Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy oldjuk meg férjemmel ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjuk meg férjemmel ezt a vitát, veszekedést? Hogy lehetne kompromisszumot kötni? Egyikünk se akar semennyit se engedni.

Figyelt kérdés

A vita a karácsonyról szól, hiába van június. Az én vágyam az, hogy idén hagyjuk a hagyományos karácsonyozást, csak menjünk el pár napra a gyerekekkel egy hotelba. Ott lesz karácsonyfa, amivel nem mi dolgozunk, karácsonyi dekor, amivel nem mi szenvedünk, karácsonyi menü, ami fölött nem mi izzadunk a konyhában. Nem kell vendégeket fogadni. Ajándékozkodás ugyanúgy lenne, majd együtt a hotelszobában. Pénz lenne rá, szóval abszolút nem azon van a konfliktus, hogy nem telik hotelben karácsonyozásra. Szeretnék még szentestén is a hotel wellnessrészlegén staunázni, meg medencézni, és nem gürcölni. Pihenni akarok karácsonykor, nem melózni. Elegem van a karácsonyi dekorálásból, takarításból, sütés-főzésből. Elegem van! Szeretnék pi-he-nni! Semmit sem csinálni!

Férjem meg hajthatatlan, ő mindent ugyanúgy akar, ahogy eddig. Nagytakarítás, teljes dekor, karácsonyi menü, sokféle karácsonyi sütemény, vendégek fogadása, stb. Nekem az a fő érvem, hogy eddig minden évben az ő álomkarácsonya volt, most legyen az enyém. Az a baj, ő ilyen nagyon családcentrikus, nagyon ünnepszerető ember. Én egész máshogy nőttem fel, szeretem a karácsonyt, de nem ebben a hagyományos, gürcölős formában. Amúgy most, amíg ide írtam, támadt egy ötletem! Mi lenne, ha azok is jönnének a hotelbe, rokonok, akikkel még együtt akar karácsonyozni a férjem? Akkor mind együtt lennénk, csak nem otthon, hanem a hotelben. Én még örülnék is neki, több ember. De nem tudom, hogy lehetne rávenni férjemet...


2021. jún. 9. 10:49
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy kérdeztem a gyerekeket is, és egyikük se mondta, hogy ez vagy az ne legyen. Szeretik a megszokott karácsonyt, de lenne kedvük az alternatívhoz is.

Amúgy még valami. Van egy sejtésem: még ha a férjem egy kis része vevő is lenne a hotelben töltött karácsonyra, elnyomja magában ezt a részt, mert belül azon izél, hogy mit szólnának hozzá a rokonok. Tuti ez van, mert egyszer mondott ilyesmit.

2021. jún. 9. 11:25
 12/32 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne lehet mindkettő? A karácsonyt megtartjátok otthon meghitten, aztán elmentek pihizni is. Lehetőleg valami hacas helyre, amitől jobb hangulata lesz az embernek, mint a hazai sáros takonytól
2021. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
1%

A szavak elválasztását is megtanulhatnád a hotelban. Pi-hen-ni.

Mivel ennyire családcentrikus, ünnepszerető ember, biztosra veszem, hogy ő is ugyan úgy dolgozik a karácsonnyal, mint te.

De látom megint tele van libsivel a válasz részleg.

2021. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
50%
12-es nagyon jót mond. 27.én elmentek egy hétre is akár .
2021. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, biztos vagy benne, hogy Karácsonyig akarsz várni azzal a wellness-el? Nekem úgy tűnik, hogy MOST vagy kipurcanva. Gondold át, nem kellene-e még most a nyáron feltöltődnöd.
2021. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező én ezen már túl vagyok igaz most a Covid miatt nemtudtubk menni de rendeltünk mindent.

Én is meguntam hogy 24.e este mindenki mosolyog eszik pihen én meg kipurcanva.Azota vagy wellnes vagy rendelünk mindent. Anyukám is meg más női rokonok is àtvették azóta nem nyűg és kapkodás az ünnep hanem pihenés nekünk is.

2021. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
98%

Mit szólnak hozzá a rokonok... Aha. És hogy Te mit szólsz hozzá, aki az egészet a hátán viszi, az nem fontos?

Szerintem is valósítsa meg ő az álomkarácsonyt, te majd mosolyogsz a rokonsággal. És ennyi.

2021. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lehetne ötvözni a kettőt, hogy a kecske is jollakjon, a káposzta is megmaradjon.


Rendeltek menüt, egy doboz süteményt (én azért az adventi készülődés keretein belül nem hagynám ki legalább egyféle süti suteset, már csak a gyerekek miatt is, az ünnepre hangolodas jegyében). Ha van pénz wellnessre, akkor megengedhetitek magatoknak, hogy házhoz hozassatok a menüt. Ami a díszítést illeti, beszéld meg a ferjeddel, hogy idén o diszitse a fát a gyerekekkel. A takarítást meg nem kell túlzásba vinni, nem kell ablakot mosni, csak úgy alaphangon, ahogy máskor is.


Értem én, hogy a kiszolgálás így is rád esik valószínűleg. Meg a mosogatás. De ebbe is be lehet vonni a többieket. Nem tudom mekkorák a gyerekek.


Két ünnep között pedig elmentek wellnesselni, és ott toltitek a szilvesztert, új évet.

2021. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem takarítunk, földíszítünk egy kicsi fát 40 perc alat oszt helo. Anyám mindig túlvállalta magát mikor nem volt covid, vagyis hogy elhívott boldog-boldogtalant ebédre és aztán nyöszörgött mikor a készülődni kellett. Legutóbb befenyítettük hogy saját felelősségre hívjon vendégeket mert ha szenvedni mer amiért előzőleg túlvállalta magát akkor idegesek leszünk. Végülis covid miatt nem jött senki szal annyit ettünk mint egy átlagos hétvégén és kész
2021. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy a válaszom nem teljesen konstruktív, de azért muszáj leírnom hogy otthon is lehet lazán karacsonyozni.

Nem főztök 8 félét, csak 1 vagy max 2 fajta kaját. Mi is egy főbb kaját szoktunk, mellé 2-3 féle könnyen elkészíthető körettel.

Nem kell 6 féle süti, legyen 1-2 fajta, könnyen elkészíthető.

Nem kell nagy dekor, kiraksz valahova 1-2 égősort aztan jónapot.

És nem hívtok vendégeket.


Tehát mindent meg lehet oldani úgyis hogy ne pusztulj bele.


De egyébkent osztom a többiek véleményét.

2021. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!