Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a helyes ebben az esetben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes ebben az esetben, onzoseg lenne elhagyni? (Bovebben lent, eleg hosszu)

Figyelt kérdés

2016ban szuletett meg az elso gyerekem, hivatalosan a nagymamam a gyamja 2018ota, tul fiatal es eretlen voltam a feladatra. Napi szinten tartom a kapcsolatot a gyermekkel, tolunk kb negyed orara elnek, szoval amikor az idojaras engedi mindig csinalunk valami programot, mar beadtam a kerelmet, miszerint szeretnem ujbol en nevelni, nagymamam tamogat ebben, ha minden jol megy jovore mar ismet velem elhet.

Uj kapcsolatombol 2020ban szuletett masodik gyerekem velunk el, parom is tamogatja, hogy a nagyobb gyermeket visszakapjuk.

DE. A mai nap hatalmas csalodas volt. Elmentunk a nagylanyert, elvittuk jatszoterre, majd ott a "kedves" parom egy rovid szovaltas utan (a kisebb epp homokot akart enni, en szoltam neki, hogy mossa ki a szajat, mert en nyakig saros voltam a masik gyerekkel egyutt) a jatszoter kozepen elkezdett velem orditani, (gyerekek es szulol elott) megalazni hogy neki elege van belolem, menjek anyamba. Visszavagtam, hogy megis mit kepzel magarol, kivel beszel, hogy engedheti meg maganak velem szembe ezt a stilust?! Morgott valamit aztan leult duzzogni a padra. En mondtam neki, hogyha nem akar itt maradni, akkor inkabb menjen haza mert erre senki nem kivancsi. Egy sziasztokot odakopott, majd ment volna el, en utana szoltam, hogy azert elkoszonhetne normalisan is, mondjuk mintha a csaladjatol koszonne el. Nagy kegyesen odajott adott egy puszit, majd nagymellennyel elvonult, ott hagyott minket a pcsaba.

A nagylany elkezdett sirni, hogy miert megy el parom, miert kiabalt, megijedt tole (nincs ehez hozzaszokva). Mondta, hogy tobbet nem akarja latni.

En merhetetlen nagyot csalodtam egyreszt mert zsigerbol megalazott, masreszt es inkabb ez a mervado, hogy engedhette meg maganak ezt a viselkedest egy olyan helyen, ahol kisgyerekek vannak, a gyerekkel szemben aki hiaba nem az ove ver szerint, mindenkinek ugy allitja be, hogy az O lanya, mennyire szereti stb.

Miutan hazavittem egy ora mulva sirva a gyereket elmondtam nagymamamnak mi tortent. Teljesen letaglozta az eset, nem tudja hova rakni.

Csak ismetelni tudom magam, hogy ekkorat en meg emberbe, raadasul a gyerekem apjaba nem csalodtam.

Hetek ota jar folyton az eszem, a viselkedeset figyelem es arra ebredtem ra, hogy valoszinu bantalmazo kapcsolatba sikerult gyereket szulnom. Olvasgattam errol nem egy nem ket cikket, konyvet es a bantalmazo resze 99%ban leirja parom viselkedeset (csendel buntet, ha igazam van valamiben, en vagyok a kitoreseiert a hibas, folyton degradal, meghazudtolja amit mondok, be akarja nekem meselni, hogy ez es az tortent, kozben nagyon jol tudom, hogy nem ugy volt, "poenbol" rohogve mondogatja, hogy de beleverne a fejembe, ha nem en lennek mar reg szetvert volna, mindenbe belekot amit mondok, semmi nem ugy van, ahogy en mondom, hiaba mondom a feketere, hogy fekete, meg akarja magyarazni hogy az feher es en latom rosszul).

