Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit reagálnátok,ha a barátnőtö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit reagálnátok,ha a barátnőtök ilyet kérne tőletek?

Figyelt kérdés

Mindketten 20 evesek vagyunk, egyetemisták. 8 hónapja vagyunk együtt. És egy beszélgetés során este barátnőm felhozta, hogy ha komoly szintre eljut a kapcsolatunk, pl gyerekeink lesznek, együtt élünk majd akkor szeretné ha én is Vegán lennék,mert egy olyan emberrel akar majd együtt élni akinek hasonló moralitása van mint neki, és hogy a későbbiekben ha eszünk akkor ne kelljen majd halott állatos(húsos) tányért. Jelenleg mivel külön lakunk így azt mondja eddig tűrhető volt hogy nem vagyok vegan de ha együtt élnénk akkor csak úgy tudja elképzelni a kapcsolatot hosszútávon ha én is vegán leszek.

Igazából először szóhoz sem jutottam, mert nem tervezek vegán lenni. És barátnőm azt mondja hogy ez csak egy kis dolog, a vegetáriánussal is beérné, akkor csak húst nem ehetnék.

Mondtam neki, hogy szerintem nem arra kéne alapozni egy kapcsolatot amiben különbözünk(étkezési szokásaink), hanem azokra a dolgokra amiket szeretünk egymásban.


Szerintetek hosszútávon jogos a kérése?



2021. ápr. 24. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyet, hogy valaki csak vegánnak ismerkedik, de olyanokat is, akinél a vega pluszpont, ha nem vagy az akkor pedig elfogadja.

Nekem az utóbbi a szimpatikusabb, nem szeretném ha valaki rámerőltetné a gondolatát, csak mert neki az tetszik.

Nyugodtan mondd meg neki, hogy neked mi a véleményed ezzel kapcsolatban és hogy viselné, ha te szeretnél ettől függetlenül húst enni.

2021. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Persze. Ugyan annyira jogos, mintha te kikötnéd, hogy csak mindenevő csajjal lennél komolyan.
2021. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nem haha najd mindenki eldönti magának mit szeretne. önálló személy vagy, nem kötelezhet olyanra amit nem akarsz. nem az anyád. ez elég para
2021. ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem jogos,nem kérhet ilyet.Én is voltam vegán,eszembe nem jutott volna valakit kényszeríteni.Téged lehet meg is betegítene az étrend,feltételezem,hogy ő sem helyesen állítja magànak össze az étrendet.Ha meg a gyereket is vegán étrendre fogja,annak komoly következményei lehetnek.
2021. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy bírom, amikor azt olvasom/hallom nőktől, hogy arra vágynak - jogosan -, hogy elfogadja a párjuk őket úgy, ahogy vannak. Aztán meg jönnek az ilyen sztorik.


Ez a csaj meg maga az elmebaj: ok, nem jönnek be neki a húsimádok, meg a világképe stb. Van ilyen, elfogadom. De hogy ezt nyolc hónap kapcsolat után találja ki az már agyrém! Beleraktál a kapcsolatba rengeteg időt, energiát, érzelmet. Erre egy totál más életmódot követel meg tőled: ez így nem korrekt, nem tisztességes.

2021. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérhet ilyet. Viszont az összeköltözés után majd napi probléma lesz, hogy mit egyetek. Ugyanis legalább két féle kaját kell csinálni, és azt meg te nem várhatod el tőle, hogy neked külön húsos kajákat főzzön a meggyőződése ellenére. Szóval vagy főztök mindketten külön magatoknak, ami plusz idő, pénz és energia, vagy egy idő után megbarátkozol a vegán főztjével.
2021. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

A képébe röhögtem volna!

Nagyon fiatalok vagytok, épphogy összejöttetek, ha most szakítasz pár év és már alig emlékszel majd rá!

2021. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hagyd a csajt. Ismerősnek volt vegán barátnője, annyira nyomta ezt, hogy át akarta szoktatni ő is az ismerősömet. Aztán szakítottak és egy évre rá, már ő sem volt vegán, mert megunta. Csak addig volt érdekes, amíg blog videókat csinálgatott meg hasonlók...
2021. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Tudom, a vegák és vegánok mást mondanak, de egy gyereknek tényleg nem való egy teljesen húsmentes étrend. Ha a gyerekem 8-10 évesen kitalálná, hogy nem akar húst enni, oké. De rá nem kényszeríteném soha, pláne amíg nem tud dönteni.

Másrészt: drágám, ha együtt élnénk és lennének gyerekeink,nem akarnám hogy azt lássák, hogy az anyjuk egészségtelenül étkezik. Szerintem nem lenne jó példa a gyerekeinknek, így csak akkor tudnék elképzelni komoly kapcsolatot, ha ennél húst is.

A többiben igaza van a hatosnak.

2021. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Otthagynàm ahogy illik. Vegetariánus vagyok, eszembe sem jutna a barátnőmre erőltetni
2021. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!