Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mivel növelhetném az önbizalam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel növelhetném az önbizalam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve vagyunk együtt a párommal akit szeretek nagyon.

A gond velem van igazából..egyszerűen kevés az önbizalmam és emiatt "féltékeny" is vagyok..

Semmi okot nem ad rá, nem ismerkedik más nőkkel aligha beszél velük mivel a munkahelye sem olyan.

Nyilván nem tiltok meg neki semmit tisztetlben tartok mindent felé.

Tudom, hogy képtelen a megcsalásra

Viszont mindig ettől tartok talál egy jobbat szebbet stb stb..

Valahogy növelhetném egy kicsit az önbizalmam? Ha igen hogyan?

Mindig is nagy dilemmám volt ez amire rá is mentek az előző kapcsolataim. De őt nagyon nem szeretném elveszíteni. Szoktunk erről beszélgetni sokat mindig nyugtat hogy neki nem kellenek olcsó kavicsok mikor itthon várja a gyémántja.

Ismertem őt régebben is mindig is hűséges volt az exeihez.

Segítenétek ebben?

25/N

32/F



2021. ápr. 16. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy tudunk. Ha korábban rámentek kapcsolataid, akkor érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, néhány év alatt esetleg segít a helyzeten.
2021. ápr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Onbizalmat csak magad tudsz epiteni. Praktikus lenne, ha van mire. Biztos voltak olyan dolgok az eletedben, amit megtettel, elertel stb. A masik, hogy onbizalomhianyoskent ne menj bele olyan kapcsolatba, ahol valamiert hatranyban erzed magad. Tehat ugyelj a korkulonbsegre, a vagyoni helyzetre, az iskolazottsagra stb, mert eleve vert helyzetbol probalsz valahogy kikaszalodni. Ajanlottak a pszichologust. Szerintem ebben a helyzetben nem sokat tud ajanlani. Neked kell az onbizalmadat felepiteni, az pedig belulrol kell fakadjon. Nem biztos, hogy egy parkapcsolatban erre is lesz eleg energiad.
2021. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Az önbizalom ehhez a művelethez önmagában kevés. Első körben nem ártana érteni az embereket. Sok a valótlan azok között amiket írsz.

"Tudom, hogy képtelen a megcsalásra"

Ilyen nincs. Mindenki képes rá, ő is. Illetve, ha nem is csal meg konkrétan, még mindig elhagyhat másért. Hiszen pont ettől félsz, nem?

"nem kellenek olcsó kavicsok mikor itthon várja a gyémántja"

Ugyanez. Nem vagy gyémánt. Ugyanolyan kavics vagy mint a többi a patak parton. És pontosan ettől is félsz, hogy lecserélhető vagy.


Teljesen másképp kell ezt nézni. Megcsalhat, elhagyhat és nem vagy értékesebb, mint mások. Ez a valóság.

Ugyanakkor ez az ő döntése, hogy megteszi-e vagy sem. E felett nincs igazán hatalmad. Ami felett hatalmad van azok a saját cselekedeteid. Ezeket kell úgy beosztanod, hogy nyugodtan feküdj le aludni, azzal az érzéssel hogy te megtettél minden tőled telhetőt magadért, a saját boldogságodért és ez esetben egyúttal a kapcsolat minőségéért. A többit pedig el kell engedni és akkor megélni, ha tényleg baj van.


Soha nem fogod tudni kizárni a csalódás és a fájdalom lehetőségét. Ezt hajszolni tévút. Nincs az az önbizalom, amivel úgy fogod érezni hogy akkora király vagy, hogy téged aztán senki nem csalna meg.

De, mégis. Talán a kokain ilyen.

2021. ápr. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Jarj boxra. Sok onbizalmat ad hivatalos allami egyesuletbe jarni.


Valj olyanna,akikre feltekeny vagy. Hosszu haj? Noveszd meg. Nagy mell,gyujts ra es csinaltasd meg. Hasznald fel oket motivaciokent!! Neked is meglesznek azok a dolgok.

Szepseget is vehetsz plasztiksi sebesznel.

2021. ápr. 17. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazabol a kulsommel nekem semmi problemam fiuk korebe mindig is ugymond felkapott voltam

"Pici torekeny" lanykakent emlegettek meg a segges illették ram mivel eleg jok

Tehat nem ilyen teren lesz a problemam tudom.

Valahonnan belulrol jon ez a megfelelesi kenyszer vagy ilyesmi...

2021. ápr. 17. 10:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus segít! Tüneti kezelésekkel ebben semmire sem mész, szóval hiába tudod, hogy jó a külsőd, hiába vagy sikeres dolgokban, az nem változtat az önértékeléseden. Kicsi gyerekkorodban rögzült az önmagadról való kép nagyon mélyen és érzelmi szinten, csak egy képzett terapeuta segítségével kerülhetnek napvilágra az érzéseid gyökerei. Ha ezek napvilágra kerülnek, már nem lesznek rád hatással, vissza fog állni a megfelelő önbizalmad, önértékelésed.
2021. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A fogaim kiskoromban nagyon zavarztak elég csámpásak voltak.

Most se teljesen szép de a párom aztmondja ez az egyik sexepilem.. engem igazából most is zavar hiszen egy állásinterjún, ismeretlenekkel való beszélgetésem során se tudok magabiztosan kommunikálni.

Fogaszabit akartam de 200ezernél kezdődik és anyagi helyzetemből kiindulva gyüjtögethetnék rá egy darabig...

2021. ápr. 20. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!