Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Számotokra is sértő lenne egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra is sértő lenne egy ilyen megszólalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban a párommal a gyermekvállalásról beszélgettünk. Mindketten elmondtuk a véleményünket és beszéltünk arról, hogy mit hogyan oldanánk meg stb.

A páromtól ekkor elhangzott az, hogy szerinte neki kellene otthon maradnia a gyerkőccel, mivel ő sokkal jobban csinálná az egészet és gyorsabban, hatékonyabban kezelné a kihívásokat, emellett sokkal többet tud a témáról mint én. Az így fennmaradt időt pedig a gyerek javára fordítaná.

Amikor ezt hallottam, úgy éreztem eltört bennem valami. Nem csak a konkrét téma miatt, hanem mert úgy érzem, egyáltalán nem bízik bennem és nem becsül. Hozzáteszem, kisgyermekekkel foglalkozom ezért méginkább bántó. Nagyon vágyom arra, hogy egyszer anyuka legyek, de így elbizonytalanodtam.


Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?



2021. júl. 3. 12:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Számomra is sértő lenne, basszus :(

Pláne ilyen részletekkel!

2021. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
26%

Szerintem túlgondolod. Gondolom te vagy a nő. Nos, a sztereotípia nem véletlen, igen, egy nő gondoskodóbb, stb stb, de egy férfi is csinálhatja ugyan olyan jól a gyermeknevelést az első 3 évben.

A beszélgetésetekből smemit nem tudunk, csak azt a számodra sértő kijelentést, amit itt megosztottál.

Lehet ő olyan férfi, aki már kissrácként tudta, szülő lesz egy nap, aztán felnőttként komolyabban foglalkozott a témával, meg mondjuk élből gondoskodóbb és problémamegoldóbb egyén. Semmit nem tudunk rólad se, nem-e van olyan munkád, amit nehezebben hagysz ott, vagy esetleg jobban keresel, vagy mondjuk neki nem-e jobb a konfliktus-kezelése, több a türelme.

Szóval nem, én ennyi alapján nem fogom azt mondani, hogy szegény te, és fhúj a megmondó férfiak.

Nőként mondom, szerintem sok apa klasszabb szülő, mint az anya, de ez utólag derül ki, és kb ennyiből semmit nem lehet reálisan levonni hogy kinek van "igaza". Amúgy is, az ember érzéseiről, gondolatai felől hogy is lehetne bárkinek igazat adni.

2021. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is sértő lenne, főleg ilyen megfogalmazással. Ha úgyis gondolja, hogy ő jobb lenne a munkára (ami megeshet), akkor se így kéne közölni.


Nem csodálom, hogy rosszul esett. Miből gondolja, hogy neki jobban menne, amikor te is írod, hogy te gyerekekkel foglalkozol? Hogy tudna többet a témáról, amikor neked (felteszem) a munkád része?

2021. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

"Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?"


Akkor kellett volna kezelni és közölni vele, hogy ez sértő rád nézve.. és megbeszélni.. nem pedig 10 nap eltelte után újra felhozni..

2021. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Még szerencse, hogy a gyerekvállalás előtt mutatta ki a foga fehérjét.
2021. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
34%

Lehet túl aggódosnak lát?

Tipikus mindig más munkáját jobban tudjuk csinálni amíg nem.csinaljuk.

És megis szoptatna, megis buiztetne? Ami nem 2 perc hanem ha hasfájós lehet 1ora is vagy ha nagyon hasfájós 1-2 óra is az altatás stbstb.

Most van kisbabám és én is gondoltam sokkal hatékonyabb és jobb leszek mint más. De amikor fáradt vagy és cipelni kell a babát akkor beszéljen vki.

Fitten könnyű mondani ezt-azt

2021. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
Büfiztetne
2021. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Mondanám neki,hogy akkor hodja ki,szülje meg,szoptassa. Ja nem megy? Akkor mire fel akar otthon maradni? A gyereknek az anyja kell,nem az apja. Mellesleg ezt hogy gondolta? Terhesen dolgozol,szülsz,màsnap meg mész vissza dolgozni?

Szetintem a párod abban a betegségben szenved,mint a férfiak többsége. Ő azt hiszi,hogy semmit nem csinálnak otthon az anyukàk,ezért jó lesz neki otthon hereverézni,addig sem kell dolgozni. Előre megmondom szart sem fog csinálni otthon ha ebbe belemész,munka után rád vár majd minden. Arról már ne is beszéljünk,hogy téged ezzel totál kizsákmányol majd,a gyereknek sem lesz ez így jó. Én ilyennek nem szülnék.

2021. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
8 hordja*
2021. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
sértő.ilyentől gyerek sose kéne....
2021. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!