Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor APA vagy sem?

Figyelt kérdés

Adott az örök példakérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


És mostanában megint előjön több esetben az oldalon és az életben is.


Most akkor ki/mi a nevelőapa?

- Egy senki, aki húzza meg magát, és örüljön, hogy van nője, meg egy idegen kölkét eltarthatja?

- Egy APA, akinek nevelnie és okítani is kell a párja gyerekét, ha már a spermadonor kidobta őket?

- Vagy...csak simán utalja a pénzt, egy másik lakásból, és ennyi?


Komolyan, ezek után miért sértődik be SOK nő, ha gyerekkel csak dugópajtinak kellenek a pasiknak?


Komolyan érdekel a válasz, és kérlek írd le, te ki/mi vagy! Azaz: nelelőapa, anya, nevelt gyermek, ...ilyenek.


KÖSZÖNÖM A NORMÁLIS VÁLASZOKAT!!!



2021. júl. 7. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ.


Ha a nevelőapa akkor kerül a gyerek életébe amikor az kicsi, akkor szerintem több beleszólása lehet.


De ha már akkor amikor a gyerek kamasz, mondjuk 14+ éves ott már a saját szülője is inkább csak terelgetni tudja a gyereket.


Szóval ez azért ettől is függ (szerintem), meg a kettejük (gyerek, nevelőapa) viszonyától is.


Meg a szokástól, a pártól stb.


Ezt leginkább az anyával kellene lekommunikálni, hogy egy egységet tudjanak alkotni.

2021. júl. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezeket értem 1. De ha én lennék a nevelőapa, és én is tennék be a kalapba, hogy hol és mit tanul a gyerek, akkor elvárnám a döntési jogot is. Azaz nem kelljen egy büfésulit fizetnem, majd 35 évesen, a kisszobában lakatnom a kölköt, hanem elmondhassam, hogy az orvosi, vagy a pilóta képzés szerintem értékesebb.
2021. júl. 7. 15:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Újrakezdők vagyunk, mindkettőnknek kistinédzser gyerek, velünk élnek, így négyen vagyunk.

Költségeket közösen fizetjük. Természetesen mindenki saját gyereke ruházkodását külön biztosítja (nem vagyunk közös kasszán).

Igen, rászólhat az élettársam a fiamra, sőt. Ha valamivel nem értek egyet, azt négyszemközt beszélem meg vele, nem a gyerek előtt, hogy mi miért nem tetszett és hogy mik az alap dolgok a gyerekekkel kapcsolatban, ki hogy gondolja. Egyfelé kell menni a nevelésben. És ezt ugyanígy az édesapjával is.

2021. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: az én fiam apja nem spermadonor. Én hagytam el. Terhességem alatt (tervezett gyerek volt, mégis) megromlott a kapcsolatunk. Az övé a gyerekkel viszont azóta is kiváló. Lakott is nála 1,5 évet, nagyon akart apánál. Engedtem. Visszajött.
2021. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy a háztartás, én amondó vagyok, hogy igenis van a másiknak is beleszólása. Az viszont a gyerek képességein is nagyban múlik, hogy milyen suliba fog menni a véleményedtől függetlenül. Mondjuk egy humános aki a reál dolgokhoz síkhülye, az vagy kibukik a reálos szakokról vagy ugyan elvégzi aránytalanul nagy energiabefektetés árán, de egy lelki roncs felnőtt lesz.


Én majd úgy leszek vele, hogy egy szakma meg érettségi amit én állok, a továbbképzésbe meg max besegítek, ha felvették és finanszíroz belőle fél-egy évet, amit jó eredményekkel zár.

2021. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

2: jobb esetben a biológiai apának sincsen vétójoga azt illetően, hova megy a gyerek tanulni, hanem azt kell nézni, hogy a gyerek mit szeretne és mihez vannak képességei. Nyilván ha fizetni kell, más kérdés, de miért abból kell kiindulni, hogy biztos fizetni kell a tandíjat? Olyan buta nőkkel kavarsz, akiknek a gyereke genetikailag sem lehet államilag támogatott és gyt-t sem kap aputól?


