Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi változott benned gyerekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi változott benned gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
amiért azt mondtad hogy mostmár szeretnéd ha lenne, mi indította el benned a változást?
2021. máj. 20. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs, de sokáig azt hittem, hogy childfree (tudatosan gyerekmentes) vagyok. Ám igazából csak exemmel nem mertem volna gyerekvállalásba fogni, hiszen tudtam, hogy a saját életéért is képtelen felelősséget vállalni, akkor egy piciért pláne, aki még a szüleire szorul. Miután szakítottunk, megjelent bennem a gyerekvállalás vágya, remélem, találok olyan férfit, akivel együtt meg tudom valósítani, és ő is ugyanolyan odaadással vesz részt a gyerek életében, mint én.
2021. máj. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sosem voltam egy nagy gyerekkedvelő, egyszerűen idegesítettek a kicsik. Ezt persze nem nagyon mutattam ki. Aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy ülök a széken és teljes áhítattal nézek bármilyen babát. Ha sírást hallottam frusztrált lettem és meg akartam nyugtatni a babát.

Illetve magamat és a páromat is sokszor elképzeltem szülői szerepben.

2021. máj. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anno tiniként és későbbre is (mikor a pasik javarésze csak használgat, családot ill komoly elkotelezodest nem akar, de én viszont mindig is komolyat szerettem volna),kitaláltam egy elvet.


Csak és kizárolag attol lesz gyerekem aki gyereket akar, azaz én soha az életben nem fogom felhozni a témát, nem motiválok egyetlen kapcsolatomban sem, nem pedzegetem a témát


Pedig már eljegyezve is voltam az akkori párom tervezte is velem tudatosan a családalapitást (továbbra is csak bólogato jános maradtam)mégis elhagyott.

És csak ezután jött el az a szerelem az életembe, ahol a párom kezdte el magától mondogatni, aztán győzködött is, nem csupán vágyott rá hanem nagyon erősen huzamosan akart gyereket, és hogy egyutt legyünk örökké.


Csak ez adta meg nekem azt a lökést vagy biztonságérzetet, hogy bemerjem vállalni.

2021. máj. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*szoval az hogy en gyereket akarjak, nekem az maximálisan a párom gyerekvállaláshoz való hozzáállásának függvénye.
2021. máj. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amióta az eszemet tudom, felesége és anya akartam lenni. Aztán tini koromban hirtelen megváltozott bennem, már undorítónak találtam a babavárást, élősködőként tekintettem rá, így már nem akartam. Aztán szüleim egyik birkájának nem volt teje ellés után, ezért másik birka lefejt tejét kellett adni neki cumisüvegből. Egyszer nekem kellett kimenni hozzá, és akkora élmény volt megetetni, ahogy rázta a kis farkincáját, ahogy nagy lelkesen szopizott, ahogy kihabosodott a szája a nagy sietségben. Egy pillanatra megvilágosodott Bennem, hogy a saját gyerekemmel még bensőségesebb kapcsolatom lehetne. Bennem ott fordult át. Azóta olthatatlanul ég bennem a vágy, viszont a férjem egyelőre nem akar, szóval még várnom kell rá.
2021. máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lenyugodtam. Valahogy már az volt az érzésem, hogy mindenem megvan, amire abban a pillanatban vágyom és szükségem van, eleget utaztam (egyelőre), eleget buliztam, most már tényleg csak egy valami - valaki - hiányzik.

Amit ésszel magunknak megszabtunk, az az volt, hogy legyen saját lakás és nekem minimum 2 év munkatapasztalatom. De én egy kicsit még toltam a dolgot, mert nem álltam rá úgy igazán készen.

Aztán egyszer egyik barátnőm megkérdezte, hogy miért nem kezdünk neki a babaprojektnek. És egyszerűen nem tudtam mit válaszolni. Ez annyira belém égett :D Egész nap ezen morfondíroztam, hogy úgy mégis, miért NE? És nem tudtam magamnak sem érveket felhozni. Este a férjem is megkérdeztem, hogy most mi van. Aznap kezdtünk el próbálkozni :D Most már itt van a kislányunk, 10 hónapos kis energiabomba tündér, és őszintén életem legjobb dolgának tartom, hogy van, most kerek az életem. Ugyanakkor nem gondolom, hogy jöhetett volna hamarabb, igenis kellett hozzá ez a mentalitás részemről is, hogy tényleg felkészüljek rá lelkileg.

Na meg amit mondtak a lányok korábban, egy stabil párkapcsolat. A férjem nagyon jó apa, abszolút családcentrikus, eszében sincs hűtlenkedni, nem kellett noszogatni az esküvőre sem, a gyerekvállalás kérdésre is ő előbb megért, mint én, és úgy általában véve egy rendkívül megbízható férfi, akire bármilyen bajban tudok támaszkodni. Enélkül lehet, hogy még most is az "ihletet" várnám én is, de így nem volt kérdés, hogy bele merek vágni.

2021. máj. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!