Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy oldjuk meg férjemmel ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjuk meg férjemmel ezt a vitát, veszekedést? Hogy lehetne kompromisszumot kötni? Egyikünk se akar semennyit se engedni.

Figyelt kérdés

A vita a karácsonyról szól, hiába van június. Az én vágyam az, hogy idén hagyjuk a hagyományos karácsonyozást, csak menjünk el pár napra a gyerekekkel egy hotelba. Ott lesz karácsonyfa, amivel nem mi dolgozunk, karácsonyi dekor, amivel nem mi szenvedünk, karácsonyi menü, ami fölött nem mi izzadunk a konyhában. Nem kell vendégeket fogadni. Ajándékozkodás ugyanúgy lenne, majd együtt a hotelszobában. Pénz lenne rá, szóval abszolút nem azon van a konfliktus, hogy nem telik hotelben karácsonyozásra. Szeretnék még szentestén is a hotel wellnessrészlegén staunázni, meg medencézni, és nem gürcölni. Pihenni akarok karácsonykor, nem melózni. Elegem van a karácsonyi dekorálásból, takarításból, sütés-főzésből. Elegem van! Szeretnék pi-he-nni! Semmit sem csinálni!

Férjem meg hajthatatlan, ő mindent ugyanúgy akar, ahogy eddig. Nagytakarítás, teljes dekor, karácsonyi menü, sokféle karácsonyi sütemény, vendégek fogadása, stb. Nekem az a fő érvem, hogy eddig minden évben az ő álomkarácsonya volt, most legyen az enyém. Az a baj, ő ilyen nagyon családcentrikus, nagyon ünnepszerető ember. Én egész máshogy nőttem fel, szeretem a karácsonyt, de nem ebben a hagyományos, gürcölős formában. Amúgy most, amíg ide írtam, támadt egy ötletem! Mi lenne, ha azok is jönnének a hotelbe, rokonok, akikkel még együtt akar karácsonyozni a férjem? Akkor mind együtt lennénk, csak nem otthon, hanem a hotelben. Én még örülnék is neki, több ember. De nem tudom, hogy lehetne rávenni férjemet...


2021. jún. 9. 10:49
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
28. Több éven is jóval előre le kell foglalni mert TELTHÁZ van mindenütt ami jobb hely. Ez nem igaz, hogy fele személyzet van, hiszen csúcsidőszak a szállodákban.
2021. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Aha, tehát nyilvánvalóan megint te csinálsz majd mindent, ő meg vakarja. Hát úgy marha könnyű jártatni a száját.


Páromnak is voltak ilyen gondolatai, hogy hívjunk majd meg 3-4 embert, mert milyen jó, mire megmondtam neki, hogy oké, de akkor én sütök-főzök, ő pedig megcsinálja a nagytakarítást.

Erre már hirtelen nem is volt olyan szimpi az ötlet :D


Ezért az egyért áldom a pandémiát, ez volt életeünk legnyugisabb karácsonya. Nem kellett ezerfelé sütni, öt helyre menni, kiglancolni a lakást, "mert a vendégek", stb. Helyette filmeztünk, beszélgettünk, sétáltunk egy csomót...

2021. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!