Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 3,5 év után szakítás. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3,5 év után szakítás. Mit rontottunk el?

Figyelt kérdés

3,5 év utáni szakítás


Sziasztok! Én egy 26 éves fiú vagyok. A volt barátnőm most 21 éves. 2006 ősz/tél környékén ismerkedtünk meg. Anno Ő még csak 17 volt, én meg 22. Tudtam, hogy szeretne velem összejönni, de tettem a hülyét, és egész dec.31-ig nem tettem lépéseket. A szilveszter nagyon jól sikerült, összejöttünk. Ekkor Ő még suliba járt, középiskola 3-ba. Az elején nem tápláltam komolyabb érzelmeket iránta, úgy gondoltam egy próbát megér, hogy mégis mi sül ki belőle. Egyre jobban megismertem, nagyon kedves aranyos lány (volt). Nagyon jól megértettük egymást, az élet minden területén. Neki én voltam az első barátja, és igazából nekem se volt előtte semmi komoly. Amíg suliba járt nem volt semmi gond, tervezgettük a közös jövőt stb…majd mikor kikerült a suliból és próbált elhelyezkedni (több-kevesebb sikerrel) jött a fekete leves. Elég sokat veszekedtünk, és sokszor nagyon sokszor mikor feszült idegállapotban voltam rajta csattant az ostor, nem tudom miért. Nem tudom miért Őt bántottam, de mindig bocsánatot kértem tőle, próbáltam kiengesztelni valahogy. Én 3 műszakban jártam dolgozni mellette a főiskolát is csinálom, hétvégén nem volt kedvem buliba menni, neki meg igen. Igazából tavaly. 2009 őszén volt egy hatalmas veszekedésünk ami után megkérdezte, hogy minek vagyok még mindig vele, akkor ott hirtelen nem tudtam megmondani neki, hogy mik az elképzeléseim, de biztosítottam róla, hogy nem csak megszokás. Pár napi huza-vona után, megbeszéltük, hogy nagyon sokszor idiótán viselkedtem, és ne haragudjon rám, mert első komoly kapcsolatom, sok mindent most tanulok meg, és nagyon szeretem. Egyszer én zokogtam a telefonban, máskor meg Ő. Kb. 6óra erejéig szakítottunk, majd hívott, hogy mégsem. Én megígértem neki mindent amit csak akart.

Ezek után jött a következő gond.

2010:

A lakóhelyünk közelében kinyitottak egy kis szórakozóhelyet, egyszer-kétszer elmentünk buliba, de nekem a meló és a tanulás mellett, sokkal jobban esett volna, ha megnézünk egy filmet, vagy valami olyan program, ami nem nyúlik el nagyon az éjszakába. Sajnos nem tudtam ezt vele megbeszélni, mert minden hétvégén ki kellett menni, mert össze barátkozott a tulajokkal, néha segített neki a melóban, de megnyugtatott, hogy nem pasizik és engem szeret. Néha megpróbáltam magamon erőt venni és vele tartani, de mikor még reggel 6-kor sem voltunk otthon, azt már tényleg nem bírtam. Nekem ez már nem hiányzik! Nagyon sokszor nélkülem ment buliba, a barátaimnak is feltűnt, hogy valami nem OK. Szerintük itt már csak Ő diktált, mivel látta rajtam, hogy mennyire ragaszkodom hozzá és nem volt normális ez a kapcsolat.

Az elmúlt 3-4 hétben már éreztem, hogy valami nem OK. Feltűnt a színen egy régi barátnője is, aki nagyon szabad életű, rengeteget vele volt, engem meg hanyagolt. Aztán aug.14/15-én éjszaka egy rendezvényen megmondta nekem, hogy nem biztos az érzéseiben, nem tudja, hogy mit akar. Úgy érzi, hogy Ő még nem élte ki magát, és mellettem nem teheti meg. (Hozzáteszem, bárhova elmehetett.) Mivel tisztel annyira, hogy nem akar átverni, azon gondolkodik, hogy legyen vége. Nem értettem miért mondja ezeket! Először próbáltam könyörögni, hogy valamit kitalálunk, beszéljük meg, de nem akar róla beszélni, úgy érzi nincs mit mondania. Egy egész héten keresztül próbáltam vele megbeszélni, a barátnőivel is, hogy ennek a kapcsolatnak nem így kellene véget érnie. Az ismerőseim mind azt mondják, hogy hagyjam békén, ne foglakozzak vele.