Egyébként meg normális esetben attól függ a dolog, hogy együtt él-e az apa a gyerekkel és hány éves. Nyilván ha kicsi még a gyerek, akkor fel kell vennie egy apaszerepet, neki is nevelnie kell a gyereket, mert együtt laknak... nem csinálhatja azt, hogy csak játszik a gyerekkel, ha viszont nevelni kell vagy 1.-s matekleckében segíteni, akkor "én nem vagyok az apja". A pénzt elsősorban a biológiai szülőknek kell előteremteni, de azért itt sem kell átesni a ló túlsó oldalára, hogy "még egy csokit sem veszek neki, mert nem vagyok az apja".

Ha meg már kiskamasz, tini a gyerek... annyi van max. hogy A TÉNYLEG NAGY tiszteletlenségekre kell szólni (tehát nem arra, hogy "vissza mert nekem szólni a gyerek", ha csak kulturáltan kifejezte a nemtetszését, vagy "nem hajlandó kismosni a szaros nadrágomat, amíg a meccset nézem"), az egyebek eldöntése a szülők feladata és "jogköre", de jobb esetben azért ott is hagyják önállósodni a gyereket.

2021. júl. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és verni egyébként a biológiai szülőnek sem kellene a gyereket... a legtöbb "nevelő célzatú pofon" igazából olyan emberke utolsó mentsvára, akit a személyisége miatt sem tisztel a gyerek, ráadásul a legtöbb esetben pitiáner dolgokért járt. Amikor vki ilyennel példálózik, általában kiderül, hogy ilyenek miatt kapta, hogy "miniszoknyában mentem ki a lakásból 16 évesen", "levettem 2 cseresznyét a szomszéd fájáról".
2021. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem váltam el és nem is tervezem, de ha úgy alakulna, és új pasim lenne, nálam biztos nem játszana önkényesen apukát. Nem kell beszállni anyagilag, van nekem elég pénzem, eltartom a gyerekeimet, maradjon csak külön a kassza. Így nem lehet a pénzre hivatkozva belepofazni se a dolgaikba.

Természetesen, mivel együtt élünk, meghallgatom a véleményét (én, nem a gyerekeim), meg normális keretek közt nyilván rájuk szólhat, fegyelmezheti őket. Nem, nem ütheti meg semmiért őket, "nevelő célzatú" pofont sem, ugyanis én se teszem meg, akkor nehogymár más igen. De rászólhat, sőt, büntetést is kiszabhat, ha pl. bunkó, szemtelen valamelyik.

De olyan kérdésekbe, hogy hány évesen hova engedem el, elfogadom-e a pasiját/csaját, meg hol tanuljon tovább, ne legyen beleszólása.

33N

2021. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Egy nevelőapának ugyanolyan szerepet kell betölteni, mint a vér szerinti apának, ahol ez nem megy, ott gond van a kapcsolattal, ez ilyen egyszerű.
2021. júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Van egy közös gyerekünk, és a férjemnek van egy fia.

Közös kasszán vagyunk az első évtől, bennem fel sem merült, hogy külön kasszázzunk a gyerek miatt. Úgy vállaltam be, hogy tudtam, hogy ott a gyerek, de én nem úgy néztem rá, mint egy probléma vagy mint egy szekér, ahogy a mondás tartja. Bele nem szóltam a gyerek életébe sosem. Voltak olyan dolgok, amikkel nem értettem egyet, de ezt az apjának mondtam el, nem a gyereknek. Például az anyja megengedte, hogy regisztráljon a facere 9 évesen meg ihat gyümölcsös sört, ezeken én kiakadtam. A sörre annyit mondtam nekik, hogy tudom, hogy nincs jogom ezt tiltani, ha az anya megengedte, viszont a mi házunkban nem fog alkoholizálni.

Szakma választásba sem szóltam bele, néha felhozott a gyerek néhány ötletet, akkor elmondtam a véleményem, de azt is, hogy nem kell rám hallgatnia, ez csak egy vélemény. Végül jó döntést hozott amúgy.

Szerintem, aki úgy áll hozzá, mint te, az inkább válogasson a gyermektelenek között. Egy gyereknek te is egy minta lennél, te lennél a férfikép számára, ez egy fontos feladat, ha nem akarsz az lenni, ne vállald, csak akkor, ha fel tudod fogni ennek a súlyát.

2021. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!