Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már kontrollmániás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már kontrollmániás barátnőtök? Állandóan szigorú szabályokat szab mindenre, meg parancsolgat. Lányok, esetleg, aki magára ismer?

Figyelt kérdés

Leírnátok a tapasztalatotokat? Hogy működött-e kapcsolat, van-e jövője?

Tudnátok adni tippeket hogyan lehet hosszútávon kibírni ezt?

Nagyon szeretem őt de néha megőrjít.


2021. márc. 16. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek magamra, szerencsére nem vagyok ilyen, de belegondolva, nem is bírnék egy ilyen ember mellett hosszú távon megmaradni. Szerintem ez csak rosszabb lesz, próbálj meg vele beszélni erről, hogy változtasson, de ha nem megy, engedd el... búcsúzzatok el egymástól, a kontrollmánia semmi jót nem szül.
2021. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Én is elég kontrollmániás vagyok sajnos. De nem rossz szándékból, csak szeretem a rendet, tisztaságot magam körül. Ha el van tervezve a nap. Szeretek szervezni, tervezni. Nem szeretem a spontán dolgokat. Inkább szeretek felkészülni a dolgokra.

Férjem inkább spontán és amíg jártuk is volt ebből konfliktus időről időre, de mégis megkérte a kezem, együtt élünk boldogok vagyunk.

Mindketten engedünk. Csak így lehet.

Férjem próbál jobban figyelni a rendre, igyekszik mindig előre szólni ha van valami pl baráti családi összejövetel hogy fel tudjak készülni lelkileg is ezekre. Szóval ő próbál jobban szervezett lenni és megbeszélni velem a dolgokat.

Én pedig próbálok lazább lenni. Ha valami hirtelen közbejön akkor gyorsan újraszervezem a dolgokat, nem veszekszem hanem megoldom a helyzetet hogy nekem is jó legyen.

Így mindkettőnknek jó. Szerintem elég jól csináljuk, de ez nyilván rengeteg energia. Szóval ehhez sok türelem kell és elszántság.

2021. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nővérem pontosan ilyen. Mindig, mindennek úgy kell lennie, ahogyan ő akarja, máskülönben jobb, ha menekül a sógorom. Még a hűtőben is mindennek megvan a helye, nehogy rossz polcra tedd, mert véged van ... így kell elképzelni a dolgot. A család már megszokta, én már nem is nagyon vitázom vele semmiről, mert a végén addig-addig emelgeti a hangját, míg mindenki ráhagyja, legyen igazad, csak ne üvöltözzél idegbetegen.


Én pont a másik véglet vagyok, így ezt nagyon nem tudom megérteni. Rendben van, hogy alkalmazkodni kell egy kapcsolatban, de az irányításmániás emberek erre képtelenek, ezért szabnak folyton szabályokat, amiket jobb ha betartasz, különben jön a balhé.

2021. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Volt barátnőm azért szakított velem, mert nekem tetszett egy film, ami neki nem.
2021. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy az én barátnőm a kontrolmániások csoportjába tartozik-e, de sok esetben meg sem kérdez engem csak intézkedik. Pl tavaly úgy mentünk nyaralni, hogy ő már csak azt közölte velem, hogy hova és mikor megyünk. Nem lakunk együtt, és az ilyen és hasonló húzásai miatt így is marad.
2021. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem tetszene egy ilyen csaj.
2021. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A barátnőm olyan mint akit 3-as válaszoló leírt.

A házimunka kész rémálom. Soha nem tudok úgy kitakarítani, hogy az neki megfelelő legyen, ennek ellenére ragaszkodik h kivegyem a részem. A fürdő takarításnak múltkor háromszor ugrottam neki, csak h elégedett legyen végre. Ha kiporszívózok amíg nincs itthon de mondjuk kihagyok egy sarkot, azt azonnal észreveszi, akkor kb kezdhetem újra, mert bármennyire bizonygatom neki, nem hiszi el, hogy rendesen kiporszívóztam.

Ha valamit nem oda rakok ahol a pontos helye van, akkor le vagyok cs .szve, de ha mondjuk ledobom vmi cuccomat a földre, az már tényleg a világvége, mondjuk a jó dolog ebben az, hogy viszonylag hamar leszoktam erről a rendetlen szokásomról, amit amúgy mások is utálnak.


Egyébként meg mindenre szabályt csinál, megszabja mit hányszor lehet. A haverjaimmal heti egyszer találkozhatok (mondjuk ez épp nem gond, mert amúgyse nagyon lehet), esténként max 1 órát gépezhetek, stb.


Ha valamit kér tőlem, akkor azt abban a pillanatban kell megcsinálni. Újabban meg elkezdte ezt h "elszámolok háromig"


Vannak persze előnyei is, pl. szigorú étrendet követünk, ahol persze minden második kedvenc ételem "tilos", meg a rendszeres edzés, de legalább sokkal fittebb lettem meg lefogytam. Tulajdonképpen mintha személyi edzőm lenne. Őmiatta szoktam le a cigiről is. Sokkal szorgalmasabb lettem, nem lopom a napot napi 4 óra gépezéssel. És a rendmániájától eltekintve ezeket mind azért erőlteti hogy jobb legyen nekem, szóval nem rosszakaratú.

Csak hát, néha van, hogy nagyon nehéz elviselni. Főleg azt az érzelmi manipulációt amit akkor kezd csinálni ha valamire nemet mondok, vagy nem elég tökéletesen csinálok valamit.

2021. márc. 16. 17:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, de ahogy olvastam a leírásod, úgy emelkedett a vérnyomásom szóról szóra.

Hosszabb távon ez úgy kezelhető, ha nem csak te idomulsz, hanem ő is enged. Lehet, hogy most úgy érzed, hogy jó így, mert rendszer van az életedben, de évek alatt ez a feszültség fel fog halmozódott és mindenkinek rossz lesz ha ez pl akkor történik meg amikor van már 2 gyereketek és otthagyod mert nem bírod tovább. Szerintem beszélj vele, hogy melyik az amelyikben tud engedni, hogy legyen saját akaratod, mert így lassan megfulladsz. Nem 5 éves gyerek vagy és ő nem az anyukád.

2021. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem tudom felfogni hogy egyes emberek miért maradnak ilyen emberek mellett, csak mert “szereti” őket. Lehet hogy ti szeretitek de ezek szerint ők nem hisz nem fogadnak e titeket ettől függetlenül. Hol a kompromisszum?

Ja hogy lementek papucsba, mert másképp nem lennétek együtt? Nagyon gáz.

De hogy ne csak kikeljek magamból, kétszer hagytam hogy megtegyék ugyanezt velem és már ki is dobtam.

2021. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!