Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan engeszteljem ki vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan engeszteljem ki vagy nyugtassam meg a férjemet? Most tudatosodott benne, hogy nem lesz olyan könnyű az életünk mint gondolta és az is bántja, hogy velem veszekedett emiatt.

Figyelt kérdés

A dolog onnan indult ki, hogy a gyerekek születése után nem tudtam visszamenni dolgozni (a legkisebb 7 éves, vele vagyok gyes-en). Az utóbbi időben egyre több vitánk volt emiatt és az anyagiak miatt, végül megmondtam neki, hogy szerezzen valakit a gyerekek mellé amíg nem vagyok itthon és örömmel megyek dolgozni.

Ő ezen felbátorodott, kerített egy tündéri nyugdíjas hölgyet, akinek tapasztalata is van hasonló gyerekekkel és még az egyik ismerősénél 4 órás munkát is szerzett nekem. Azt mondta, innentől a pénzügyi dolgokat szeretné ő intézni, mert szerinte úgy jobban kijövünk. Nem mondom, hogy ezzel nem bántott meg, de ráhagytam mindent. A vásárlásokat az első hónapban még én intéztem, utána viszont azt mondta, inkább siessek haza, majd ő lista alapján bevásárol.

Az elején minden jól ment, a gyerekek elfogadták a pótnagyit, én nagyon élveztem megint emberek között lenni és kevésbé volt fárasztó mint az itthoni műszak, úgy tűnt a férjem is boldogabb, nem veszekedtünk. Csak azért éreztem magam rosszul, mert akkor úgy tűnt, hogy tényleg az én hibám volt minden amit a férjem felrótt nekem.

A második hónap után viszont a férjem megint feszültté vált. Nem tudtam kiszedni belőle, hogy mi a baja, végül most kibukott belőle minden. Egyre rosszabbul állunk, a pótnagyi többet kér, mint amit én megkeresek, a havi kiadások is durván elszálltak, már félretenni sem tudunk és a megtakarításunkhoz is hozzá kellett nyúlnia. Arra kért, hogy mondjak fel. Nagyon ki van készülve és most borzasztó kilátástalannak lát mindent.

Hogyan segíthetnék neki?


2021. júl. 6. 14:45
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Az is kiderült, hogy a legjobb barátjával is összeveszett a történtek miatt, mert mint beismerte, leginkább az ő bíztatására volt ez az egész cirkusz.
2021. júl. 6. 14:52
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Mé nem járnak óviba, vagy valami bentlakásos suliba?
2021. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem járnak intézménybe a gyerekek?


A kicsi gondolom tartós beteg, ha gyes-n vagy vele 7 évesen

2021. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Talán csak az időzítés volt rossz. Ha a legkisebb 7 éves, akkor nyilván nála nagyobbak vannak még. Lehet tényleg fel kéne mondanod és szeptembertől újra dolgozni, ha a legkisebb is iskolában lesz. Nyilván a nyári szünetben nehéz megoldani így a gyerekeket, de jövőre már nagyobbak is lesznek, meg lesz több hónapotok belerázódni, esetleg kereshetnél 6 órás munkát is, hogy több értelme legyen dolgozni anyagilag.

A férjeddel csak ülj le nyugodtan megbeszélni ezeket, érezze, hogy nincs itt a világvége és együtt mindent meg tudok oldani.

2021. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, miért vagy gyesen egy 7 évessel. Ha csak nincs valami fogyatékossága, amire kapsz támogatást? Bár valószínűleg ha ez is a helyzet, a szoctám is kb a nagy nullához közelít. Kicsit részleteznéd a szitut kérlek?
2021. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A kicsi még egy évig ovis lesz. Járnak iskolába, óvodába. A reggeli elvitelük volt a pótnagyi feladata. Ez napi 2 óra, ha minden simán megy. Én csak 70000 Ft-ot kaptam a 4 órás munkáért.

Délre kell mennem a kicsiért. Ha nem 7-től vagyok, akkor nem érnék oda érte.

2021. júl. 6. 15:29
 7/26 anonim ***** válasza:
68%
Add napközis oviba!
2021. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%

Én ezt még mindig nem értem. Oké a legkisebb most lett végzős az oviban, de akkor nem gyesen vagy, hanem szimplán otthon. Gyes akkor megszűnt, amint oviba került a legkisebb.

Nem tudom, nyilván jobban kéne részletezd, de tesóméknál meg van oldva: sógornőm 6 órásban van, reggel az apjuk viszi a gyerekeket suliba/oviba (3 van, 11, 8 és 5 évesek). Délután az anyjuk megy értük a 6 órás után.

Most nyáron meg próbálják a szabikat jobbra-balra tolni, illetve a nagyszülőknél "nyaralnak" 1-1 hetet a két nagyobbik.

2021. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
Miért kell délre menni érte? És miért nem keresel normál, 8 órás állást? Azért 7 éves mellett már simán lehet teljes munkaidőben dolgozni, főleg, ha anyagi gondjaitok vannak.
2021. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értem, miért nem napközis oviban van, ahol mondjuk délután 4-5 körül hozod el. Ennyi idősen már szoktatni kéne, hogy délután is meglegyen a társaival. Suliból sem délben fogod hazarángatni.
2021. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!