A hétvégén sikerült vele beszélnem. A következő problémák voltak köztünk, elsősorban kommunikációs vonalon:


1. Mellettem nem érezte, hogy Ő NŐ! Mert más férfiak megdicsérték, én meg nem, hogy jó a haja, a sminkje, stb..


Én azt gondoltam, hogy nem kell mondogatnom, hisz nem véletlenül vagyok vele 3,5 éve. Ezek nem direkt, nem jöttek ki belőlem, hanem valahogy nem éreztem, hogy ezt mondani kell, de ha oda állt volna elém, és durvábban ennek hangot ad, akkor tudtam volna, hogy mi az ami hiányzik neki.


2. Úgy érzi, hogy túl hamar lekötöttem Őt, nem tudta kiélni magát. Buli, barátnők, stb…


Buliba mehetett, nem volt lekorlátozva. Azt mondta nem pasi kell neki, hanem egyszerűen élni akar, egyedül akar lenni, és változni akar. Sajnos én is olyan vagyok, hogy nálam a pohár nem félig teli, hanem félig üres, és tényleg sokszor felhívtam a figyelmét a hibáira, hogy mit kéne csinálnia, hogy jusson valamire az életben. Lehet túl atyáskodó voltam? Soha nem azért, hogy bántsam. Csak az Ő érdekeit tartottam szem előtt. De abban hibáztam, hogy nem néztem magamba, és a saját hibáim felett elsiklottam. A kommunikáció nem működött, mert sokat beszéltünk, de nem „beszélgettünk” úgy igazán. Neki is meg kellett volna mondania a szemembe a tényeket, úgy ahogy én neki, hogy : „Ide figyelj! Nem hiszem el, hogy megint veszed észre, hogy milyen szépen felöltöztem.” Én mindig láttam, csak sajnos én is elvoltam a magam kis világában. Ha újra kezdhetném, már tudom, hogy mit kéne tennem.


Még a szakítás előtt ezeket meg lehetett volna beszélni, ha tényleg jobban oda figyelünk egymásra, és nem mindketten csak a magunk igazát mondjuk a másiknak, és a saját hibáinkat nem látjuk meg. De minden idősebb/tapasztaltabb barátom, és a hölgyismerőseim is azt mondják, hogy engedjem el.


Miért van a nőknél ez, hogy egy idő után rájön, hogy Ő még nem élte ki magát? Lehet én is sok mindent nem tettem meg amit meg szerettem volna, de miatta feladtam, és nem érdekelt. Sorozatban hallom, hogy más pároknál is ez a probléma, de van ahol már gyerek is volt, és ott is a nő nem élte ki magát. Ez most az új trend?


Én beismertem minden hibámat, és igen is rossz volt szembe nézni velük, mert tényleg elég durva mikor az arcodba kapod, de átértékelem, és azt mondom, hogy OK, akkor ezentúl oda figyelek erre, és bocsi, hogy eddig nem vettem észre. Szerintem az embernek nagyon nehéz saját magában észrevenni a hibákat, de egy párkapcsolatban ezeket meg kellene beszélni.


Megértem, hogy tőlem csak a rossz dolgokat hallotta, és ez miatt elege lett, de miért nem ültünk le beszélgetni? Tettem lépéseket, de valahogy mindig halott ügy maradt. Én még mindig szeretem, ha visszajönne, tuti újra kezdeném vele, de mindenki más azt mondja, hogy NE! Annyira nem így szerettem volna! Akitől eddig tanácsot kértem, midig arra bíztatott, hogy engedd, csináljon azt, amit szeretne és majd koppan egy nagyon és akkor rájön, hogy nagyot hibázott, és majd keresni fog újra. Egy barátnőjének azt mondta: tudja, hogy megbánja ezt még sokszor, de büszkeségből sem fog újra keresni. Mondjuk, elég önfejű.


