Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elviselnétek, ha sokszor kiabálna veletek a párotok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt és többször előfordul, hogy bármilyen apró dolog miatt kiabál velem a párom. Tegnap ez már mások előtt történt, de akkor is igazából egy kis dolog miatt történt. Annyi volt az egész, hogy benzinúton tankoltunk én pedig bementem pisilni és közben csörgött folyamatosan a telefonom és mikor jöttem kifelé rám ordított, hogy már mióta csöng a telefon és mi a fenének kell nem bemenni stb stb...

Általában mindig ilyen szerintem "semminek" nevezhető dolgokon húzza fel magát, mint például kicsit kiöntöttem vagy leejtek valamit. Én mindig nyugtatom, hogy felesleges ezért kiabálnia, hiszen semmi gond nem történt, de ugye ez sokszor csak olaj a tűzre. A tegnapi eset eléggé megviselt és ő azt mondta nőjek fel a feladathoz, de szerintem ez nem normális vagy szerintetek? Igazából sokszor félek tőle, mert nem tudom mire hogyan fog reagálni...Pedig tényleg mindent megteszek érte, főzök, mosok, takarítok rá és igyekszek mindenben kedvére tenni, ezeket viszont teljesen alap dolognak veszi. Ti mit gondoltok? Szerintetek ez normális viselkedés? Ha elhagyom akkor meg attól félek, hogy lehet annyira bedühödik, hogy bántana.

24N


2021. júl. 1. 06:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem normális, te pedig egy lábtörlő vagy, aki megtalálta a cipőjét, már ne is haragudj.

Ha félsz attól, hogy ha elhagyod, annyira bedühödik, hogy bántana, akkor rohadtul ott kell hagyni, mert később még apróbb dolgokért fog bántani. Kérd a szüleid/rokonaid/barátaid segítségét, ha szükséges. Egy normális férfi nem azért nem ordít veled, mert mindent megteszel és átmész házicsicskába, hanem mert szeret.


Amúgy nem, velem SOSEM kiabál a párom, max. felemeli a hangját évente egyszer, de akkor az kölcsönös. Nem félemlít meg, nem veszekszik hülyeségeken, ha csörög a telefonom és zavarja, fogja, és kinyomja. Normális ember nem alázza a párját. A te pasid egy gyökér.

2021. júl. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A párod a leírásod alapján valószínűleg valamelyik személyiségzavarban szenved, ez okozza a permanens irritabilitását és impulzivitását. Ebből nincs más kiút számára, csak a pszichoterápia, már amennyiben ő hajlandó ilyesmire. Abban semmiképp ne reménykedj, hogy önmagától javulni fog a helyzet. Amennyiben nem bírod elviselni, és ő sem hajlandó pszichológushoz járni, akkor meg kell próbálnod valahogyan szakítani vele. Hogy a szélsőséges reakció esélyét mérsékeld, ne őt okold, hanem a saját érzelmeid megváltozására hivatkozz.
2021. júl. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Én nem fogom gyökérezni a párodat, nem a NANE tagja vagyok, annyit mondok, nem illetek össze, kicsit más létsíkon mozogtok.

Volt nekem is barátnőm, aki hihetetlenül fárasztó volt, a 86748392. eset után is ugyanúgy elrontott valamit, egyszerűen nem érdekelte, nem figyelt oda.

Maximum egy 80/40-es vérnyomású egyénnél nincs látható reakció egy ilyen élettárs mellett, én azt mondom.

Nem bántani akarlak, de inkább olyan társ való melléd, aki hasonlóan lazán kezeli a dolgokat, és csak röhög mindenen.

2021. júl. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Már a kérdés kifejtésben is egyértelmű, hogy szakítani szeretnél, csak nem mersz, mert félsz a párodtól. Kérd a családod vagy barátaid segítségét ebben a helyzetben, olyasvalkiét, aki tud gyakorlatban is segíteni ha a párod, vagyis leendő exed megpróbálna bántani. Ha nincs ilyen személy, akkor fordulj a hivatalos szervekhez.

Ne várdd meg, amíg teljesen kikészít, ugye nem akarod terrorban leélni az életed?

Sajnos rengeteg ilyen ember él elnyomásban, de sokuknak szerencsére sikerül kiszabadulniuk előbb-utóbb. Itt csak az a kérdés, hogy 4 hónapig bántják testileg/lelkileg vagy 15 évig (esetleg ne adj isten örökké... ☹)

Az elején voltunk a kapcsolatunknak a barátnőmmel, nálam voltunk épp én csináltam a konyhában valamit ő berakott egy mosást. Aztán leültünk a nappaliban, és csak arra szaladtunk ki, hogy csenget az alsó szomszéd, hogy ömlik a víz. Barátnőm elfelejtette belerakni a kifolyócsövet a kádba, az összes víz kifolyt, jól leázott az alsó szomszéd is. Több napig kellett győzködnöm, hogy de hát nincs semmi baj, bárkivel előfordul, anyagi kár keletkezett csak (amit fizetett a biztosító), nem esett baja senkinek ez a lényeg, a többi nem számít, helyre tudjuk hozni. Én csak nevettem a dolgon, próbálok mindent a vicces oldaláról megközelíteni, azóta is sokat poénkodtunk vele. De először nagyon várta a leb@szást, a kiabálást, mert ezt tapasztalta otthon, és nem túl kedves emberekkel is volt együtt.

De én azt mondom, hogy nem, soha nem ez a módja semminek az elrendezésének. Nyílván egy kisgyerekkel elbeszélgetek, hogy megértse mit hogyan kell csinálni, de barátnőm felnőtt ember, max annyit mondok egy ilyenre, hogy máskor figyelj erre. És kész.


Kérdező! Ne hagyd, hogy megnyomorítsák a lelked, ne élj félelemben! Keress egy rendes férfit, aki nem agresszív és tisztel, és megtesz érted mindent. És annak tegyél meg te is mindent.

2021. júl. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Lehet ilyen kiabalos csaladban nott fel.
2021. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Én őszintén kérdezem, hogy van türelmed ehhez? Az exem csak kötekedő kis bunkó volt, de így is volt hogy felképeltem, mert iszonyat idegesítő az ilyen.

Természetesen aki kutyául bánik a másikkal annak ki kell rakni a szűrét! Ha te kedves vagy a másikhoz, az is legyen kedves.

2021. júl. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Hát igen türelmes ember vagyok az biztos, mert azt hittem ha az vagyok vele és megértő stb akkor nem lesz ilyen...de hiába van egy hétig minden rendben, ha utána egy ilyennel elrontja az egészet...

2021. júl. 1. 08:28
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Minek vagy vele?
2021. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem normális. Aztán ismerek olyat, akinél az a normàlis, ha üvöltöznek egymással.
2021. júl. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező drága, ez a pasas cselédnek néz, nem tisztel, hanem rendszeresen bántalmaz. Ez most szóban van, de hamarosan követi egyéb más durvább módja is. Ez nem szeretet! El kell döntenek mit akarsz. a királynője vagy egy férfinak, vagy a rabszolgája. Ez utóbbit senki sem tiszteli. Rúgd ki a fenébe, ha jót akarsz magadnak!
2021. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!