Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elfogadnátok ha a párotok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadnátok ha a párotok egy ideig nem tudna dolgozni mert a beteg édesapját gondozza?

Figyelt kérdés

Tudom, mehet otthonba is, csak éppen oda is várólista van és nem is igazán akar menni.

Elfogadnátok ezt, vagy elvárnátok hagyja sorsára az öreget ?


2021. máj. 29. 19:29
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
20 Én az otthonba dugástól azért is tartok, mert nekünk a tágabb családban volt akit bevittek otthonba, és onnantól csak ment még jobban tönkre , nem egész 3 hónapot élt bent és elhunyt. A lányai azóta sem dolgozták fel, hogy ha ők ápolják és nem otthonban van lehet még most is élne. A lelkiismeretük nem hagyja őket nyugodni.Engem sem hagyna, így amíg lehet szeretném én gondozni és hogy itthon élhessen.
2021. máj. 30. 12:31
 22/29 anonim ***** válasza:
#21 van különbség az "otthonba dugás" és az otthonba költözés között. Attól, hogy a szülőd (akár a te nyomásodra, ha nem tudod megoldani a gondozását 0-24-ben) otthonba költözik még látogathatod akár minden nap, bizonyos határok között biztosíthatod neki a megszokott dolgait (ételek, újságok, rádió, ismerősök látogatása, időnként, pl. hétvégente vagy ünnepekkor haza is viheted a megszokott környezetébe, ha épp ráérsz és van olyan állapotban). Ha valakit "otthonba dugnak" (kvázi beadják és sz#rnak a fejére), akkor nem csoda, hogy lelkileg is megviseli, hogy nem kíváncsi rá a családja, de ha komolyan leülsz és beszélsz édesapáddal, hogy nem tudod otthagyni a munkahelyed és a párod/családod a kedvéért, mert nem lesz miből élnetek, de az otthonban gondoskodnak róla, te pedig lelkiismeretesen foglalkozol vele továbbra is, akkor ha még eszénél van, valószínűleg egyetért majd a beköltözés ötletével.
2021. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

22 Bocs, ez félreérthető volt, ott otthonba dugás volt szinte rákényszerítették, hogy muszáj mert stb.

A mi esetünkben ha otthonba adjuk anyagilag ugyanott leszünk vele mintha itthon maradnék vele. Kevés a nyugdíja , pedig ez nem a legdrágább hanem egy közepes de normális hely. A nyugdíjat ki kell pótolni,plusz gyógyszerek költsége, utazni hozzá ( 50km oda , 50 vissza) hiszen ugyanúgy látogatnám amint lenne időm. Anyagilag ezeket mind megnézve, nos... majdnem olyan költséges mint ha én ápolnám otthon.

2021. máj. 30. 15:02
 24/29 anonim ***** válasza:
79%
Nézd, ha semmi más emberi megoldás nincs, akkor elfogadnám. Előbb ábrándulnék ki valakiből, aki meg akar szabadulni a szülőjétől, de ehhez olyan szülők is kellenek. Párom anyjával baromi rossz a viszonyom, én biztos nem kerülgetném a lakásban.
2021. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
24 Szerencsére jó a viszonyuk, és nekem is nagyon jó szülőm így azért megértem akinek mondjuk rossz a kapcsolata vagy stb .. másképp érzi mint én. Anyagilag igyis úgyis meg fogjuk érezni.
2021. máj. 30. 15:11
 26/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem gondoznám az édesapámat, bármennyire szeretem is. Ez alap.

Gondoztuk papát még anno, hát, "remek" volt. Folyamatos félelem, hogy szökik, éjjel ránk gyújtja a házat, apával agresszíven viselkedett (soha nem volt egyébként az, a demencia okozta), én órákig hallgattam, hogy magyaráz, és kérleletem, hogy egyen, stb.


Apa fogyott húsz kilót a stressztől, én majdnem megbuktam érettségi előtti évben, szóval nem. Soha többet, senkit.


Akkor fizetek egy ápolót, vagy otthon. Nem szívtelenség, de aki nem gondozott még idős embert, aki gondol egyet és elindul, vagy üvöltözik meztelenül, stb, annak fogalma sincs ezekről.

2021. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
26 Es ha nem tudsz ápolót fizetni? Egy szakképzett ápoló éjjel- nappalra többe kerülne mint a fizetésem! Ebbe is bele kell gondolni.
2021. jún. 1. 13:15
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

A baj itt az,hogy végletekbe látnak.Rögtön arra gondolnak hogy van egy magatehetetlen személy aki felőrült,összexarja magát,késsel tamad az alvó családra meg ilyenek.Es ez tart végtelenségig.Holott leírtad :"egy ideig".Lehet egy olyan betegseg ,ami nem veszélyes,megis agyhoz köti az embert.Ehhez meg öregnek sem kell lenni.Es ha van lehetőseg rá,akkor az ember megpróbál segíteni.A betegnek is jobb,ha a szerettei veszik körül,nem pedig vadidegenek,akik vagy lexarják,vagynem.

Ha szakápolásra szorul,amit nem tudsz otthon megadni neki,vagy nagy a problema,akkor nyilván szaksegítséget kell kérni.Mérlegelni kell.

Ilyen egyszerű.

2021. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
57%

"Rögtön arra gondolnak hogy van egy magatehetetlen személy aki felőrült,összexarja magát" "egy olyan betegseg ,ami nem veszélyes,megis agyhoz köti az embert."

Ha ágyhoz van kötve, akkor is te fürdeted, valószínűleg lesz pelenka is a történetben, hacsak nem vagy tényleg 0-24 az ágya mellett és akkor máris tisztába is kell tenni.

Emellett, ugyanúgy elveszi az időt, amit a családoddal töltenél, vagy egyedül feltöltődéssel, ugyanúgy sérvet fogsz kapni az emeletes miatt, ugyanúgy túlterheled az ízületeidet, szintén az emelgetés, forgatás, kerekesszék tologatás közben. Ugyanúgy leépülsz lelkileg, mert be fogsz fordulni, ha állandóan egy sérült, magatehetetlen, valószínűleg idővel depresszióssá váló emberrel vagy, akinek a leépülését figyeled, sőt szellemileg is sokan leépülnek a monotónia, beszélgetőtárs és közösség, és a bezártság miatt. Ezen felül nem tudhatod, hogy az egy ideig meddig is tart valójában. Ha elég sokáig és a szülő épértelmű marad, akkor várhatóan érzelmileg fogja nehezen viselni, a depresszió és a másra utaltság, haszontalanság érzete pedig nem tudhatod mit vált ki az adott emberből.

Tehát kb mindegy is, hogy félőrült, vagy csak lebénult egy agyvérzés miatt, vagy egy izomsorvadás miatt, amitől szellemileg még ép maradt. Az eredmény az öt ápoló személyre nézve azonos.

2021. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!