Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van arra valami íratlan 'szabály', hogy mikor 'illik' összeköltözni?

Figyelt kérdés

2 és fél éve vagyunk együtt párommal, én (N) 26 éves vagyok, ő (F) 29 éves. Eddig az egyetem, illetve anyagiak miatt nem költöztünk össze, de mostmár kezdem úgy érezni, hogy 'illene' saját lábra állni. (Mostmár mindketten dolgozunk, szóval az anyagiakkal nincs probléma.) Ő is és én is szuloknel élünk még, és kezdem úgy érezni, hogy kezdünk megragadni egyfajta tini jellegű kapcsolatban - csak hétvégente találkozunk 2 és fél napra. Eddig nem volt probléma, kissé én is tartottam az összeköltözéstől, úgy éreztem, még nem állok készen, + tudom, hogy elhanyagolható, de én imádom az állatokat, körülöttük nőttem fel, míg párom ki nem allhatja őket, kijelentette, hogy amíg ő él, addig nem lesz állat a háznál, szóval lehet gyerekes, de emiatt se tudtam megbaratkozni az összeköltözés gondolatával. Eddig legalábbis. Most viszont kezdem úgy érezni, hogy tovább szeretnék lépni a kapcsolatunkban, amiről a párom (egyelőre?) hallani sem akar - az anyagiakra hivatkozik, hogy még sok kiadása, tartozása van, stb.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy mikor illene összeköltözni? Van olyan, hogy esetleg amiatt siklik ki a kapcsolat, mert nem időben költöztek össze, és így benne maradtak egy ilyen tini jellegű kapcsolatban? Illetve mi a véleményetek a fent leirtak kapcsán - az állatos téma, valamint a párom költözéshez való hozzaallasa kapcsán?



2021. ápr. 25. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
350-470 nap. Délután 13:00 és 18:00 között. Telihold idején. Kizárólag Ford jármű segítségével.
2021. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Siklot ki kapcsolat ezen. A legjellemzőbb az amikor az egyik fél rájön, hogy hétvégi dugásnál nincs is több késztetés a másik mögött. Ő megkapja a szexet és azt a minimális kapcsolatot, amire még rá lehet fogni, hogy szexkapcsolatnál azért több.


Szerintem éld az élted, tervezz úgy, hogy a párod nélkül is simán kijöjj. Ha őt zavarja akkor szólni, lépni fog, ha nem izgatja, akkor neki ennyi elég.

2021. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem neki ez így kényelmes, pont jó. Van otthon főtt kaja, tiszta ruha, hétvégenként csaj, de nem kell felelősséget vállalnia, nem kell igazán felnőttként élnie. 29 évesen ez gáz. Ez 16 évesen tök oké, de könyörgöm, majdnem 30 évesen? Te komolyabban gondolod, mint ő. Ha annyira veled akarna élni, akkor megoldaná, de ha 29 évesen nem akar veled élni, akkor mikor fog akarni? Szerintem soha.
2021. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk a helyedben nem mondanék le az állatokról. Én is ilyen vagyok, mint te. Amióta élek voltak állataim, 15-20 évet éltek velem macskák, kutyák és erről képtelen lennék lemondani, mert a párom ki nem állhatja az állatokat. Ez bennem eleve egy elég erős ellenszenvet váltana ki, de az 100%, hogy nem tudnék így tervezni. Szerencsére jól tettem, hogy az ilyenekkel inkább nem pazaroltuk egymás idejét, mert a mostani párom, akivel 3 éve vagyunk együtt, vele ősszel örökbefogadtunk két cicát és a világ legboldogabb embere vagyok. Pedig ő sem nagy macskás, sőt, de azóta lépten-nyomon hallom, hogy gügyög nekik, meg velük alszik mikor éjszakázás után hazajön meg ilyesmi. Szóval szerintem egy állatbarát embernek ez pont annyira lehet fontos, mint másoknak a magasság, ízlés stb.
2021. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És ezt hogyan tudnám kideríteni, hogy valóban hétvégi kapcsolatra vagyok-e jó neki, ha alapvetően minden oké a kapcsolatban? Mármint nem szoktunk veszekedni, kedves, figyelmes, szervezünk közös programokat, mindig meglep valami aprósággal, stb. A jövőről is lehet vele beszélni, csak mindenre azt mondja, hogy majd, ha itt lesz az ideje..

2021. ápr. 25. 19:02
 6/18 A kérdező kommentje:
#4: Az a baj, hogy a kapcsolatunk elején, én a rózsaszín ködben, meg az előző minőségileg szörnyű kapcsolataim miatt bátorkodtam azt mondani neki, és magamnak is, hogy mindez nem fontos.. Csak azt tekintettem fontosnak, hogy végre legyen egy normális kapcsolatom.. És újabban, ahogy foglalkoztat a tovabblepes, az osszekoltozes, most kezdek ragodni ezen, hogy hogyan tudnám elkepzelni az életem állatok nélkül.
2021. ápr. 25. 19:06
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen korban kb fél-1év után már össze lehet költözni. Legutóbb mikor kapcsolatban voltam, én 27 voltam, a nő 26, 5hó után költöztünk össze, 4évig tartott.
2021. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Hat nem tudom. Azért felesben fizetni egy egy-két szobás albérletet kezdetnek nem olyan vészes. Nekem évekig ment egyedül a lakas fenntartás, szóval ha mindketten dolgoztok, akkor ezzel nem lehet gond. Persze, drágább mint egész héten otthon enni, de ha dolgozik és otthon lakik, gondolom beszall a szülei költségebe is, pl bevásárlás, számlák, benzin...


Nem tudom, de mi vártuk a férjemmel, hogy végre többet legyünk együtt. Plusz teljesen más hétvégére találkozni 2 napot, meg együtt élni, az élet kisebb-nagyobb problémáit együtt oldva meg. Én annak a híve vagyok, hogy esküvő elott minimum fél évet éljenek együtt, hogy valamennyire kiismerjek egymást. Egyszer találkoztam egy elvalt pasival, aki mesélte, hogy esküvő után költöztek csak össze, elotte 5 évig csak jártak, aztán esküvő után nem sokkal rajottem, hogy nem tudnak együtt élni, el is váltak. Jobb is ezt mihamarabb kideriteni, pl az utolsó alberloink 3 hónap együttélés után szakítottak, pedig nagy volt a szerelem, de mégis ilyen kis idő elég volt hogy rajojjenek, mást keresnek. Most képzeld el, ha sokaig halasszatok a költözést, mennyi évet elpazaroltok, ha rájött ok, hogy nem működik...


Kérdezd meg, mi az ami őszintén visszatartja, esetleg számoljatok át, hogy mennyibe jönne ki (ha csak az anyagiak az ok).

2021. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele beszélgetni és mondd el neki, hogy hiányzik és szeretnéd a mindennapjaidat vele tölteni, örülnél, ha megpróbálnátok a közös életet.

Meglátod mit szól hozzá.

Nincs erre megfelelő időpont. De ha te erre vágysz és sokáig erre vágysz, ő pedig állandóan elzárkózik, akkor nem fog működni, értelemszerűen egy idő után rámegy a kapcsolatotok. Azt csak te tudhatod meddig tűröd azt, hogy nem léptek szintet.

2021. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyers leszek: számomra elég durva, ha egy 29 éves férfi nem akar az összeköltözés irányába lépni. Ráadásul nem biztos, hogy hosszútávon boldog lennél állatok nélkül, márpedig vele együtt nem szerencsés állatot vállalni. A gyerekekhez is így áll?
2021. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!