Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megörjít a hipochonder férjem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megörjít a hipochonder férjem. Tipp praktika, hogy ne kapjak tőle gutaütést?

Figyelt kérdés

Most épp az oltás után van alig egy órával, de már most erre keres kifogásokat, hogy épp mennyire van rosszul.

Nem érzi a karját, lassú...

Persze gépezni, azt tud, illetve a telefonos játékban sem mutatkozik a panasz.

Influenza szezonban csak tüsszent, de influenzás, és eszi a gyógyszert, gyomorégés miatt megjárta a kardiológiát, mert szerinte az a szíve volt, már hánytam, annyira fájt a fejem, erre bevette előttem az utolsó fájdalomcsillapítót, és panaszkodott, hogy ki kell mennie a patikába venni, pedig fáj a feje.

De volt koronavírusos is(teszt nélkül, ő tudja, hogy az az volt, a család két hétig karanténban miatta, óránként mért lázat36,8 volt a legmagasabb, meg látványosan köhögött 3napig, majd zupsz meggyógyult), csak az elmúlt fél év gyöngyszemei. Lassan ott tartok, hogy ha tényleg baja lesz se fogok vele foglalkozni, 3éve borzolja így az idegeim, ha csak megkérdezem, mi a baja hapog valami zagyvát, és elvonul, vagy látványosan szenved, amíg el nem küldöm pihenni.

Van, hogy másolja a bajodat, meghúztad a hátad, tuti, hogy egy óra múlva neki is az lesz a baja.


2021. máj. 7. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Pl elválni és külön menni a picsába? 😂
2021. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Le a kalappal, hogy ezt 3 éve bírod. Mindig is ilyen volt vagy csak úgy bekattant?
2021. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Elválni. Te nem tudod kezelni őt, ő meg nem tud ebből kigyógyulni, és te is csak rontasz a helyzetén.
2021. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem próbálj meg vele először erről beszélgetni, hát ha felismeri a problémáját. Talán észreveszi, hogy ez nem normális, mondj neki példákat. Aztán ha változtatni akar, pszichológus. Ha meg nem, hagyd inkább.
2021. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a feleségem ilyen.
2021. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én férjem is hipochonder szerintem. Már írtam is ki róla kérdést. Én próbáltam vele megértetni, hogy nem normális amit csinál. A válaszadók azt tanácsolták nekem más is beszéljen vele, akire hallgat. Ez be is jött, már mérséklődött a probléma. Úgy gondolom, hogy sokat javult a helyzet. Ha nálatok nincs javulás, akkor pszichológushoz kéne küldeni, hátha hajlandó lenne rá.


Az én párom eddig ezeket csinálta: amikor fáj valamije, akkor ő mindig valami nagyon súlyos, sokszor halálos betegségre gyanakodott.

Amikor meglátta, hogy van itthon pl. algoflex, akkor hirtelen elkezdett fájni a feje. Mikor meglátta, hogy van torokfertőtlenítő spray, akkor elkezdett fájni a torka stb. Olyat is csinált, hogy ha nekem írt fel az orvos gyógyszert, akkor kitalálta, hogy adjak neki is, mert ugyanaz a baja, mint nekem. Szóval ezt ő is csinálja, hogy mikor nekem van valami bajom, akkor hirtelen neki is épp az a baja lesz.

Tudom, hogy rohadtul idegesítő ez, de ha szeretet, akkor próbálj neki segíteni.

Egyébként az én férjem emellett nem lustálkodott, munka rovására sosem ment ez, csak ez a folytonos aggódás, okoskodás, nyavajgás. É szerintem a hipochonderek tudat alatt ezzel a viselkedéssel akarnak maguknak több törődést kicsikarni.

Valahogy meg kéne értetni a férjeddel, hogy ez ennek nem jó mődja, meg egyébként sem normális amit csinál.

2021. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Baromi rossz hatassal vagytok egymasra. O is jobban erezne magat massal.
2021. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a koronavírus nálam is olyan volt, hogy zupsz és beteg lettem, majd zupsz és meggyógyultam.


De ezzel nem azt akarom mondani, hogy normális amit csinál.

2021. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!