Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Emberek, mit tennétek ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emberek, mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alig több, mint 1 éve vagyok együtt a barátnőmmel. A kapcsolatunkat egy kicsit megnehezíti a táv (60 km), de eddig nem volt gond. Eljutottunk oda, hogy szeretnénk tovább lépni. Mindketten úgy kezdtünk el ismerkedni, hogy életre szólót keresünk. Mivel az én keresetem sokkal jobb, mint a páromé, azt beszéltük meg, hogy ő költözzön ide. Viszont még mindketten a szülői házban élünk. Lenne lehetőségünk meghalt nagyszüleim házába költözni (így csak a rezsit kellene fizetni) akár végleg is, de én max ideiglenesen szeretnék, mert szeretnék majd inkább házat venni. Viszont barátnőm 2 dolgot kijelentett. Az egyik, hogy addig nem költözik velem össze, amíg el nem veszem feleségül. A másik pedig, hogy ő nem hajlandó oda költözni még ideiglenesen sem. Egyből azt szeretné, hogy házat vegyünk. És ebben sajnos nem jutunk dűlőre.


Oké, picivel több, mint 1 éve együtt vagyunk, de úgy hogy még együtt sem éltünk (max 2 hetet voltunk egyhuzamban együtt, de általában heti 3 napot tudunk együtt lenni csak), úgy vegyem el feleségül? Meg úgy vegyünk házat? Elég nagy kockázatnak érzem. Mondtam neki, hogy oké, van annyi pénzem félretéve, hogy egy hitelhez meglegyen az önerő, de ha már adott egy lehetőség a nagyszülői házban, én még gyűjtenék picit, hogy minél kevesebb hitelt kelljen majd felvenni. Meg én mondtam neki, hogy szeretem őt, de esküvő előtt azért én szeretnék vele együtt élni, hogy kiderüljön a hétköznapi gondok megoldásában mennyire tudunk együttműködni. Ezen rendesen megsértődött, mondván ezek szerint akkor én nem vagyok annyira biztos a kapcsolatunkban. És hogy az ő szülei is úgy házasodtak össze, hogy első szerelmek voltak egymásnak és együtt sem éltek még előtte.


Szeretem őt teljes szívemből és komolyan gondolnám vele, viszont tényleg vannak amik megijesztenek, amik együttélés során kiderülnének, hogy merre változnának. Iszonyatosan féltékeny típus. Facebookon pl azt figyeli, hogy ha képet teszek fel, akkor milyen ismerőseim likeolják. És ha lány ismerősök is likeolják, egyből az adatlapjukat bújja, hogy kik ők és mit akarhatnak tőlem. Vagy ha messengeren néha dumálok lány haverral (pl akit már 10 éve ismerek), akkor azzal jön nem érti, hogy párkapcsolatban miért igénylem más nő társaságát. Szerintem attól mert valaki párkapcsolatba kerül, az nem azt jelenti, hogy el kell dobnia minden haverját/barátját, ha az éppenséggel ellenkező nemű. Sosem csaltam meg, és nem is csalnám meg őt. Okot sem adtam rá, hogy féltékeny legyen... Vagyis pontosabban onnan indult az egész még a kapcsolatunk elején, hogy egyszer tettünk ki közös képet és egy lány ismerősöm likeolta. Barátnőm megnézte az adatlapját és meglátta, hogy korábban az új profilképét likeoltam ennek a lánynak. Onnantól indult el a féltékenysége, hogy miért likeolok én más lányt, ha vele vagyok párkapcsolatban.


2021. ápr. 28. 03:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A kérdező vagyok, bocsánat, hogy még csak most reagálok. Köszönöm a válaszaitokat!


1-es!

Nem tudom hogy gondolta. Jelenleg még nincs semmi megtakarítása, de hamarosan úgynézki, hogy 3-4 millió Ft-ot kap szülei egyik lakásának eladásából. De ő nem pénzre menős csaj, csak ilyen "szerelmesnek lenni, mint a mesékben" típusú ember.


2-es!

Igazad van, én sem tartom ezt normálisnak. Azzal magyarázza, hogy exe megcsalta őt.


3-as!

Én is így gondolom. De ő nekem azt mondta, hogy ő már megismert engem (mint az 1-esnek is írtam, ő az a típus aki mesébe illően tud szerelmes lenni és képzeli el az egészet).


6-os!

Köszönöm, hogy normálisnak találod a mentalitásomat! Én sem értem ezt a feltételhez szabást, de ő azt mondja minél hamarabb már családot szeretne. Mondtam neki pont ezzel az erőltetéssel vált ki ellenérzést. Én is szeretnék családot, de nem úgy, hogy még nem is éltünk együtt és vágjunk bele majd lesz valami alapon.


7-es!

Azért velem összeházasodni már előtte, mert exe megcsalta és ebből indul ki. És szó szerint azt mondta, hogy kell neki egy biztosíték, hogy komolyan gondolom vele, mert nem akarja, hogy utána kitegyem a szűrét csak úgy (főleg mivel nekem több pénzem is van, mint neki, tehát még azt is a képébe vághatnám akkor).


9-es!

Igazából ez az ingázás azért érdekes, mert most is ingázunk. Igaz, péntek délutántól vasárnap estig vagy hétfő reggelig vagyunk együtt. Hétköznap az ingázás nem megoldható, ugye a 60km-es táv miatt. Ő mondta is, hogy ingázni nem akar. Amit megértek, mert oda-vissza az 120km.


10-es!

Igazad van abban amit a régi házról mondasz, de az csak ideiglenesen lenne (mondjuk 1 év). Az albérlet azért nem kivitelezhető, mert ő kijelentette ideiglenesen lakni (kipróbálni az együttélést) sehol sem akar, hanem már egyből végleges házat szeretne.

(Személy szerint az albérletet én sem erőltetném, mert plusz kiadás).

2021. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!