Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák! Miben változot...

Fiatal anyukák! Miben változott az életetek gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk már babát a párommal, de kicsit félek, hogy milyen változásokat fog ez hozni. Persze tudom, hogy sokminden más lesz. Inkább konkrét dolgokat szeretnék olvasni, hogy nektek esetleg mi okoz nehézséget. Pl kevés kettesben töltött idő vagy hogy nincs szabadság stb.. bármi ami eszetekbe jut :)
2020. jan. 13. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az hiányzik a legjobban, hogy végre alhassak legalább 8-9 órát egyben. Ezen kívül a kezdeti összeszokós időszak volt nehéz, de én nagyon élvezem. Bár szerencsére nem hasfájós a babám. Nagyon más, jobb mint elképzeltem terhesség alatt az anyaságot. Nekem sokat segít a párom is, nagyon jó apa.
2020. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
En nagyon fiatalon vallaltam gyereket. Nehez nagyon főleg hogy egyedul nevelem. Neha hiányzik a szabadsag, nehez az hogyha lebetegedek akkor is el kell latnom a kislanyom. Nehez hogy nem alhatok annyit amennyit akarok, nehéz hogy nem tehetem azt amit néha akarok. Peldaul néha bulizni vagy lazulni.Igazabol fenekestul felfordul ilyenkor az ember elete minden mas lesz ha gyermekeket vállal. Persze nem banom o a mindenem a semmisegemben de neha kiborulok besokalok.. Nehez vele elmenni bevasarolni mivel meg csak 5 honapos. Nagyon nehez türelmesnek lenni es kontrolalni magad mikor mar orak ota sir es nem hagyja abba barmit csinálok. Tobbe nincs olyan hogy en hanem olyan van hogy Ő, magadat felre kell rakni mindig a gyereked az elso. Például ha mar nagyon lefurodnel akkor nem furodhetsz csak később mert elosszor a gyereked kell ellatni. Kesobb nehez lesz az aggódás miatt. Megakadalyozni azt hogy fajdalma legyen az eletbe.. Persze ezt nemlehet megakadalyozni de mindig benne lesz egy anyaba az hogy felti a gyereket. A dackorszak is nehez lesz mikor mindenre a nem lesz a valasza es semmi nem lesz jo. A gyerekvallalas egy elethosszig tarto aggodas felaldozod az idod a turelmed a szabadsagod egy icipici kisemberert. Aki igazából mindennel tobbet er.
2020. jan. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Mindenben 😊

Gyerek előtt ha kitaláltam h legyen este egy házibuli, gyorsan előkészültem és megvolt (nem nagy piálás, csak egy kis bogrács, borozgatás a barátokkal)

Vagy ahoz h reggel elinduljak elég volt egy fél óra (kávé, smink, öltözéz)

Most indulás előtt 2 órával kelek h mindenki elkészüljön.

Imádtam csak úgy összekapni magam és útrakelni (ha kedvem szottyant kínait enni beültem a kocsiba és mentem 70 kmert egy tál kínai kajáért)

A férjemmel is szintén így éltünk kettesben. Mindig úton voltunk.

Sokat voltunk kettesben. Összebújás a tv előtt, vagy a túrázások. Vagy csak hétvégi délig hemperegtünk az ágyban 😉


De a családomat nem cserélném el ezekért.

Most más dolgokat szetetek az életemben. 😉

Pl mikor egy fárasztó nap után elszundítok a híradó előtt. Mire magamhoz térek, a kislányom (4 éves) betakart egy pléddel és mellém tette az alvós nyusziját 😍

2020. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal jobb és tartalmasabb lett.
2020. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem dolgozol, nincs társaságom. Hétfőtől péntekig reggeltől estig magunk ülünk.

Kettesben sehova nem tudunk elmenni.

Régen szerettem olvasni, most is szoktam. csak már nehezebb.

Nekem ami hiányzik az a felnőtt társaság, a felnőtt élet, hogy azt csináljak és akkor amikor akarom.


25N

2020. febr. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenben megváltozott. Szerencsére a férjemmel közös baráti társaságunk van, akik szeretik a gyerekeinket, így gyakran összejárunk. Nevelgetik ők is a piciket. 🙂

A nehézség: nagyszülői segítség nincs, így ketten vigyázunk a gyerekekre, vagyis felváltva, ha nekem van dolgom a férjem szívesen van velük. Mondjuk elmehetek csajos estékre. 🙂 De, ha betegek-hiába imádják az apjukat- csak anya jó. A nap 24 órájában én vagyok velük főleg, ami szellemileg, fizikálisan és érzelmileg gyakran kimerít. Pláne most. Mindketten a dackorszakot élik. A nagyobbik a másodikat, a kicsi az elsőt.

Nekem konkrétan az egyedül töltött idő hiányzik. Amikor csak ÉN vagyok. Mivel gyorsan nőnek és ketten vannak így sikszor lekötik egymást. Amíg össze nem vesznek valamin. 😃 Vidám ugyanakkor fárasztó dolog is a gyereknevelés.

2020. febr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!