Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanultabb nők valóban intelligensebben is kezelnek egy problémát?

Figyelt kérdés

Hey, eddig jobbára tanult, diplomás barátnőim voltak. Köztük is akadt egy kretén, de zomuk intelligensen, racionálisan oldott meg egy-egy köztünk felmerulo problémát, nézeteltérést.

Ismerek egy nőt, aki nem diplomás. Félreértés ne essék, nem erre szeretném kihegyezni a kérdést, de ez a nő egyfolytában beserul valamin, ilyen jelentéktelen faxságokon, ha nem úgy mondok valamit, ahogy ő megálmodja. Mindent félreért, kajak, olyan mint egy dedós, pedig már 50 körüli.

Más téren is azt tapasztaltam, hogy a tanult emberek sokkal racionálisabbak, intelligensebben felfognak, átlátnak egy problémát, nem cirkuszolnak jelentéktelen részleteken. Vajon ez másoknál is így van?


Kort, nemet.


2021. márc. 28. 10:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#8 írta le legpontosabban. #9 sem rossz, az igaz, hogy a hölgy egészségügyi dolgozó, nincs szétfizetve.
2021. márc. 28. 12:11
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj kérdező, de ilyen helyesírással és ilyen értelmi színvonallal hogy a fenébe jöttél össze diplomás nőkkel? Nálam még a levelezős időszakban elhalna a dolog.
2021. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 diplomám van és szerintem sem függ össze a két dolog.


Ez a problémamegoldás inkább érzelmi intelligencia kérdése. Az ettől teljesen független "képesség". Főleg a szülőktől kapott mintán, a neveltetésen alapul. Pl. ha egy gyereket elhanyagoltak a szülei, vagy nem kapott megfelelő válaszokat az érzelmi megnyilvánulásaira, akkor könnyen lehet, hogy nagyon sértődős felnőtt lesz, vagy nehezen kommunikálja az érzelmeit (passzív-agresszív, elkerülő, bipoláris stb) ami párkapcsolatban komoly gond lehet.


Sajnos ezeken a gyerekkori berögződéseken nem segít a felsőoktatás.

2021. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Milyen helyesírás? Mobilon írok, te félkegyelmű. Diplomás, 128 IQ-jú ember vagyok. Anno helyesírási versenyeket nyertem.
2021. márc. 28. 13:42
 15/18 anonim ***** válasza:
7%
128 IQ szinttel erre a kérdésre futotta? Azzigen. Mondjuk az IQ szint csak matematikai gondolkodást mér, itt is látszik.
2021. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez ugyanaz a kérdező, aki a diplomás nőket szokta szidni, de most taktikát váltott.
2021. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. A diploma, néhany kivételt leszámítva nem intelligencia pláne nem érzelmi intelligencia függvénye.


Anyám is értelmes, intelligens, diplomás nő, azt se mondanám hogy kicsi az EQ-ja, de ha van egy veszekedés akkor nem érvel racionálisan, nem tud, hanem csak hülyeségeket és oda nem illő teljesen nonszensz dolgokat is odavág az ember fejéhez és elég temperamentumos is.


Én is lobbanékony vagyok, de én fel tudok sorakoztatni észérveket és olyat nem keverek oda aminek köze nincs a témához.


Ezzel csak azt akarom szemlélteni hogy a diplomának nem sok köze van az EQ-hoz.


Lehetsz te a legkiválóbb orvos, kutató, mérnők, attól még lehetsz érzelmileg egy segg.


Nem feltétlen leszel empatikus, stb.

2021. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem függ össze a kettő.


Teljesen más dolog átlátni egy matematikai összefüggést, ami adott esetben izgalmas számodra (ha reál beállítottságú vagy), és teljesen más a saját kapcsolatunkról dönteni, egyáltalán elfogadni, ha vannak benne súlyos problémák.


Sok személyiségzavarral rendelkező ember is diplomás.

2021. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!