Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak vallásos emberek válaszár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak vallásos emberek válaszára vagyok kíváncsi. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna házasságig várni a szex-el és ilyen párra is vágytam. Már egy éve van párom, aki szintén házasságig várni szeretne, viszont három lánnyal is elment elég messzire. Azaz minden volt, ami még nem jár behatolással. Nagyon nehezen tudom elfogadni, folyamatosan fáj, hogy három lánnyal is ilyen kapcsolatban volt huzamos ideig, egyikük nem is volt barátnője, csak ez a testiség volt találkozásaik oka. Mit tegyek, ha ez folyamatosan fáj nekem és nem tudok kibékülni a gondolattal, hogy könnyelműen adta magát másoknak? Mikor ezeket elmondta csalódtam benne, mert azt hittem, hogy ő is mindig erre törekedett, mert ezt sugározta a kívülállók számára és ez nagyon megfogktt benne. Szóval kicsit pofára estem mikor kiderült, hogy nem így van... Ez lehet ok szakításra? Vagy mit tanácsoltok, hogyan tegyem túl magam ezen?

2019. febr. 18. 08:32
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*24 évesek vagyunk
2019. febr. 18. 08:34
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Vallásos vagyok, de szerintem ne várj a szexel a házasságig, és ne menj hozzá szűz pasihoz.
2019. febr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Ti nem csináltok semmit együtt?Nem is vágysz rá?

Nem tett semmi rosszat,ùgy kell megbocsájtanod neki,ahogy magadnak isis megbocsájtanâl.Ha magaddal szemben elnézőbb vagy,akkor lehetsz vele is

De ha nem tudsz,akkor keress egy olyan társat,aki az erkölcsi látásmódodnak teljes mértékben megfelel.

2019. febr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

De igen, ezt szeretném. Ha valaki nem érti vagy nem fogadja el, oké, nem célom részletezni vagy bárkit is meggyőzni, én ezt látom követendő példának, rengeteg házas barátom is így csinálta és hihetetlenül szép házasságban élnek.


De a páromat lehet még szűznek nevezni ha minden volt bebatoláson kívül?

2019. febr. 18. 08:40
 5/20 A kérdező kommentje:
Ő is mindig törekedett erre, ezt akarta, de könnyen elesett, nem tartott ki ebben az elhatározásában teljes mértékben. Természetesen nagyon vágyom a szexualitásra, van kémia közöttünk rendesen, de nem akarom házasság előtt, ahogyan ő sem.
2019. febr. 18. 08:42
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem volt behatolás,szôval szűz,igen.Attól.függetlenül hogy ismerkedett az ellenkező nem testével.Ti is ismerkedhettek egymással így.


Értékelheted az ôszinteségét is,mert elmondta,bár magában is tarthatta volna.(2)

2019. febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a lényeg, hogy jól érezzétek magatok? Isten nem ezt szeretné? Ez a házasságig önmegtartóztatás nagyon régról maradt rossz szokás, ami pont hogy megpecsételheti a házasságot. Ha nem működik, akkor egész életben boldogtalan leszel?
2019. febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok vallásos, de ezt csak egy mélyen vallásos ember értheti meg. A baráti körömben van egy ilyen pár, a nő 36 évesen is szűz volt és a haverom is (31)mikor összeházasodtak.

Ezt én nehezen fogadtam el, de később megértettem, hogy ezzel védik magukat, nincs összehasonlítási alap, nincs kísértés, nincs megfeleléskényszer, a vallás kijelöli a helyes utat. Azóta született 2 gyerekük, házasok, de a szex az nem működik és soha nem is működött közöttük, a férfi nem is hajlandó beszélni róla. A gyereket szereti, a szexre kb úgy gondol mint szükséges rosszra ami a fogantatáshoz szükséges.

Szerintem a vallás nagyon erős összekötő kapocs tud lenni 2 ember között, még a jó szexet is képes helyettesíteni mindaddig amíg az egyik fél nem vágyik többre. Ha egy hermetikusan elzárt közösségben élnek és ahol csak hasonló gondolkodású emberekkel találkoznak,beszélnek, barátkoznak, akkor talán nem éri annyi információ, kísértés őket, de ez nagyon nehezen kivitelezhető.

2019. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyvárosban élek, rengeteg inger és értékrendszer ér nap mint nap. Választhatnám bármikor a másik utat, de nem akarom. Ezt nem tartom ókori dolognak, és látom benne az értéket. Ha egy házaspárnál nem működik a szex, akkor azzal foglalkozniuk kellene, mert az egyház is fontosnak tartja a jó szecualitást házasságon belül. Viszont az, hogy valakik között milyen lesz majd a szex, az együttjárás során rengeteg dolog van, ami ezt jelzi. Lehet, hogy az a pár n3m figyelt fel dolgokra.
2019. febr. 18. 09:06
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

2 ember szeretheti egymást, attól még nem működik a szex. A szex lehet ösztönös és lehet tanulni is. Ehhez 2 ember összehangolt munkája szükséges, egy igazi adok-kapok. Ha az egyik fél aktív, a msáik fél passzív(mint az ismerősök esetében is), ott nagyon nehéz javulást elérni. Egy olyan férfi, aki 5 alatt 6 alkalommal szexelt nem lesz erre büszke, elfogadja a partnerét, de nem fogja büszkén hirdetni, hogy boldog házasságban él. Az a nő vagy férfi, aki nyíltan hangoztatja milyen szerencsés, hogy a partnerével élhet együtt csak akkor mérvadó, ha van összehasonlítási alapja.

Azt kell mondjam, hogy akiről ma azt hiszed mennyire jó partner volt számodra az addig érvényes amíg nem találsz valakit aki kenterbe veri, onnantól módosul az értékrend és a szemlélet. A mai világban pont ezért nehéz ismerkedni, mert nem az ismeretlenbe mész a házasság során és aki egyszer már megtapasztalta mik a lehetőségei azok nem érik be középszerűvel.

2019. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!