Arra bíztatott, hogy keressek valakit magamnak, ha 1 éjszakára, akkor csak arra, de ne gondolkozzak, hanem tegyem meg, és ha olyan jön akivel komolyabb lehet nyíljak meg előtte. Én úgy érzem, hogy neki is megnyíltam, mert nekem Ő barátom is volt, nem csak barátnő. Ebből rögtön arra gondoltam, hogy most majd Ő is ezt akarja csinálni, de ami infót be bírtam szerezni, nem erre van szüksége.


Mit csináljak??? Erre azt a választ kapom, hogy én is menjek emberek közé, ismerkedni, stb…de egyszerűen nem bírom túl tenni magam rajta. Nem kell más! A 3,5 év alatt egyszer sem kellet más!


Már több mint egy hete alig esze, alig alszom. Totál kikészítem magam, és mindenért magamat hibáztatom, pedig tudom, hogy ezt ketten rontottuk el….


Valaki segíthetne rajtam, ha egyáltalán lesz olyan aki végigolvassa ezt a kisregényt….


2010. aug. 23. 07:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hú hát ez elég hosszúra sikeredett de elolvastam.Őszintén szerintem a fő probléma nálatok is az ami nálunk,a kommunikáció hiánya:S.Én is azt tudom mondani neked,hogy hagyd menni, had élje ki magát,ha nem engeded hidd el te fogod meginni a levét és előbb-utóbb a megcsalásba fog menekülni:S Megértem mit érzel nagyjából én is ilyen helyzetben vagyok csak az én történetem annyival rosszabb,hogy a hátam mögött chat-elgetett meg msn-ezett mással:S Én is nagyon rosszul éreztem magam 50 kilóról lefogytam 44 kilóra.Mi sem tudtuk megbeszélni a dolgokat és úgy érzem még a mai napig vannak tisztázatlan dolgok, én is hiába próbálom megbeszélni mintha meg se hallaná.Nemérdekli,hogy engem mi bánt és az sem,hogy úgy kéne csinálni a dolgokat,hogy mindkét félnek jó legyen ne csak neki.Állandóan én próbáltam megbeszélni a dolgokat és az jött ki belőle,hogy én állandóan veszekszek.Na hát ezek után nem is volt már kedvem semmit megbeszélni.Sablon szöveg de adj időt magadnak,hogy eltudd felejteni,te megtetted az első lépéseket megpróbáltad vele megbeszélni.Ha szeret még téged hidd el megfog keresni.Tudom nemkönnyű de nem érdemes megalázkodni mert ha látja rajtad,hogy könyörögsz neki kifogja használni és azt hiszi veled bármit megtehet úgy is visszakap.Ez tapasztalat:S
2010. aug. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

erre számítani lehetett már az elején... egy 17 éves gyerek ha komoly kapcsolatba kezd, fiatal felnőttként nagyon rosszul fogja érezni magát, akármennyire engeded bulizni, akkor is úgy érzi, be van zárva,szabályok közé van szorítva, másnak kell megfelelnie és nem ismerheti meg a világot...és ezek az érzések egyre kétségbeesettebben döngetnek benne, ahogy idősödik, mert lehet hogy közhely, de nem tudja kiélni magát, mikor abba a korba kerül, mikor megtehetné... neked 22 évesen már bőven volt erre időd, de neki nem....és meg kell ezt értened...a ti esetetek még a jobbik eset, még időben kapcsolt, remélhetőleg még nem fogja úgy érezni, hogy elvettél a fiatalságából 3 évet, mert még mindig fiatal és van ideje...sokkal de sokkal rosszabb lett volna a helyzet akkor, ha nem dönt így, hanem melletted marad még 10 évig és titokban gyűlöl téged, amiért a soha vissza nem térő legszebb éveit nem tölthette úgy, mint a többiek, és amiért nem ismeri a világot, és amiért egész életét úgy töltötte, hogy igenis hozzá van kötve valakihez, akihez alkalmazkodni kell, akinek mindig ki kell kérni a véleményét, engedélyét, stb. Akkor lehet 1-2 gyerekkel a nyakán vagy úgy döntött volna hogy mártírt játszik, és egy megkeseredett vénasszony lett volna a párom már 30 évesen, vagy megcsalt volna, vagy elvált volna,és elkeseredetten elkezdte volna pótolni a kimaradt éveket a gyerekek rovására...Ha nem csak a saját érdekedet, boldogságodat nézed, akkor békénhagyod és ne kínozd. Neki is ugyanolyan rossz a szakítás, de a lehető legjobb döntést hozta, amit lehetett.


