Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell ennyire beleszólnia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell ennyire beleszólnia a nővéremnek?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok viszont a nővérem nem igazán kezel annak. 3 párkapcsolatom volt a jelenlegi mellett mindegyikbe beleszólt mindenkire volt egy nem kedves megjegyzése.


Jó azok a fiúk tényleg nem a legjobban bántak velem mindig kifogtam a rossz srácot. Viszont most úgy érzem,hogy megtaláltam aki mellett boldog vagyok úgy igazán.


Viszont tesóm a jelenlegi páromra is megjegyzéseket tesz a háta mögött. Mindig úgy kezdi,hogy nem akar megbántani nem bántásból mondja.Viszont eléggé szíven üt,hogy miket is mond.


Olyanokat mond amik számomra rosszul esnek még akkor is ha nem rosszból mondja legalábbis szerinte. A mostani párom szerény környezetből jött és nővérem megvan áldva azzal,hogy biztos azért vagyok vele mivel sajnálom vagy éppen azzal jön,hogy túl szép vagyok a mostani barátomhoz vagy azzal,hogy mivel a barátom és én is kicsit visszahúzóbbak vagyunk,hogy jó lenne ha találnék magam mellé egy magabiztosabb pasit ami áttal én is magabiztosabb lennék.


Számtalan példát tudnék még felsorolni,hogy mivel "sértegeti" a páromat.Persze ezt a párom szemébe nem mondja és kérte is,hogy ne mondjam el mert ő nem szeretné megbántani. Neki is van párkapcsolata nem értem mit szól bele folyton folyvást az enyémbe.Amikor megmondom neki a véleményemet és kiállok a barátom mellett,hogy ő vele tényleg komolyan gondolom akkor azzal jön ha nekem jó neki is.


Oké elismerem /aláírom,hogy lehet az a baja,hogy félt de azért nem kéne szerintem ennyire belefolynia a párkapcsolatomba legyen véleménye de ez szerintem túl sok mintha anyáskodni akarna felettem. De lehet én gondolom rosszul és teljesen normális amit csinál. Persze miatta nem hagyom ott a páromat de mégis zavar,hogy próbálja rossz fénybe feltüntetni a barátomat a szemembe.


Én nem szólok bele abba,hogy kit szeret kivel van együtt de ő előszeretettel piszkálja a barátomat..


Szerintetek is anyáskodni akar felettem vagy csak félt a rossz kapcsolataim után?



2021. ápr. 7. 15:48
A kérdező szavazást indított:
Félt engem
Anyáskodni akar felettem
Valami más van a hátérben
19 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem félt. Nekem is így volt, sajnos kiderült, hogy jogosan nem kedvelik a páromat, csak nekem még ott volt a rózsaszín köd. Évek után derült ki, hogy a családtagjaim mégsem tévedtek. Ők sem mondtak konkrétumokat, csak olyasmiket, hogy biztos jó-e nekem, hogy ilyen otthonülős? Nem ez volt az igazi problémájuk vele, hanem az általános lustaság, miközben engem folyamatosan próbált leuralni. Csak nem mondta senki így a szemembe...


A többi családtagod egyébként kedveli a párodat? A barátaidnak szimpatikus?


Magadnak kell párt választanod, de ha már olyan van, hogy az egész környezeted egy véleményen van, miszerint senki sem bírja, akkor valószínűleg nekik van igazuk.

2021. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetőn megértek hogy bánt nem is szép dolog.


De amíg nincs nyílt konlfiktus, nem bantja meg és nem kavar bele semmibe addig lehet nem akkora tragédia.


Példa: tesóm első barátnője aranyos lány volt de baromi hisztis és voltak olyan dolgai amik néha elég kiakasztóak voltak, DE sose mondtuk neki, mert nem volt olyan helyzet amibe azt érezte volna az ember hogy belekéne szólni. Pl nem egy elsietett házasság, nem volt olyan komolyságú.


A mostani barátnője (2.) egy jóval komolyabb lány, elég csendes, elég visszafogott.


A tesómhoz képest elég szürkének, unalmasnak látok. Azert a tesóm elég társasági ember, vicces, közvetlen, széles érdeklődési körrel.

Hozzá képest a csajszit kifejezrtten unalmasnak tartom. Amikor kérdezgettem hogy mina hobbija a barátnőjének, vannak-e barátai, milyen filmeket szeret stb, konkrétan hebegett-habogott, nem tudott mondani semmit.


Szóval amúgy nincs semmi bajom a barátnőjével, aranyos, kedves, okos, komoly.


Szerintem ez egy picit hasonló szitu.


Bár se en se a család sose mondtuk a tesomnak, hogy figyelj szerintem unalmas hozzád, mert ha neki megfelel, ő szereti akkor ez az unalmasság nem egy akkora dolog. Nem olyan lényeges dolog hogy bele kelljen szólnunk.


Szóval szerintem egy elég hasonló.


Hogy azt gondolom nem elég jó?

Szerintem sokan vagyunk úgy hogy a szeretteinknek a legjobbat akarjuk, a tökéleteset.


Szóval igen, én hozzá egy kicsit érdekesebn, nyitottabb lanyt tudnék elképzelni, DE a mostanival sincs semmo bajom és nem kavarok/kavarnék bele.


Szerintem a te nővéreddel is haosnló a szitu csak ő ennek hangot ad.

Ami persze megértem hogy rosszul esik.

2021. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kéne mondani neki, hogy nem akarod megbántani, de nem szeretnéd hallani a véleményét, főleg, hogy sorban az x. párodat kritizálja és igaziból semmi haszna számodra, hogy végighallgatod, amit mond.


Mondja az előtt, hogy összejönnétek, ha tanácsot akar adni, és számítasz rá, hogy meghallgat és nem véleményezi, ha bajod van, de amíg nem sérülhetsz nagyon a kapcsolatban, addig legyen kedves és ne kommentálja a párodat.

2021. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!