Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Emberek, mit tennétek ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emberek, mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alig több, mint 1 éve vagyok együtt a barátnőmmel. A kapcsolatunkat egy kicsit megnehezíti a táv (60 km), de eddig nem volt gond. Eljutottunk oda, hogy szeretnénk tovább lépni. Mindketten úgy kezdtünk el ismerkedni, hogy életre szólót keresünk. Mivel az én keresetem sokkal jobb, mint a páromé, azt beszéltük meg, hogy ő költözzön ide. Viszont még mindketten a szülői házban élünk. Lenne lehetőségünk meghalt nagyszüleim házába költözni (így csak a rezsit kellene fizetni) akár végleg is, de én max ideiglenesen szeretnék, mert szeretnék majd inkább házat venni. Viszont barátnőm 2 dolgot kijelentett. Az egyik, hogy addig nem költözik velem össze, amíg el nem veszem feleségül. A másik pedig, hogy ő nem hajlandó oda költözni még ideiglenesen sem. Egyből azt szeretné, hogy házat vegyünk. És ebben sajnos nem jutunk dűlőre.


Oké, picivel több, mint 1 éve együtt vagyunk, de úgy hogy még együtt sem éltünk (max 2 hetet voltunk egyhuzamban együtt, de általában heti 3 napot tudunk együtt lenni csak), úgy vegyem el feleségül? Meg úgy vegyünk házat? Elég nagy kockázatnak érzem. Mondtam neki, hogy oké, van annyi pénzem félretéve, hogy egy hitelhez meglegyen az önerő, de ha már adott egy lehetőség a nagyszülői házban, én még gyűjtenék picit, hogy minél kevesebb hitelt kelljen majd felvenni. Meg én mondtam neki, hogy szeretem őt, de esküvő előtt azért én szeretnék vele együtt élni, hogy kiderüljön a hétköznapi gondok megoldásában mennyire tudunk együttműködni. Ezen rendesen megsértődött, mondván ezek szerint akkor én nem vagyok annyira biztos a kapcsolatunkban. És hogy az ő szülei is úgy házasodtak össze, hogy első szerelmek voltak egymásnak és együtt sem éltek még előtte.


Szeretem őt teljes szívemből és komolyan gondolnám vele, viszont tényleg vannak amik megijesztenek, amik együttélés során kiderülnének, hogy merre változnának. Iszonyatosan féltékeny típus. Facebookon pl azt figyeli, hogy ha képet teszek fel, akkor milyen ismerőseim likeolják. És ha lány ismerősök is likeolják, egyből az adatlapjukat bújja, hogy kik ők és mit akarhatnak tőlem. Vagy ha messengeren néha dumálok lány haverral (pl akit már 10 éve ismerek), akkor azzal jön nem érti, hogy párkapcsolatban miért igénylem más nő társaságát. Szerintem attól mert valaki párkapcsolatba kerül, az nem azt jelenti, hogy el kell dobnia minden haverját/barátját, ha az éppenséggel ellenkező nemű. Sosem csaltam meg, és nem is csalnám meg őt. Okot sem adtam rá, hogy féltékeny legyen... Vagyis pontosabban onnan indult az egész még a kapcsolatunk elején, hogy egyszer tettünk ki közös képet és egy lány ismerősöm likeolta. Barátnőm megnézte az adatlapját és meglátta, hogy korábban az új profilképét likeoltam ennek a lánynak. Onnantól indult el a féltékenysége, hogy miért likeolok én más lányt, ha vele vagyok párkapcsolatban.