Elárulom, tapasztalatból beszéltem. Egy 3,5 éves kapcsolat után, 21 évesen. Még akár a barátnőd is lehetnék... de az én párom velem egyidős volt, úgyhogy bizonyára nem :) Sajnos ő engem szó szerint bezárt, betegesen féltékeny volt, így nemhogy bulizni,de semmilyen közöségi helyre nem engedett el és barátaim se lehettek. Még azért is haragudott, ha msnen beszélgettem valakivel, mert biztos ott is pasizok :( Az egyetemet is elrontottam miatta, mert nem engedett koliba és 90 kilóméterre kellett bejárnom. Mindegy, ez már az én gondom... a barátnőd szerencsés lehet,hogy te nem voltál ilyen, de épp emiatt neki nehezebb dolga lehetett, mikor szakítania kellett, mint nekem. Én már most,3,5 meggyűlöltem azt az embert, aki nem elég, h lekötött ilyen fiatalon, de a négy fal közé tuszakolt.


21/L

2010. aug. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

". Mellettem nem érezte, hogy Ő NŐ! Mert más férfiak megdicsérték, én meg nem, hogy jó a haja, a sminkje, stb.. "


Pedig kell... Ezt nem elvárják, viszont ha nem kapják meg, akkor elég hamar "kiszárad" a lelkük. Persze, hogy máshol kereste / keresi ezeket a dolgokat!!! Az, hogy már 3,5 éve "megszerezted", nem azt jelenti, hogy ezeket hanyagolhatod. Csak akkor hanyagolhatod, ha már meguntad őt. De akkor nem lennél ennyire kiborulva...


Az az igazság, hogy teljes mértékben beláttad ezeket a hibákat, Csak későn. Folytatni kell, de nem vele. Ezek felett a hibák felett ugyan lehet szemet hunyni, de a múlt sérelmei mindig is megmaradnak. Lehet azt játszani, hogy nem történt meg, de az csak ócska színészkedés, ezt gondolom, te is tudod.


"de miért nem ültünk le beszélgetni? Tettem lépéseket, de valahogy mindig halott ügy maradt"


Lépéseket tenni néha nem elég. Az olyan, mint a próbálkozás... Csak próbálkozol, de valójában nem teszel semmit. Persze, utólag minden értékesebbnek tűnik, és abban az időpontban nyilván nem igazán láttad, hogy milyen értékes kapcsolatban vagy... Ez talán egy nagyon jó lecke arra, hogy megtanuld, milyen szar dolog egyedül lenni, hogy majd később értékelni tudjad az apróbb dolgokat is...


Ne kémkedj utána, tudom, hogy nehéz, állatira nehéz, de ha kémkedsz, csak az illúziót tartod fenn, hogy még lehet valami...


Ha nem akarsz úgy járni, mint én (mert nekem is hasonló volt a helyzetem, persze, minden történet különböző, de talán egy kicsit hasonlít) - tehát ha nem akarsz úgy járni, mint én, akkor tényleg kimész emberek közé, nem zárkózol el... Én rövid időn belül elvesztettem minden "barátomat", rohadtul egyedül maradtam az érzéseimmel, amit nem kívánok senkinek se... Nekem például vegetatív idegi panaszaim jöttek elő (nem igazán kívánom ezt se senkinek)... Ezért javaslom, hogy tényleg vegyél erőt magadon, és menj ki, mozogj, ne add fel, csináld, ha vért köhögsz is, akkor is, és ne hagyd, hogy úrrá legyen rajtad ez az egész sz.r...


