Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy agresszív, állandóan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy agresszív, állandóan ideges/nyűgös ember sosem változik meg?

Figyelt kérdés

A férjemről van szó, akitől sikerült elköltözni 2 hete már. Végleg otthagytam, mert bántott mindenhogy. De pont csak ott és úgy, hogy ne látszódjon szembetűnően. Kar, láb, derék stb. A lényeg, hogy először fel sem fogta, hogy eljöttem, még ő fellengzősködött. Aztán egy hét múlva kezdett leesni neki, akkor sírt meg minden, de valahogy nem tűnt őszintének számomra. Először megígért fűt-fát, de ezek a konkretizálásnál tova is szálltak, ugye csak a szavak ... Aztán kitalálta, hogy ő felkeres egy pszichológust, mert egyedül nem tudja feldolgozni ezt a “traumát”. Annyira azt érzem, hogy semmi nem változna meg, csak ideig-óráig.

Mégis ezt akarja elhitetni velem.

Valakinek esetleg van tapasztalata a pozitív változást illetően?

Mert szerintem ilyen nincs. Szerintem. Az egész addigi közös életünket az ő burkolt, sosem egyenes és tiszta kommunikációja, meg az agresszív dühkitörései jellemezték.


2021. ápr. 19. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hidd el. Ez a tipikus bántalmazói magatartás. Ha visszamennél, viharos sebességgel visszaállna a korábbi rend, és ugyanúgy bántana, mint azelőtt.
2021. ápr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi ennek az oka? Mi a sz@rért nem lehet tiszta szívből változni/változtatni?
2021. ápr. 19. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: nem áll érdekében. Ő csak azt a kapcsolatot hajlandó elfogadni, ha elhiteti magával, hogy megteheti veled, amit megtett. Valószínűleg valamiféle komplexus vagy gyerekkorából hozott trauma lehet emögött, de ezzel neki kellene megbirkóznia, szakember segítségével, mégpedig úgy, hogy mások ne szenvedjenek emiatt.
2021. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Úgy tudom, az exeivel nem tett ilyet, bár 100%-ban csak ők tudnának erre válaszolni.

2021. ápr. 20. 00:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek nem tudatos dolgok.

A bántalmazokba ösztönszinten reflexekbe vannak ezek beivódva. Nagyon gyakran gyerekkorbol amikor őket bantalmazták.

Egy az egyben ez egy berögzul konfliktus kezelési, vagy feszultséglevezetési ösztön naluk.


A pszichologus annyit tud csak tenni hogy megtanitja masra hogyan vezetheti le a feszkot, de ez irgalmatlan önkontrollal járna, plane olyankor amikor 200 as a vérnyomásuk..


Nálunk pl folyamat kiabáltak a szülők. Mai napig képtelen vagyok nem kiabálni ha ideges vagyok. Neha neha komolyan sikerul, de csak amikor meg nincs elborulva az agyam. Es nem is lesz jellemzo soha az hogy en egy csendes kis szobanoveny legyek.


Exem volt fizikailag bántalmazo. Töréseim vannak ez az..

Ő szenved sajat magátol is mert ugye igy az is elhagyja akit szeret..

De a mai napig is látom rajta mikor feszult,(holott már 10 evvel idosebb azota es szo szo kezeli már az indulatait) hogy visszafogja mar ésszel magát, de tudom hogy elég lenne egy aprocska "pöccintés".

Annyiban tudom már en is őt kezelni hogy már hamarabb észreveszem a tuneteit mielott eldurran az agya, es megtudom előzni a bajt.

2021. ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A saját érdekedben ne foglalkozz azzal, hogy miért nem tud változni. Ideig-óráig mindenki tud kedves, rendes lenni, leígérni a csillagokat is, de a személyisége adott.

"De pont csak ott és úgy, hogy ne látszódjon szembetűnően. Kar, láb, derék stb"

Tehát még erre is figyel, akkor nemcsak bántalmazó, de tudatosan is vigyáz arra, hogy senki ne lássa az igazi énjét. Ezek a pszihopaták.

Nem fog változni, ebben biztos lehetsz. Lehet elmegy terápiára is, de abba fogja hagyni, mert az csak egy színjáték, hogy te visszamenj hozzá. Tipikus bántalmazó magatartás, hetekig, hónapokig is képes eljátszani, de ha visszamész, minden kezdődik elöről.

Nem légből beszélek, a saját szememmel láttam, mi a módszere az ilyen embernek. A tesómat a gyerekeivel így menekítettük ki egy ilyen állat karmaiból (nem egyszer nálunk találtak menedékre). Mindent eljátszott, zaklatta, minket is zaklatott, hogy így megbánta, úgy megbánta. Végül elváltak, de a forgatókönyv mindig ugyanaz: könyörgés, ígéretek, kedveskedés, visszamész hozzá, mézeshetek, bántalmazás (ezek a szakaszok idővel egyre rövidülnek).

Immár 4 éve, hogy elváltak, mindenhonnan le van tíltva (mert hanem irogatott és zaklatta a tesómat), de évente 1x talál valamilyen felületet és rájuk ír.

Ne akarj ilyen jövőt magadnak!

2021. ápr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segít.


Arra gondoltam, szedhet is vmi cuccot, mert a feje teljesen deformált lett az utóbbi években. Ez most így leesett.

2021. ápr. 20. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!