2021. ápr. 28. 03:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha házat veszel akkor semmiképp se legyen közös, mert lehet fél év múlva viszi a felét. Amúgy hogy gondolta te finanszíroz egy másik házat ő meg szépen beköltözik? Légy résen.
2021. ápr. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődnél valami nagyon nincs rendben! Aki ennyire nyomozgat meg kontroll alatt akarja tartani a párját az nem normális. Eszedbe se jusson feleségül venni! Én a helyedben menekülnék. N
2021. ápr. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmikeppen se vedd felesegul ugy, hogy nem eltetek egyutt. Egyutteles soran annyi minden derul ki a masikrol, es valszeg amennyire feltekeny ez csak fokozodna ha a ferje lennel. A masik dolog, hogy azonnal hazat venni is butasag, mert 1 ev alatt nem ismered meg annyira, hogy ilyenbe belevagjatok. Most egy gyuru, eskuvo, lagzi sokba kerul, plusz a haz is ha o ujba akar menni. Aztan meg fel ev mulva az idegeidre fog menni az egyutteles soran, ss johet egy koltseges valas...
2021. ápr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb 3 év alatt ismered ki a másikat! 1 év még semmi ilyenkor még a szép dolgok vannak.. a sűreje ezután jön..

És amit nagyon fontos dolognak tartok az a különvagyon! Sose lehet tudni, vannak ám széptevők akik eljátszanak bármit egy pár milkáért!

2021. ápr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
El tudsz képzelni egy boldog házasságot olyan társsal, aki egy centit sem hajlandó engedni az elképzeléseiből?
2021. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb ötlet lenne már összeházasodni és házat venni, nehogy belemenj, és ha emiatt szakít,jobb is neked így.


Teljesen beszűkült gondolkodású a barátnőd, nem reálisan látja a dolgokat. Mèg több év együtt élés során se ismered ki teljesen a másikat, nem hogy egy év találkozgatások alatt.

A másik dolog,nekem az ilyen követelőzèsektől elmenne a kedvem az egészről. Mi az,hogy kjelenti,mikor vedd el? Vagyis feltètelhez szabja,hogy elkell venned ahhoz,hogy összeköltözzetek!?

Hát, ez messziről sem egy ígéretes, boldog kapcsolat kezdetènek tűnik.

Egyébként nagyon nyomasztó, lehúzó a barátnőd ezek alapján, a te mentalitásod meg normális, szerintem kapnál magadhoz valót.

2021. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akar házasság előtt veled lakni? Miért köti kizárólagosan új saját házhoz az összeköltözést? Nagyon rossz lesz neked hosszútávon, ha mindig az van amit ő akar és nem hajlandó a kompromisszumra.
2021. ápr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne menj bele.

Ez a lány nagyon naiv, vagy fórral valamit, egyik se jó.

Nekem kapcsolatom, és barátságon is ráment már összeköltözésre. Először ki kell egymást próbálni.


Esetleg ajánlj fel neki egy házavató partit.

2021. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahol érthető a lány bizonytalansága is, ha kiderül, hogy nem maradtok együtt, akkor ő feladta a munkáját és másik városba költözött, nehéz lesz hazaköltöznie.


Azt gondolom, hogy ez lehet a bizonytalanság gyökere és erre keresne - elég bénán - értelmetlen megerősítéseket, hogy együtt maradtok és megéri belevágnia, nem fog fél év múlva ott állni munka és lakhatás nélkül.


Szerintem érdemes lenne még egyszer átgondolnotok, hogy nem tudjátok-e az első fél-egy évben ingázással megoldani az együttélést.


Márcsak azért is, mert most látszik, hogy nagyon különböző módon gondolkodtok, nem lesz egyszerű az összecsiszolódás.

2021. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Másik városba költözni csak úgy érdemes, ha már megvan az új munkahelyed. Én a helyében csak így mennék.


Végül is megértem, hogy ha nem akar egy ezeréves házban élni, én sem szeretem a nagyon régi épületeket, mert nyomasztó, és hiába takarítod, akkor is minden kopott. De az új ház nagyon nagy felelőtlenség lenne, viszont esetleg albérlet középútként?


Az esküvő szerintem a féltékenység miatt lehet, bizonyítékot akarhat, hogy valóban szereted őt. De sajnos aki ennyire féltékeny, ráadásul folyton mondja is neked, veszekszik, az nem fog megváltozni szerintem..

2021. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!