Nagyon fontos dolog: tudom, hogy biztos azt hiszed, hogy ő pótolhatatlan, de ez valjójában nem így van... Tehát "miért siratnád azt, aki pótolható"?


Persze, persze, könnyen beszélek... Igen, de én is túltettem magam egy ilyen helyzeten... Valójában nagyjából átérzem, hogy miről van szó...


Sok sikert. Én veled vagyok!

2010. aug. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit csinálsz, a csajt nem tudod magadhoz láncolni, fiatal még, úgy látszik, melletted rosszul érzi magát. Új impulzusok kellenek neki, nem kötelezheted arra, amit nem akar, csak azért hogy neked jó legyen!

Inkább most éljen, csinálja amit akar, hogy később nyugodtan tudjon családot alapítani, minthogy most kösse le magát és folyton gyötrődjön mert neki más élet kell. Te sem kívánhatod, hogy olyat csináljon, ami neki rossz.

2010. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyik haverom is hasonló cipőben jár , bár ott MÉG együtt vannak ...

A csaj épp most kezdte el élni a második fitalságát 4 év kapcsolat után 22 évesen . Már megcsalás is volt a dologban , bár a csaj nagyon gyorsan rájött a szakítás után , hogy mégiscsak jó volt 1 fix pont az életében és 2 hét után visszakönyörögte magát . Ez talán nálatok is előfordulhat ... egy kis remény ...

Node ők újra összejöttek , de sokszor kín szenvedés az egész és szerintem rossz döntés volt visszafogadni a csajt (persze én könnyen mondtam haveromnak , hogy vissza ne fogadja) , azóta sincs köztük olyan jó viszony mint pl 1-1,5 éve ...

Lényeg hogy keress magadnak egy 21-24 éves csajt , ők már normálisak ! És ők már nők nem csak csajok :) (persze itt is vannak kivételek:))

2010. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy el kell engednem. Ő azt mondta nekem, hogy szeretné úgy lezárni, hogy szép volt, jó volt, nagyon sok új dolgot tanultunk egymástól, de ennyi volt, és csak szépre szeretne emlékezni. Valahol legbelül érzem is, hogy így a helyes, de mégsem bírom elfogadni. Igen, tényleg gyerek volt, ha akkor talán mégsem jövünk össze, talán most találkoznánk v.hol és minden OK lenne. A múlton nem érdemes tanakodni, de ha visszamehetnék, lehet újra megtenném, mert igen is, Ő egy rendkívüli lány! Előtte a nőkben csak csalódtam! Kicsit kilátástalan minden...Köszi a válaszokat. Jól esik, ezt másokkal megbeszélni, és azt érzem, hogy erre van szükségem, akár vadidegenekkel is.

Érzem, hiszem, hogy bennünk lehetett volna több, csak az időzítés nem volt túl jó! Ha most találkoznánk valahol....de ez már csak eszmefuttatás marad.

