerekvállalás se motiválta, hogy eltartsa a családot akkor a jövőben is így marad. Sokat elmond, hogy a szülei se bíznak benne, és furcsálom, hogy a sok év alatt ez nem derült ki? Helyedben félnék, hogy újabb adósságokat halmoz fel, így ha nem tudok szót érteni vele elválnék.
2021. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%
Kapna egy utolsó esélyt, hogy mindent valljon be, menjen 3 helyre is dolgozni ha kell. Első botlásnál/hazugságnál menni a lecsó a tartozásaival együtt.
2021. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!