Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire foglalkozol munka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire foglalkozol munka után az otthoni teendőkkel?

Figyelt kérdés
Megcsinálod, figyelsz rá, vagy nem igazán érdekel mi hogy van, vagy mit kéne Megcsinálni hazaérsz fürdés és pihenés..
2021. máj. 27. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Változó. Ha nagyon vacak napom volt, akkor nem foglalkozom semmivel, hagyjon békén mindenki a .csába, pihenni akarok nem még otthon is kezdeni a második műszakot.

De akármennyire is fáradt vagyok, hetente 1-2 nap, legfeljebb ha mást nem, hétvégén, foglalkozom a házimunkával, mert magától nem készül el. Bár hozzátenném, egyébként is figyelek arra, hogy mindig rendet tartsak magam körül, a szennyes edényeket egyből a mosogatógépbe pakolom, a konyhapultot mindig egyből letörlöm magam után, szóval azért nem élhetetlen a lakás akkor sem, amikor a világ végére futnék a fáradtságtól.


A kategóriából kiindulva feltételezem, hogy nálatok az egyik fél telibetojja az egészet. Kommunikálni kell vele, hogy neked mi lenne az elképzelésed az együttélés szabályaival kapcsolatban. Amikor összeköltöztünk a férjemmel, csináltunk egy közös excel táblát, amiben vezettük, hogy melyik napokon milyen házimunka van soron és azt éppen ki fogja csinálni. Mindig rotáltuk, hogy ha két nappal ezelőtt te mosogattál, akkor ma én mosogatok (eleinte még nem volt mosogatógépünk, de ezen nagyon hamar változtattunk, a mosogatás volt mindkettőnknek a legnagyobb mumusa), szóval így osztottuk be az összes házimunkát. Aztán persze már nem táblázatozunk, de arra jó volt, hogy hozzászoktatta mindkettőnket egy bizonyos színvonalhoz és igenis észrevesszük a feladatokat.

2021. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

"Amikor összeköltöztünk a férjemmel, csináltunk egy közös excel táblát, amiben vezettük, hogy melyik napokon milyen házimunka van soron és azt éppen ki fogja csinálni."

Ezért (is) élek inkább egyedül.

F

2021. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
#2 nem értem, mi baj van ezzel a rendszerrel, szerintem ez elég igazságos módja a szokások bevezetésének az összeköltözés elején. A férjem az anyjával élt addig, amíg velem össze nem cuccolt, kellett egy kis noszogatás, hogy rájöjjön, a wc-papír guriga nem magától cserélődik a tartón mágikus módon és a szennyes sem varázslat útján kerül tisztán és összehajtva a szekrénybe :D Én meg nem voltam hajlandó az anyja helyét átvéve mindent helyette csinálni. Működött, azóta már nyilván nem vezetjük így, ez tartott vagy 2-3 hétig, mire megszokta.
2021. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét takarítás csak hétvégente van, hétköznap meló után csak a főzést, és utána a konyhát rakom rendbe, meg persze ha bemegyünk pl. sáros lábbal, akkor azt feltakarítom. De a porszívózás, felmosás, portörlés, ágyhúzás ilyesmi csak hétvégén van, hétköznap egyikünknek sincs energiája ilyesmire.
2021. máj. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Persze. Nem akarunk hétvégén ezzel vacakolni, hét közben csinálunk inkább minden délután egy kicsit. Hálistennek kicsi a ház, így napi 30-60 perc bőőőőven elég rendben tartani, ezen túl néhány havonta szoktunk rászánni egy napot, amikor tényleg kimosunk mindent (is), kihúzzuk a bútorokat, stb.

Én utálom takarításra pazarolni a hétvégéinket. Meg így sokkal könnyebb, pl. hétfőn kipucoljuk a fürdőt, kedden a konyhát, szerdán port törlünk és porszívózunk, stb. Egy nap se kell megszakadni meg órákig suvickolni a házat.

Párom könnyű fizikai munkát végez, így ő csinálja a fizikailag könnyebb feladatokat, pl. ő elszalad boltba amíg én kisikálom a fürdőt, vagy összedobja a másnapi ebédet amíg én összeporszívózok.

2021. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozom vele. Főzni például imádok, nekem az a kikapcsolódás.
2021. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Itthonról dolgozom, szóval nap közben is szoktam ezt-azt csinálni, de hétköznap max fél órát foglalkozom összesen házimunkával (plusz főzés de az kikapcsol, imádom, nekem inkább hobbi mint munka). A titok az, hogy nem csinálunk magunk után kuplerájt, elpakolunk magunk után, elmossuk azt az 1-2 tányért egyből miután használtuk, nem csinálunk se magunknak se egymásnak plusz munkát, hétvégén pedig az egyik napon megcsináljuk együtt a nagyobb takarítást és így azzal is elég hamar megvagyunk.
2021. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk az Excel tábla nekem is meredek a házam nem a munkahelyen hogy táblázat és határidők szerint dolgozzam.

Ha épp olyan kedvem van megcsinálom, ha akarom akkor inkább csak hétvégén . Akinek nem felel meg nem jön ide :) elvégre a ház van értem és nem fordítva.

2021. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Potmama lettél?

Szakíts és vissza se néz.

2021. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Rühellem a házimunkát, minden egyes részét.


Arra törekszem, hogy viszonylag rend legyen, ne legyen minden csupa mocsok, de attól pl nem szoktam elsírni magam, hogy poros a szekrény, vagy a monitor... 🤷


Havonta általában egyszer-kétszer összeszedem magam és nagytakarítok.

2021. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!