Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Számotokra is sértő lenne egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra is sértő lenne egy ilyen megszólalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban a párommal a gyermekvállalásról beszélgettünk. Mindketten elmondtuk a véleményünket és beszéltünk arról, hogy mit hogyan oldanánk meg stb.

A páromtól ekkor elhangzott az, hogy szerinte neki kellene otthon maradnia a gyerkőccel, mivel ő sokkal jobban csinálná az egészet és gyorsabban, hatékonyabban kezelné a kihívásokat, emellett sokkal többet tud a témáról mint én. Az így fennmaradt időt pedig a gyerek javára fordítaná.

Amikor ezt hallottam, úgy éreztem eltört bennem valami. Nem csak a konkrét téma miatt, hanem mert úgy érzem, egyáltalán nem bízik bennem és nem becsül. Hozzáteszem, kisgyermekekkel foglalkozom ezért méginkább bántó. Nagyon vágyom arra, hogy egyszer anyuka legyek, de így elbizonytalanodtam.


Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?



2021. júl. 3. 12:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
Dobd ki a pasidat, hülyének néz!
2021. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%
Sajnálom, ez nagyon bántó, különösen, hogy kisgyerekekkel foglalkozol. Én amúgy abszolút pártolom, hogy ha úgy jobb a párnak, akkor az apuka legyen otthon. De a te párod egyszerűen kevesebbnek tart magánál, ez nekem nem működne.
2021. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg meredek, de egyrészt ismerek olyan párt, ahol valóban apuka maradt otthon a picivel és biztos vagyok benne hogy a gyerek sokkal jobban járt, mint az anyjával, aki amúgy munkamániás és képtelen figyelni a kicsire.

Másrészt talán okkal gondolja így a párod, hiszen ő ismer téged, mi nem.

Habár az is tény, hogy aki rólam így gondolkozna, azzal kapcsolatban sem akarnék lenni, nemhogy még gyereket tőle.

2021. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
De mi alapján mondta? Van már gyereke, vagy van kistestvére akit pelenkázott meg ilyesmi?
2021. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem sértő, hanem egy vélemény és egy beszélgetés része, amire te ott nem reagáltál, megszakitva a beszélgetést, eszmecserét. Magyarországon ugyan hagyományosan az édesanya marad otthon, de nem kell, hogy így legyen. Dönthet úgy a pár, hogy a férfi marad otthon a gyermekkel. Sok megfontolasbol: anyagi, vagy karrier vagy akár csak praktikum vagy ki szeretne jobban otthon maradni. Ebben semmi nincsen igazából. Tényleg attól függ, hogy mit beszéltek meg. Sokan gondolják úgy, hogy egyes dolgokban jobb a párjuknál. Akkor van gond, ha ő azt hiszi, hogy mindenben jobb nálad, fölényeskedik és lenéz.

Nyugodtan mondd el, ha neked fontos az, hogy te maradj otthon a gyermekkel. Járj el babás tanfolyamra vagy work-shopra, vegyél könyveket, hogy lássa hogy szeretnél felkészülni. Beszéljétek meg, hogy miben gondol gyengébbnek, és ha te maradsz otthon, hogyan tud neked segíteni, és ha ő marad otthon, mit várna el tőled. Mutass neki anyukas csoportokat, hogy lássa, hogy nem abból áll a babázás otthon, hogy megetetjük, lerakjuk aludni és a következő 3-6 órában nem foglalkozunk vele, hanem valóban teljes állásos munka, főleg, ha bármi baja van, hasfajos vagy bármi. Mert lehet, hogy nem téged néz le, hanem a rokonságában nyugis babát látott és úgy gondolja, hogy nem egy nagy cucc a babázás.

2021. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

15 Magyarországon annak sem nagyon van hagyománya,hogy a férfiak bármit is elvégezzenek normálisan az otthonukban. Pláne mindent,maguktól és kérés nélkül. Ezt megspékelni egy (problémás) csecsemővel recept a katasztrófára.


Egyébkènt külföldön is nagy probléma ez,hogy az otthon lévő apukák döntő többsége semmit nem képes/hajlandó megcsinálni otthon. Erről már tanulmányok is születtek,hogy az apa babázik-anya dolgozik kapcsolatokban sokkal magasabb a válás aránya,mint fordított felállásban.

2021. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem akar dolgozni a pasid. Sok nőnek a baba menekülés a rossz munkahelyéről. Lehet neki is.
2021. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%
17 Vannak olyan nők is,de általában egy nő ha gyereket szeretne,nem ezért teszi. Össze sem lehet a kettőt hasonlítani. Azért egy nő ha már szül,akkor igenis sokat foglalkozik a babával,otthonával,ez sem kisebb munka,csak màs.
2021. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
42%

Ha van kisgyerek a családodban, akkor vállaljátok be pár napra. Hagyd rá. Azt elválik tényleg ért a témához, vagy csak nagyot akart mondani.


Én benne lennék abban, hogy ő maradjon otthon.

2021. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem rád nézve sértő, inkább a pasi részéről furcsa valahogy.


Nem tudom, ismerni kéne a körülményeket, de kicsit olyan, mintha a pasinak kisebbségi komplexusa lenne, és így akarna kompenzálni. Lehet, hogy nagyon bénának tartja magát, vagy azt hiszi te tartod annak, és emiatt próbálja hangoztatni az ellenkezőjét ("igenis én vagyok a jobb, még ha ez eddig nem is tűnt fel neked"). Kicsit ilyen passzív agresszív durci nekem.


A másik opció, hogy a csávó utálja a munkahelyét és jobban örülne, ha te lennél a kenyérkereső, amíg ő otthon -elképzelése szerint- lógatja a lábát.


Szerintem sok férfinek gőze sincs arról, hogy egy pici gyerekkel mennyi munka van, és azt hiszi így majd egész nap ejtőzhet, amíg te bejársz helyette dolgozni.


Amúgy az nagyon szimpatikus egy férfitől, ha lelkesen kiveszi a részét a gyerek körüli teendőkből - mondjuk ez lenne az alap, hogy apuci nem menekül világgá a gyereke elől - , csak nem tudom, valahogy furán lett ez tálalva nálatok...

2021. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!