2010. aug. 23. 08:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja tenyleg hosszura sikeredett, de sebaj,legalabb kiontotted a szived es mindent elmondtal. Figyelj, lehet h azok a baratnok vettek el az eszet. en is olyan vagyok mint te,es biztos o is. en is tobb mint 2 evig voltam 1 kapcsba,de soha mas ferfi nem kellett volna. nem volt tokeletes a parom, de ha egyszer vele vagyok,akkor testileg-lelkileg hu vagyok. fura,h ki akarta szorakozni magat... biztos telebeszeltek a lanyok a fejet...amint elmondtad nyilt voltal mindenre,szoval szerintem nem te voltal a hibas,hanem az h neki viszonylag sok szabadideje volt,neked keves,es akkor is faradt voltal..ami normalis..de talan nem egy szorakozni akaro 21 eves lany melle...hatha visszajon majd es ujra boldogok lesztek;) s ha nem, ne aggodj,mert ne feledd : ahol Isten bezar egy ajtot, ott kinyit egy ablakot. Higgyjel ebben es minden jo lesz :) Fajdalmas a szakitas ,jol tudom, h a feledes nehez, igyhat nagyon szoritok neked . Sok sikert es boldogsagot!
2010. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Elég nehéz. Tegnap is beszéltünk, de nem lehet meggyőzni, hogy hülyeség amit csinál és meg fogja még bánni. Tudom, hogy tovább kell lépnem és önmagától nem óvhatok senkit. Mert igazából, itt már nem is rólam van szó, csak miatta aggódom, hogy nem védhetem meg a hülyeségektől. Legyen az bármi. Totál be van zárkózva, senkit nem enged magához közel. Hiába fog menekülni az otthoni problémák elől, amíg magában nem fogja tudni letisztázni, nem találja majd sehol helyét. Talán majd egyszer egy új ismerős vagy egy új kapcsolat miatt le tudja majd tisztázni saját magában a dolgait. A szakítás óta egy könnycsepp se jött ki neki -nem tudom szégyen-e, de nekem több is- teljesen magába zár minden érzelmet. Szerintem ez nem jó, nagyon nem jó. Tudom, meg az édesanyja is mondta, hogy Ő nem ilyen keményszívű, és egyszer majd át fog szakadni az a gát, csak még nem jutott el odáig. Mindenki azt tanácsolja, hogy ne foglalkozzam Vele, mert rám már úgy sem fog hallgatni, most azon gondolkodom, végleg törlöm az életemből, legalább egy időre. Telefonszám, közösségi oldalak, stb... és majd ha már nem fáj ennyire, esetleg le tudunk ülni egy csésze kávé mellé, de így hogy minden nap látom, -ha csak képen- sokkal nehezebb lesz, szerintem. Írok neki, hogy miért törlöm ki mindenhonnan. Azért hogy felejteni tudjak, mert így nem megy. Fényképek, ajándékok mennem a pincébe, egy dobozba. Kidobni nem illik. Legszívesebben egy új kapcsolatba menekülnék, de nem akarom a lány csak arra használni, hogy elterelje a gondolataimat az exemről. Nem az a típus vagyok.
2010. aug. 25. 11:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Igen,lehet jobb lesz ha lassan elfelejted.probald kibeszelni magad, baratokkal, barkivel. meg velem is beszelgethetsz ha akarsz,szivesen meghallgatlak,hisz tudom mibe vagy es azt is tudom h nem konnyu. Beszeldd ki magad,mondd ki ami bant,ne zarj magadba lehetoleg semmit, mert pld lehet h meglatod 1 ev mulva az utcan, es ezek az elfojtott erzelmek mind felszinre tornek es akkor...kezdheted elolrol...

Amugy ferfiaknak nem szegyen a siras.mitol lehetne az? Azert mert a nagykepu csavok annak tarjak?Hulyeseg. Nem hiszem h a csajod nem sirt utannad...ha nem, akkor majd fog ezutan..lehet ha raebredt h mit tett,akkor 5szor annyit fog sirni..de az mar az o elete....

Mindenesetre sok vidamsagot kivanok,sikert a feledesben!

2010. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az ismerősim már kezdenek kiakadni tőlem, nincs más témám. A kapcsolatunk alatt soha nem gondoltam volna, hogy ennyire ki leszek bukva, ha ide jutunk. Kicsit félek is az "újtól", mert Vele már egy összeszokott pár voltunk az élet minden területén és úgy fogadtuk el egymást ahogy vagyunk és én azt hittem, hogy őszinték is vagyunk egymáshoz. Én az voltam! Most is keresem, néha titokban abban bízom, hogy csak úgy felbukkan mikor megyek haza melóból, ott vár a ház előtt mint régen. A jó dolgok, mikor együtt fekszel, együtt kellsz valakivel majdnem minden másnap. Most meg semmi. Mindig mindenol egyedül vagyok, egyedül fekszem-kelek. Néha untam az összebújásokat, meg a cirógatásokat, de most meg hiányzik. Tényleg akkor döbben rá az ember, hogy mit veszített el, mikor már elveszítette. Ha valahová mentem, valamit csináltam, szinte mindig velem tartott, ha ráért.

Elég gáz helyzet...

2010. aug. 31. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!