Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Papucs vagyok, ha elfogadom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Papucs vagyok, ha elfogadom a kontrollmániás barátnőmet olyannak amilyen, mert szeretem?

Figyelt kérdés

Persze igyekszik, dolgozik rajta hogy változtasson magán, de úgy gondolom soha nem fog megváltozni igazán, mert akkor nem is ő lenne.


A külvilágnak persze az jön le, ami azért nekem se könnyű helyzet, hogy nagyon kontrollmániás. Szeret parancsolgatni, minden szabályokat hoz, mindenben neki kell hogy igaza legyen - és ami a legrosszabb - durván rendmániás..

A szabályokból meg sokat csinál és nehéz őket betartani, mások egyáltalán nem is értik meg, hogy miért vannak ezek, vagy hogy miért foglalkozom vele. Ilyen pl. hogy a haverjaimmal max heti 1-szer találkozhatok, ilyenkor nem ihatok max 2 sört, gépen max 1 órát játszhatok naponta és még sorolhatnám. Mindenre pontos szabály van. Mivel az étrendre is, amiből egy elég szigorú egészséges étrendet követünk. Ha esetleg rokonoknál vagy ismerősöknél vagyunk, és olyan kaja van akkor simán rám szól hogy abból ne egyek, ami persze eléggé kínos.

Ugyanez a helyzet amikor mások előtt utasítgat, ráadásul ilyenkor türelmetlen és nem tűri a nemetmondást, gyakran rámszól, ami szintén kínos. De egyébként ezen már dolgozik, hogy mások előtt ne csinálja, és jó úton halad, csak hát sokan már megismerték olyannak amilyen...


Ezek a rossz tulajdonságai. Persze rengeteg jó tulajdonságai vannak és szeretem őt, meg ő is engem. Azt is tudom hogy sok dolgot pont azért csinál mert szeret, és egyébként sok dolog a hasznomra vált mióta együtt vagyunk, egészségesebben élek, rendet tartok, szorgalmasabb vagyok.


Elítélendő hogy elfogadom a dolgait, és nem ellenkezek, támadok állandóan, vagy tényleg ki kéne állnom magamért napi 24 órában, ahogy a haverok, családom javasolják?


2021. ápr. 29. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy papucs vagy, gyenge jellem. DE! Ha te így boldog vagy, akkor ehhez senkinek semmi köze.
2021. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szereted azt csinálni, amit Ő mond? Igen? Akkor maradj ebben.

Nem szereted és eleged van? Akkor ne húzzátok egymás idejét és agyát.

2021. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Miért gondolja mindenki egyből, hogy gyenge jellem vagyok? Miért ez az alap reakció erre? Én nem érzem magamat gyenge jellemnek. Soha nem voltam félős, vagy ilyesmi.
2021. ápr. 29. 16:24
 4/16 A kérdező kommentje:

"Szereted azt csinálni, amit Ő mond? Igen? Akkor maradj ebben.


Nem szereted és eleged van? Akkor ne húzzátok egymás idejét és agyát."


Néha szeretem azt csinálni. Néha elegem van. Ez egy hullámvasút. Összességében azt mondanám, sokkal kevesebb amikor azt érzem hogy elegem van, mint amikor boldog vagyok vele. És igazából, a legtöbb dolgot már megszoktam, persze ha újabbakat talál ki, az mindig nehéz helyzet.

2021. ápr. 29. 16:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez így jó Neked. Alkalmazkodó típus vagy. Ha jó, akkor pedig tűrj, de lehet, hogy egyszer elérsz a tűrőképességed határára.
2021. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nőként írom, hogy sajnállak. De ha te így boldog vagy, akkor senki nem szólhat bele hogyan/ kivel èlj.

Ha szeretnèl egész életedben így élni, ami szerintem valamilyen szinten elnyomás is, akkor maradj vele. Ha úgy érzed sok és nem vagy önmagad mellette akkor minél előbb lépj ki belőle, mert mind írod is, változni nem fog, neki ilyen a személyisége. Plusz ha gyereketek lesz esetleg, vele is ezt fogja csinálni, tudom, mert én is ebben nőttem fel és nagyon rossz.

Egyik barátnőm is ezt csinálja a barátjával. Ők már ott tartanak, hogy a srácnak már véleménye sem lehet. Ha nem egyezik azzal, amit a csaj gondol, akkor leordítja a fejèt és hisztizik. Nem szabad fekve ennie pl egy nasit,csakis ülve és mèg sorolhatnám. Szerintem kín keserves leèlni így egy èletet, kb nem lehetsz önmagad és nem csinálhatod amihez kedved van, mert valaki folyton beleszól. Ami attól kezdve, hogy nem vagy gyerek,nem egészséges. Gondolom egy perc nyugtod sincs ha otthon vagytok 😳.

Amúgy én parancsolgatás nélkül is elèrtem, hogy egészségesen táplálkozzon a párom, èszèrvekkel és nincs nyomás gyakorolva rá.

Ha elkezdesz kiállni magadèrt, akkor foyltonos vitákra és hisztikre számíthatsz, mert nem fogja elfogadni az ellentètes vèlemènyt.

2021. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Ezt is tuti te írtad ki, szóval időről időre elbizonytalanodsz, belül szerintem te is érzed,hogy nincs ez így jól. Ha neked ez megfelelő lenne, akkor tuti nem irogatnál erről többször, és olyan megerősítésre,hogy ez tökre rendben van, hiába vársz. Nézz magadba és döntsd el,leakarsz így élni egy életet? Egyébként hány éves vagy?

2021. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Ilyen barátnő kellene nekem is


F

2021. ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Papucsot abból lehet csinálni, aki az.

Azért írják, hogy gyenge jellem vagy, mert alapvetően az ember maga tudja a legjobban, hogy mi a jó neki. Ha felnőttként te ezt elvárod, hogy előírják, mit hogy csinálj, pl.mit egyél, akkor nem sikerült leválnod a szüleidről, csak a barátnőd helyettesíti őket. Ez semmiképpen nem erős jellemre vall, nem egészséges, megrekedtél a fejlődés egy szintjén. Van, aki örökre így marad (igen, párkapcsolatban őket tartják papucsnak),de az nem azt jelenti, hogy ez normális is.

2021. ápr. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem várom el hogy előírják, hogy mit csináljak
2021. ápr. 29. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!