Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm hipochonder. Tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm hipochonder. Tudok neki segíteni valahogy? :S

Figyelt kérdés

A probléma a következő: a barátnőm mindig beképzel magának valami betegséget, és gyógyszert szed be rá, holott sokszor még tünetei sincsenek, de ő azt mondja, gyűlöl beteg lenni, és nem akarja megvárni, amíg mondjuk valóban elkezd fájni a feje vagy a torka. :S

Mondtam neki, hogy ez így nem egészséges, csak a szervezetét teszi tönkre, és előbb-utóbb a mája látja a kárát ennek az egésznek, de az a gond, hogy ezzel ő is pontosan tisztában van (egészségügyi szakmát tanul), ismeri a következményeket, és mégis csinálja.


Valójában a barátnőm nem diagnosztiált eset, nincs róla papírja, hogy "igen, ő tényleg hipochonder", de nem tudok másra gondolni. A Strepstilst szinte már hobbiból szopogatja, pedig nagy mennyiségben biztos annak is van valami káros mellékhatása.

Mondtam, hogy menjen el orvoshoz (amúgy szívesen jár, mert sok olyan gyógyszer van, amit nem adnak ki neki vény nélkül, kell hozzá egy recept a dokitól), és nézesse meg magát, mert szerintem ez már komoly. Azt mondta, hogy tudja kezelni a betegségeit, hiszen van itthon elég gyógyszere, és hogy tényleg csak a torka fáj mindig rendszeresen, de nincs más baja. :S


Szeptembertől kezdve minden héten volt valami "baja", általában mindig a torkával, de volt, amikor a fejét vagy a hasát fájlalja. Kimaradozott a suliból, nem járt be az órákra, mert "ő most beteg". Kis híján megbukott, a legjobb barátnőjével együtt én nyüstöltem év végén, hogy szedje össze magát valahogy és nem egyszer ültem le vele tanulni, csak hogy segítsek neki felkészülni a dolgozataira.

Legutóbb "tüszős mandulagyulladása volt", amire antibiotikumot(!) vett be! Nem tudom, honnan szerezte, de tény, hogy van egy egész dobozzal nála. És biztosan tudom, hogy NEM lehet mandulagyulladása, ugyanis semmilyen tünetet nem produkál; nincs se láza, se hőemelkedése, a mandulái nem pirosak és nincsenek megduzzadva sem. Egyszerűen csak beképzelni magának, hogy fáj és gyógyszert "kell" rá szednie. :S


Mit tegyek? A szüleinktől mind a ketten külön élünk, tanulmányi okok miatt, és a barátnőm szüleit sajnos egyelőre nem ismerem, mivel még viszonylag friss a kapcsolatunk. Így nem is tudok nekik szólni erről. :S


Ötletek?


19/F & 19/L


2011. júl. 2. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot nem írnak fel csak úgy,kérésre...Lehet,hogy csak túlreagálod a dolgot.
2011. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hipó minden szart beképzel magának, ahogy írod csak a torkával van problémája, nagyszervízre kéne inkább elvinni, vagy az a baja h túl rég nem olajozták be a torkát.
2011. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki egészségügyi tanulmányokat folytat, az nagyon sokszor hipochonder. Én pl orvostanhallgató vagyok, és gyakorlatilag a hétköznapjaimat a klinikán töltöm, így valahogy az válik "normálissá", hogy valaki beteg, mert a lakosságnak csak a beteg részét látjuk. Plusz persze általában olyan betegségünk van, amiről éppen tanulunk. Mondjuk ez nálam még sose fajult addig, hogy gyógyszereket kapkodjak be, sőt mindig igyekszem magam természetes módon kikúrálni. Olvastasd át vele a könyveiben az antibiotikumok káros hatásait meg a májbetegségeket, ha tényleg hipochonder, akkor meg kell hogy ijedjen a hosszútávú következményektől... amúgy egy teljes kivizsgálás is jó ötlet, ha látja, hogy rendben van az immunrendszere, akkor hátha elhiszi, hogy le tud győzni segítség nélkül is egy torokfájást...
2011. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fertőzd meg valamivel.
2011. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy túlreagálom, mert mondom, nincs semmiféle tünete. És az antibiotikumot nem az orvos írta fel neki, otthonról hozta el. Nem tudom, honnan volt nekik otthon, de mintha a múltkor mesélte, hogy a húga beteg volt, és neki írták fel, de nem szedte be végig, mert 2 dobozzal kapott, de végül olyan gyorsan gyógyult, hogy a doki azt mondta, elég lesz csak az egyik, nem kell feleslegesen terhelni a szervezetét még a másik dobozzal is. Lehet, hogy azt hozta el otthonról.
2011. júl. 2. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!