Meg azt hozzatennem, hogy a kozos gyerekunkel sem igazan foglalkozik, ezt probaltam annak betudni, hogy dolgozik es faradt. De nem ez van. Neki nincs kedve a gyerekhez en lehetek akarmilyen faradt, fajhat barmim, neki pont akkor lesz valami "baja". Ha uvolt a gyerek mindig nalam van, hiaba nem birom mar idegileg neha, akkor en vagyok a szar idegbeteg. O csapkod, dobal, uvolt, nem nezve semmit es senkit. Bizonygatja mindig, hogy mennyire szeret, en vagyok neki a megtestesult istenno, nalam jobbat keresve se talalna. Mikor nagy ritkan sikerul vele kommunikalnom mindig csak annyit mond, hogy nem tudja miert viselkedik igy, o szeret, nem bantana soha. Ha mondom neki, hogy most megbantott lekezel, majd egy "tulreagalod" monologgal ismet engem hibaztat a viselkedeseert.

Azt tudom, hogy ez nem normalis, de rajta kivul kb senkim nincs, egy baratom se miatta, mert allitasa szerint mind rossz hatassal van ram. Az o barati korebe probaltam baratokra talalni, de azok meg olyanok, hogy mondok valamot es tovabbadjak mindenkinek.

Tehetetlennek erzem magam, mert a jovedelmem mindossze amit a kisebb gyerek utan kapok (~38000ft). Mielott terhes lettem volt munkam, csak mint kiderult nem voltam bejelentve. Azt se nezte jo szemmel ha dolgozok, mert majd o eltart. En meg hulye naiv fejemmel tapaaztalat hijan belementem ebbe. Mikor szallodaba dolgoztam az volt az agymenese, hogy en nem takaritok, hanem kefelek. Ha elmentem az exkoleganoimmel valahova ot percenkent hivogatott, hogy mikor megyek mar haza, hiabq voltak itt az o baratai.


2021. jún. 29. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Mehetsz dolgozni akkor. Gyerkőcök pedig oviba és bölcsibe. Nincs ezzel gond, megoldható.


Lenne mit beszólni neked a hibás döntéseid miatt is, de most már ez a helyzet van. Tanulj belőle! A lényeg, hogy kérlek, ne szarj a világra több gyereket! Minek, ha a nyomorba hozod őket??? Hagyd abba a gyerekgyártást! Ha nem tudsz megállapodni, akkor ne szülj! És akkor nincsenek ilyen gondok...

2021. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, bántalmazó kapcsolatban élsz.

De komolyan most tűnt csak fel, a játszótéri óbégatása kapcsán? Mikor eddig is kontrollált meg beleverne a fejedbe meg túlreagálod meg 5 percenként hív...? Eddig mit néztél...?

Mindegy ez már, ahogy előttem is írták.

Baromi gyorsan keress állást és ideiglenesen a mamához tudsz esetleg költözni a picivel...?

2021. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2# eddig probaltam mindig valami szar kifogast talalni neki, hogy miert ilyen. A nagylanyom sirasa nyitotta fel tenylegesen a szemem. Mindig magamat hibaztattam, hogy rosszul allok hozza, csak tobb turelem es alkalmazkodas kell, csak bebeszelem magamnak a bantalmazast, hat o meg szinten engem hibaztatott. Egyszer reszegen benyogte, hogyha barki csak megprobalja elvinni tole a gyereket, annak kiirtja a csaladjat - ezt a szoveget az alkoholnak tudtam be, mert attol mindenki jampinak erzi magat. Allitasa szerint nem emlekszik mikor ezt mondta.
2021. jún. 29. 16:18
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Hogy lesznek az emberek ilyen buták? Nem tudom megérteni. Semmiből nem tanultok, gyerek nevel gyereket, ki van szolgáltatva, és mit vár az ilyen, mi lesz a gyerekéből, ha ilyeneket kell átélnie ilyen fiatalon, meg ezeket látja? Szedd már össze magad kisanyám, és húzd fel a bugyogódat, neked nem hogy a második gyerek se kellett volna, de az első sem!! Ne haragudj, nyers vagyok, és bunkó, de az igazság, ilyenkor olyan mérges leszek, mert tudom, hogy tele van sz.rva a gyakori az ilyen hibát hibára halmozó emberek kérdéseivel, akik oké, hogy a saját életüket teszik tönkre, csak ami nem oké az az, hogy a gyerekekét is, akik meg semmiről sem tehetnek, de a mintákat majd szépen tovább viszik.
2021. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

