Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem tud spórolni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tud spórolni, viszonylag jól keres és semmi félretett pénze. Van jogom beleszólni?

Figyelt kérdés

A beleszólás kicsit erős szó rá... Inkább arra értem,hogy nyaggassam, próbáljam rábeszélni a fontossági sorrendre vagy hagyjam el mert ha tényleg fontos neki a jövőnk akkor nem fog sokáig így menni ez?

27éves múlt, még a szüleinél lakik,de többet vagyunk a mi otthonunkban, szóval rezsit vagy lakbért se fizetünk. Én tanulok még, néha dolgozok, de a megkeresett pénzem még a tanulmányaim viszik, több tanfolyamot is végzek az egyetem mellett,hogy mire azt befejeztem már csak dolgozhassak valahol.

Párom jó sok éve dolgozik, autót vett magának, quadot meg elektronikai cikkeket, telefont, persze ezek meghibásodnak vagy kell jobb és állandóan viszik a pénzt. Mostmár motorbiciklit is akar, jogosítványt szerezni rá.

Pedig mindketten azt mondtuk,hogy jó lenne már együtt élni a mi kis helyünkön, szóval házat venni. Van egy telkünk(nagyiéknak) akik nekem adnák, hogy oda építetthessünk.

Viszont nekem úgy tűnik nem is ez a legfőbb célja a páromnak.

Azt mondja éljünk, használjuk ki az éveket. Ez oké, de azután is lehetne,hogy van fedél a fejünk felett, vagy legalább párhuzamosan...

Azt mondta még,hogy fejezzem már be a tanulmányaim,hogy aztán ketten gyűjthessünk a házra. Olyan,mintha beakarna várni ezzel...az normális,hogy közös erővel kell megvennünk magunknak,de ha spórolna erre is, sokkal hamarabb lehetnénk már nyugodt helyzetben,mintsem 30 évesen nekiállna és kitudja mikorra sikerül a terv.

Ti mit gondoltok erről? Érthető az ő hozzáállása,vagy titeket is aggasztana ez? Látok vele egyidősöket, sorra nősülnek és házat vesznek, ő meg vár rám.


2018. júl. 29. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
magasabb fizu, nagyobb igények.
2018. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapban nincs "jogod" beleszólni.



Beszélni viszont beszélhetnétek a közös célokról, és ha kiderül, hogy összeegyeztethetetlenek a tervek, akkor elgondolkozhattok mindketten a kapcsolat jövőjéről.


Felnőtt párkapcsolatban ezt így szokás.

2018. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez pl. egy tipikus példa arra, hogy nem azért mamahotelezik, hogy félretegyen, hanem hogy elszarja hülyeségekre a pénzt.
2018. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A jövőnkről persze, hogy beszéltünk. S erről a dologról is. Ő is házat szeretne, nyugodt életet velem, elmondása szerint. Viszont a tettei mintha nem ezt bizonyítanák, ezért is tettem fel a kérdést.

Ezt megveszi, azt megveszi, aztán kezdhet gyűjteni a "nagy" dologra vagyis a házra. De évek óta ez megy és mindig eszébe jut még egy dolog ami kéne vagy lecserélné őket. Attól félek hogy sose lesz ennek vége, hogy na megvan a hőn áhított dolog akkor most spóroljon kicsit, hanem újabb dolgok jönnek. Szerinte nem így van, de 3 éve mióta vele vagyok nem tudott félretenni a jövőjére...

2018. júl. 29. 18:38
 5/13 anonim ***** válasza:

pàr nappal ezelött is elmondtuk a velemenyünket

mivel ugyanez volt a sztori...

2018. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

aki hitelből veszi a házát az csak látszat..

igazából az albérlet amíg nem a tiéd.


én is inkább az életre szavazok és nem arra, hogy vegyek egy házat ami fix helyen van és megöli a rugalmasságom.

inkább bérelnék egyet valahol. abba belemehetnétek, azt nem vágom, hogy hogy van pofája nálatok lakni .. :D elég cinkes.

2018. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ilyen ember volt az életemben.


Ment a rongyrázás, menő nyaralás, menő telefon, újabb kocsik folyton, bulizásra egy péntek este elpattintani 15 ezret, stb...



Aztán mikor lakást vettem hitel nélkül budán, akkor ment az irigykedés.


Pedig én sem a küszöböt rágtam, de nem mentem nyaralni messzebb, mint amit a megtakarításaim nélkül ki tudtam fizetni, nem kellett csajozós verda fél évente...

2018. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha belegondolok annyiba került az alberletem mint most a hitel

bar evekig gyüjtögettük h minnel kevesebbet kelljen felvenni

de sose bantuk meg

Jo egy haz udvarral garazzsal mint egy panel 4.emeleten nyomorogjak eletem vegeig sztem az sem elet

grillpartik az udvaron,medence es kutyak

nekünk igy teljes,es all a garazsba 1 jo verda is

sok sok ev munkaja volt h idaig eljussunk

es meg sok sok ev munka kell

de egyszer a mienk lesz es lesz valami amit a gyermekemre hagyhatok!!!

mindketten gyari munkasok vagyunk!

27 N 27F

UI:Mindent csak akarni kell es kitartani!!

Nehez de megéri!

2018. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem h változna. Úgy viselkedik mint egy nagy gyerek. Vagy nem gondolt bele komolyan a súlyába. Csak az idődet pocsékolod. Ennyi idősen már gondolkoznia kéne ilyenen..
2018. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lol. Dehogy gyerek.


Nem akar többet adni a házba, mint amennyit te tudnál.


Okos pasi. Beszerzi az anyagi javakat, mert az házasság előtt szerzett holmi lesz, a házba pedig csak annyit nyomna, amennyit te is bele tudsz adni, így válás esetén nem veszt semmit.


Kérdezd meg tőle, hogyha lesz munkád x összegért, mennyit mennyit gondol, hogy kellene beleadnotok(gondolom többet keres, mint te fogsz).


Ha ugyanannyit akar félretenni a nagyobb fizujából, mint a te jövendőbeli kisebb fizudból elvárna, akkor igazam volt.

2018. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!