Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem merem elmondani a barátomn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem merem elmondani a barátomnak. Hogy mondjam el mégis?

Figyelt kérdés

Felvázolom röviden a helyzetet, lassan 1 éve vagyunk együtt a parommal. Van neki egy háromnegyed telke (a másik negyeden lakik valaki, szóval jogilag is kicsit bonyolult az a telek, de hivatalosan, papír szerint övé a háromnegyed rész.) Ezen a telken van egy 40 éve összekókányolt félkész ház, ami annyit tesz, hogy a tégla sem a legjobb minőségű, és a falak is picit megvannak döntve, mert a gerenda csak úgy jött ki pontosan, ráadásul a helyiségek is aránytalanul vannak bent felosztva, és ezt a felosztást meg kellett tartania. Ezt kezdte el kipofozni pár éve. A falakra azt mondta, hogy már 40 éve így áll, nem fog az összedőlni. A tetőt viszont meg lecserélte teljesen. Pár éve kezdett neki a dolgoknak főleg egyedül csinálja, de még nem áll túl jól, és az udvar is elég rossz állapotban van, mert tele van pakolva az egész az előző tulaj jóvoltából. Ha már mindenképpen ott akarja leélni az életét, nem igazán értem miért nem kezdte inkább előről egészet, és miért ilyen rossz alapokat folytat. Van az udvaron egy félkész istálló is, amit szintén meg akar hagyni garázs gyanánt. Nekem így ez az egész nem tetszik, de nyilván nincs jogom beleszólni, az ő tulajdona. Én úgy képzeltem el mindig is, hogy a jövőbeli párommal közösen veszünk fel hitelt, és megterveztetünk/veszünk egy szép új/újabb házat, amit közösen beszéltünk át. De mi még csak ugye lassan 1 éve vagyunk együtt, és már vagy 4 éve állt neki az egész folyamatnak egyedül, így is alig áll vele valahogy.

Említettem egyszer már neki, bár nem túl részletesen, hogy biztos jó-e így, de azt válaszolta hogy nem is biztos hogy itt élnénk le az életünket, de nem hiszem hogy ha 3-5 év múlva végez az egésszel neki fog állni új házat keresni.. Sőt biztos, hogy nem. Tudom valaki örül, ha egy fedél jut a feje fölé, de akárhányszor eszembe jut a téma, rossz érzés fog el. :( Azért lenne jó megbeszélni még most, de nem tudom hogy említsem neki finoman.

Köszönöm, ha elolvastad az egészet, próbáltam minél több részletet beleírni. :)


2021. máj. 17. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom milyen kapcsolatotok lehet, ha nem mered elmondani, amit gondolsz... De erről mindenképpen beszélnetek kell, mert a "hol lakjunk?" elég kardinális kérdés egy kapcsolatban. Én biztosan elmondanám neki, hogy megértem, hogy miért kötődik ehhez a házhoz, de én nem szeretnék ott élni, ezek és ezek a terveim. Ő gondolkodik-e másban azon a házon kívül.

Szerintem ezt nagyon fontos megbeszélni, mert hosszútávon megmérgezheti az egész kapcsolatot, ha nincs egyetértés.

2021. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért a jövőbeli elképzelések nem olyan téma, ahol túlzottan finomkodni kell.

Kedvesen, de őszintén add elő neki azt, amit itt leírtál.

2021. máj. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

A legtobb helyen a pasiknak meg fix ingatlanja van ami adott, ez van és kész.


Nem tudom miert vagy motivált egyáltalán benne. Nem is lesz tulajdonjogos sem.

2021. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

"1 éve vagyunk együtt, és már vagy 4 éve állt neki az egész folyamatnak egyedül"

Ez a része mondjuk normális. Én is exemmel terveztem mindent, de megromlott a kapcsolatunk, és szakítás lett a vége. Ezután érthető módon én is a saját lábamra szeretnék állni, akár házügyben is, nem megvárni, amíg lesz egy párom, akivel együtt majd hitelt veszünk fel.


Egyébként én mindenképp megbeszélném vele őszintén. Ez egy komoly téma, maximális őszinteséget érdemel.

2021. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is kedvesen, de őszintén meg kell vele beszélned mindent. Ezt megérdemli ő is, hogy tisztán lásson kettőtök felől. Ne az legyen, hogy húzod-halasztod, belekezdesz a témába, aztán ha kellemetlen a beszélgetés, abbahagyod. Aztán ott állsz gyerekkel a karodon, és közlöd vele, hogy be nem teszed a lábad az ajtón, mert nem érzed biztonságosnak, meg alapból utálod is a helyet.

Tényleg szánj rá időt, hogy leülj vele megbeszélni, és ötleteljetek, hogy milyen lehetőségek vannak. Ja szeretitek egymást, kitalálhattok egy közös megfelelő célt.

2021. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
*Ha
2021. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5ös és #6os vagyok

Nem értem itt a pontozást. Válaszoltam a saját nézőpontom szerint - 87% hasznosság

De elírtam egy szót ("Ja szereritek egymást" helyett "Ha szeretitek egymást akartam írni), odarakom *-al, hogy "*Ha", ez meg 0% hasznosságú.

Miért? Valaki félreértett valamit?

Valaki

2021. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lakaskerdes akar valook is lehet. Nekem is volt egy uj epitesu lakasom, amit meg az exemmel neztunk ki. Erthetoen az uj paromnak nem tetszett. Eladtam. Fontosabb a mostani kapcsolat annal, hogy erzelgoskodjek egy akarmilyen lakas utan.Igazabol azt kell eldontened, hogy negativ valasz eseten hogyan tovabb. Mert azert eleg sokan nem engedik el ezt a temakort.
2021. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg, hogy ki mit vár a jövőtől és mondd el neki, hogy te szeretnél vele majd közös házat venni, neked ez fontos. Hagyd, hogy ő is elmondja a véleményét, valamint, hogy miért ragaszkodik ehhez a házhoz és találjatok vmi kompromisszumot. Ha nagyon nem egyezik a vélemény és egyikőtök sem szeretne engedni, akkor van gond.
2021. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor mindenképpen leülök vele megbeszélni ezt.
2021. máj. 17. 18:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!