Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó kapcsolatban éltem,hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Bántalmazó kapcsolatban voltam. Én voltam a bántalmazó fél. A kapcsolat ideje alatt tudtam valami nem működik jól, de nem ismertem fel a toxikusságomat csak a szakítás után. Azóta rengetek cikket olvastam erről és sajnos nagyon sok minden igaz rám. :( Első kapcsolatom volt, de rettegek, hogy a többi is ilyen lesz.

Mit tehetnék? Az ismerőseim nem is gondolnák,kívülről jól szituált embernek tűnök.



2021. ápr. 24. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Egészen új módja ez az új áldozatod keresésének, nem rossz.
2021. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen valószínűleg itt is csak manipulálni szeretnék...

Nem erről van szó, hibáztam és javulni szeretnék. Csak nem tudom, hogy van-e lehtőség ebből kigyógyulni vagy ezt levetkőzni?

2x voltam eddig pszichológusnál. Nagyon bízom benne, hogy nagy kitartással érhető el javulás csak valahogy az a sötét felhő ott van a fejem fölött, hogy ez belém van égve bármit teszek ellene,ilyen maradok. Ennek megcáfolásában lenne jó a pozitív válasz. Van akinek sikerült ebből kigyógyulnia?

2021. ápr. 24. 17:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az már egy nagy szó, ha ezt felismered. Nagyon fontos lenne, hogy átlásd, valójában mi okozza ezt az agressziót, féltékenységet. Magadban nem bízol, vagy az emberekben, esetleg mind a kettő? Esetleg önzésben voltál, hogy a párodat ki akartad sajátítani? Mindezeknek van egy oka; amiben lehet, nem árt segítséget kérni.
2021. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekkori trauma miatt van.
2021. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
menjél szakemberhez, van megoldás
2021. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen módon bántalmaztad a párodat? Mi volt az, amit nem ismertél fel? Mi miatt ismerted fel végül? Engem őszintén érdekel.
2021. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

3: Kicsi az önbizalmam és az önértékelésem is. Az érzelmi intelligenciám is a béka feneke alatt. Így kijelenthető, hogy magamban egyáltalán nem bízom,ezt a kapcsolatban egy egoizmusba csomagoltam,így nem lepleztem le magam. De ez már csak a kapcsolat vége után nyert nálam értelmet,amikor is éreztem,hogy a párom nélkül teljesen el vagyok veszve,az ő dicséreteitől mega tudattól,hogy van valakim függtem én és az önbecsülésem.

Első lépésben azt terveztem,hogy elköltözöm otthonról,legfőképpen, hogy önnállósodjak.Ezt is hibának láttam,hogy egyedül képtelen vagyok bármire,nem vállalom a felelősséget...stb


Az olvasott cikkek alapján a birtoklást és a féltékenségemnek tudom be,netán ha már gyermekkori tarumákról van szó,akkor megemlíthető, hogy a kötődési mintám nem olyan,mint amivel egy egészéges kapcsolatot fent lehet tartani


5: Elkezdtem,köszi a támogatást!

2021. ápr. 24. 17:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kontrollálni lehet. Nekem is van egy agresszív mintám itthonról, amirőlvaddig nem tudtam, amíg ki nem tört belőlem. Mikor ezzel szembesültem akkor már tudtam, hogy nem akarok ilyen lenni, ezzel élni, így elkezdtem én is fejleszteni magam, megismerni magam. Felismerni a kulcshelyzeteket, illetve a partnereimnek mindig elmondtam még mielőtt összejöttünk volna, hogy van egy ilyen részem is, így kerülöm el, úgyhogy látják, hogy a borulás szélére kerülök akkor hagyják meg azt a teret ami nekem kell ahhoz, hogy lehiggadjak.
2021. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Respect a felismerésért!

Nekem könnyebb dolgom volt, mert az apám mintáját követtem, kifordítva.

De így is megesett háromszor, hogy teljesen kontrollt veszítve ordibáltam emberekkel.


Azt mondja kínai, hogy mindenkiben van egy gonosz fekete meg egy jó fehér farkas. Az győz, amelyiket eteted!

Nem vagy te senkitől kevesebb és ne versenyezz senkivel.

Trenírozd a fehér farkast!

2021. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mivel ezeket be láttad hogy mi a hiba benned, fix hogy meg tudsz javulni. Szerintem sikerülni fog hajrá drukolok.
2021. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!