Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha problémàja van az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha problémàja van az egyik félnek párkapcsolatban, ami neki rosszul esik, de elengedte már, mi várhato?

Figyelt kérdés

Ha valamiben nem egyezünk, persze próbaljuk megbeszélni, de vannak, amikbol nem tudok engedni, (pl nem tudok "maholnap"összeköltözni vele), egy ideig "küzd", aztán feladja, elengedi.

És olyan tipikus érzelmileg zsarolós vagy fenyegetettség érzést kelt, hogy akkor lehet le is fog lépni, mert neki ez nem normàlis kapcsolat, meg stb.


Ilyen és hasonlo, jelenleg megoldhatatlan dolgok miatt, kezd túlmenni minden a tűréshatárán, ezért kezdem teljesen bizonytalannak látni is a kapcsolatot.


Próbáljam én is elengedni az egészet olyan alapon, hogy 2 felnőtt hiába szereti egymást, ha az egyik félnek kapcsolati alapokat rengető problémái vannak? Csak mert én speciel magamtol nem élezném ki szakitásra a dolgot azert, mert beláthato idon belul egyelőre nem tudunk összeköltözni, de ő meg ugy tűnik, mintha erre élezné ki.



#költözés, anyagi problémák
2021. jún. 7. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Én itt mindkét felet megértem. Nyilván nem egyszerű összeköltözni, főleg akkor nem, ha fiatalok vagytok, és a családjaitok nem nyújtanak anyagi támogatást. De az sem jó senkinek, ha évekig hitegeti a párja az összeköltözéssel, esküvővel (mint engem exem).
2021. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pont ez az hogy nincsenek anyagi alapjaim hozza. Es ugye ez engem terhel egyedul. Azaz ezzel ott vagyok hogy erőn felül kéne (a jelenlegi allapotomhoz képest)teljesitenem, amiben én amugy bízom is hogy menni fog, csak elbizinytalanit az hogy es mindezt egy olyan emberért aki bizonytalan a kapcsolatban es abban, hogy mellettem kitart?


Csak mert amugymeg nem hajtana a tatár, szoval csak Miatta a motiváciom eleve.

2021. jún. 7. 14:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő amugy
2021. jún. 7. 14:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Szóval össze akar költözni veled, ami csak téged terhel anyagilag? Hö? Ő úgy szándékozna összeköltözni, hogy majd te fizetsz minden költséget és ha ez neked nem tetszik, fenyeget, hogy szakít?


Ez nem túl bíztató prognózis.

2021. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem eppen ez. Hanem kicsit más. Csak nem akarom reszletezni
2021. jún. 7. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az a bizonyos ha nem úgy viselkedsz ahogy nekem tetszik már nem is kellesz típus?

Az én exem egyszer egy kirándulás kapcsán csinálta ezt, nem nagyon akartam menni, mire közölte hogy akkor ne is számítsak rá hogy találkozunk aznap. A ti problémátok lehet ennek az emeltebb szintje.

Én a tapasztalatomból tanulva elengedném... többet nem rendelem magam alá a párom akaratának ha így zsarol, ha úgy, ezt nagyon megtanultam.

Ha nem tudja megérteni az álláspontodat és engedni a sajátjából (mindkettőtök részéről kompromisszum kell, így igazságos) akkor nincs benne sok tisztelet és megbecsülés feléd...

2021. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most fordult a dolog mert arrol győzköd hogy de ő stabil kitarto.


Csak allandoan van vmi baja ami azt vinja maga után hogy megfeleltsegi kenyszereket rak csak rám.

2021. jún. 7. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Jé, nem az exemmel jöttél te véletlenül össze? 😁
2021. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6 Nekem is ismerős. Nálunk a szexre való nemet mondás volt az, amivel vérig tudtam sérteni. Egy idő után már akkor is belementem, ha minden porcikám tiltakozott ellene, fájt odalent, stb., csak hogy ne sértődjön meg, ne üvöltsön velem.


Habár nem tudom, a kérdezőnek ez mennyit segít, hiszen kevésbé ismerjük a szituációt.

2021. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meh..

Mit bonyolítjátok az egészet.

Meg kell beszélni hogy milyen aggályok vannak ezzel kapcsolatban.Nem kell győzködni a másikat erről,a másik meg ne próbálja ezeket bagatelizálni,hanem vegye tudomásul,hogy ez,meg ez az aggály áll fen.

Ezután közösen keresni kell egy olyan megoldast,ami mindkettőtöknek segít.

Odaköltözöl,de feltételesen.Legyen ez a puding próbája.Aztán már tökmindegy,hogy kinek lett igaza.Megpróbáltátok.Te és ő hagytok magatoknak b tervet,arra az esetre,ha nem működik.

Ilywn lehet egy ideiglenes odaköltözés.Nem cuccolsz be teljesen,de azért sokat ott vagy.

Semmi se végleges,és visszafordíthatatlan egyik reszről sem.Így nem ia lesz akkora nyomás egyikteken sem.


Én ezt tettem,amikor a bnőm már többször említette,hogy költözzek hozzá.

Az ideiglenesből azóta 4 éve állandó lett,úgy,hogy nem feszültünk bele,hanem időt hagyva hagytuk"hogy szépen alakuljon .

Ámen.

2021. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!