Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal 6 éve ismerkedtünk meg, első látásra beleszerettem, megtestesíti maximálisan az ideálomat. Az elején minden szuper volt, azután egyre gyakrabban kezdett kritizálni, becsmérelni, éreztetni velem, hogy ő a zseni, az én véleményem hozzá képest kevesebbet ér. Mindezt kizárólag négyszemközt csinálja, társaságban, legyen szó családról vagy barátokról, egyáltalán nem, akkor a világ legnormálisabb embere. Mindenki szemében mi vagyunk az álompár, akiknél még 6 év után is dúl a szerelem, látszik köztük a harmónia. Ennek a képnek nagyon meg akar felelni, ennek része, hogy heti 1-2 közös posztot kirak a közösségi oldalaira, én jóval ritkábban posztolok, inkább csak storyba teszem ki. A problémámat senki nem tudja,kizárólag magamban őrlődöm, még a legjobb barátnőimnek, anyukámnak, húgomnak sem merem elmondani, egyszerűen félek, hogy nem hinnének nekem. Az utóbbi fél évben a sok összezártság hatására még jobban felerősítette ezt a helyzetet. Múlt héten életemben először úgy éreztem, hogy elvisz a szívem, olyan hevesen dobogott, megmértem a vérnyomásom rendben volt, a pulzusom viszont az egekben (184). Össze vagyunk házasodva, viszont van házassági szerződésünk, vagyonelkülönítő rendszerben élünk amiatt, hogy ő durván a kétszeresét keresi, mint én. Gyerekünk nem lehet, meddő vagyok, legalábbis a nőgyógyászom 21 évesen ezt állapította meg, aminek kifejezetten örülök. Válással kb. 1 percig játszottam el gondolatban, sokkolnánk vele a környezetünket, és én képtelen lennék idegen emberek előtt arccal részletezni a problémáinkat. A válás akkora kudarc lenne, hogy abba belerokkannék, ráadásul lehet, hogy nem találnék később senkit, örökre élhetnék egyedül.
2021. máj. 21. 16:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen klasszikus kibontakozó nárcisztikus bántalmazó kapcsolat.

"Az eleje minden szuper volt.Azután gyakrabban kezdett kritizálni, becsmérelni.Éreztetni, hogy ő a zseni és az én véleményem hozzá kevesebbet ér.Persze kizárólag négyszemközt, mert a család és barátok előtt a világ legnormálisabb embere természetesen és az utóbbi képnek nagyon megakar felelni."


A barátnőid, anyukád, húgod lehet nem fog hinni neked, mert a pasi akivel élsz tökéletesen megjátssza magát mások előtt és téged fognak hülyének nézni, hacsak nem támasztod alá cáfolhatatlan bizonyítékokkal a helyzetet. Például hangfelvételek.


Nézd, ha nem válsz tönkremész teljesen mentálisan, fizikailag, egészségileg, csak évek kérdése. A váláson kívül egyetlen mód van, az, ha a pasid szakemberhez fordul. De egy ilyen személyiség nagy valószínűséggel nem fog.


Mit számít az, hogy mások mit gondolnak? Te most komolyan fenntartasz egy látszatkapcsolatot csak azért, hogy mások azt képzeljék, hogy boldog mintapár vagytok?

Miért érzed kudarcnak a válást? Az az érzés nem kudarc, hogy egy olyan emberrel vagy, aki kritizál, becsmérel négyszemközt?


Ha még nem akarsz válni sajnos majd akkor fogsz amikor már nagyon sok szenvedésen mentél keresztül és teljesen tönkremész. Kár a sok elvesztegetett boldogtalan évért, főleg fiatalon. Kitartást a szenvedéshez, nem lesz könnyű. Ezek a bántalmazó kapcsolatok, nárcisztikus kapcsolatok lényegileg mind ugyan azon forgatókönyv alapján működnek. Ha valamit tenni szeretnél a válás helyett olvass utánuk, hogy felismerd hol vagy, miben élsz. Facebook csoportokat is találsz róluk. Adok linket hozzá, ha írsz. Olvass utána a társfüggőségnek is.

2021. máj. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!