" Mindig magamat hibaztattam, hogy rosszul allok hozza" Mert ez a bántalmazás lényege, hogy még te érezd magad rosszul, te akarj változtatni, alkalmazkodni, megfelelni. De legalább felnyílt a szemed.


Azért én nem verném nagy dobra, ha esetleg úgy döntesz, lelépsz a kicsivel. Majd ha már biztonságban vagytok. Lehet piás volt, amikor ezt mondta, de részeg ember nem hazudik. Egyrészt. Másrészt alapból bántalmazó egoista futykos, ki tudja ez mit hozna ki belőle. Pláne úgy, hogy már ígérgette, beleverdesne a fejedbe. Ne adj rá alkalmat....

2021. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

" Egyszer reszegen benyogte, hogyha barki csak megprobalja elvinni tole a gyereket, annak kiirtja a csaladjat - ezt a szoveget az alkoholnak tudtam be, mert attol mindenki jampinak erzi magat. "

Egy alkoholista csőcseléknek is sikerült szülnöd, de te sem lehetsz okosabb, gratulálok.

2021. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem érzed magad amúgy gáznak, hogy van egy gyereked akinek a mama a gyámja, te meg éled a családi életet egy férfivel és egy másik gyerekkel nélküle, és hogy milyen hatásai lesznek a későbbiekben a nagy gyerekre nézve emiatt? Hányat pottyantasz ki, mire rájössz, hogy nem vagy való gyerek nevelésre?
2021. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ramos ökle ***** válasza:
51%

Az ilyen anyáktól kerülnek ki azok a lelkibeteg gyerekek, akik felnőttként ezt az egészségtelen, szülőnek alkalmatlan mintát látták, és ők is ilyen elcseszettek lesznek, mint az anyjuk/apjuk.

Sajnálom a gyerekeket, h ilyen helyzetbe kerültek.

Tényleg nem való mindenkinek a gyerek...

2021. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Tudom, hogy nem egyszerű, de mielőbb takarítsd ki az életetekből, mert mindkét gyerekből idegbeteg lesz, te meg tönkremész és nem tudod őket felnevelni.
2021. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Ajánlom Tisza Kata: Most című könyvét nagyon nehéz és hosszú olvasmány, de oldalról oldalra rájössz mekkora hazugságban élsz, felnyílik a szemed.

Meg fogod érteni, hogy minden jel, amit itt felsoroltál, gondos munka eredménye. Elszigetel mindenkitől, anyagi függőségben tart, téged okol a saját kudarcaiért és ha földön fekszel is belédrúg mégegyet. Tudatosan építi le az önbizalmad és a környezeted, akiktől önbizalmat, támogatást nyerhetnél a váltáshoz. Kifejezetten jó érzéke van ahhoz, hogy mikor kezdi túltolni, mikor kell elhúzni a mézesmadzagot. Majd amikor ismér bezabálod, akkor jön az újabb koppanás az arcodba b*szott ajtón... Ilyen ez.

Ráadásul nehéz menekülni, mert az itteni válaszok is jól mintázzák a valóságot. Nem támaszt adnak az emberek és átsegítenek a 30. botláson is, amikor visszafordulsz, hanem elfordulnak és tömik a fejed mekkora gyökér vagy, hogy ezt tűröd. Mit érnek el vele? Hogy ők is csak építik le az önbizalmad, a külvilág miatt is önostorozásba kezdesz.

Őszintén ajánlom a könyvet. Megvilágosodik az ember belőle.

2021. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!