Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nyit párom az exe felé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nyit párom az exe felé aki megcsalta és kihasználta? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Párom 38 éves, és 8 évig volt kapcsolatban az exével. A nő másfél éve hagyta el, a felső szomszédukkal folytatott titokban viszonyt hónapokig, közben páromat rávette hogy vegyen neki egy uzlethelyiseget, és költsön el rengeteg pénzt az üzlet kialakitasara. (Valószínűleg akkor már tudta, hogy le fog lépni a hosszu kapcsolatból, csak kellett neki valami egzisztencia). A no azóta is azzal van együtt akivel páromat megcsalta, és bérli paromtol az üzletet nagyon kedvezményes áron, mert párom “nem akart már ezzel foglalkozni” meg “segíteni akart neki az álmában”. Ezekkel nem is lenne gond de a nő ide van bejelentve azóta is a volt lakásukba, ide jönnek a levelei, és rendszeresen ír páromnak. Párom a kapcsolatunk eleje óta mondogatja, hogy nem érti miért írogat neki az exe, vagy hívja el helyekre találkozni, és már olyan jó lenne ha békén hagyná. A lakására is többször fel akart menni, és egyszerűen nem érti, miért. Kimentünk strandolni a városba, ez egy hosszú strand, es en szerettem volna elmenni az egyik részére megnezni egy szépen kidíszített részt, de párom azt mondta ne menjünk oda mert ott szokott napozni az exe. (Ez egy nagy strand, sok-sok emberrel, es a diszitett rész is nagy volt, max 50-100meterrol láthatott volna minket vagy mi őt) máskor is volt ilyen, mondta párom hogy ne menjünk arra a strandra ahol az exe van, stb. Aztán kiderült, hogy naponta többször is beszelnek (nincs messengere paromnak, emaileznek, szóval napi 10-15 emailrol van szó) közben nekem párom azt mondta, hogy nagyon ritkán beszelnek, es ő általában nem is válaszol, meg alig várja hogy lekopjon a no, es úgy lett az egész beállítva, mintha ő ennek elszenvedoje lenne, es a nő zaklatná, terrorizálná. Amikor szoba hozta, hogy ne menjünk oda, vagy ide, mert ott lehet az exe, nagyon megalázva éreztem magam. Most meg még jobban úgy erzem, hogy kiderült, nekem csak ferdített ezzel kapcsolatban, es úgy erzem csak előttem mondja azt hogy ő alig várja hogy lekopjon róla ez a no, mert közben ő is belemegy a játékba es válaszol neki 10-20 percenként, napi többször is, es nem közli vele, hogy nem akar vele beszélni, es nem kötelezi másfél év után sem hogy legalább jelentse innen ki magát. Nem gondolom, hogy akar tőle valamit még, mert erzem hogy en erdeklem es mindent megtesz értem, de közben zavar ez a függő viszony es nem értem ez miért lehet. Azt mondta ez nem rólam szól, egyszerűen nem akar az exevel találkozni, nem akar vele “keveredni” es nem akarja hogy szerepeljen az életében. De közben azt erzem mégis. Mert mindig beszelnek és párom találkozni akart vele kajalni, meg ilyesmi. Mióta én vagyok, nyilván nem beszelnek olyan gyakran, de mikor felhoztam neki, miért akart vele találkozni és nekem miért állította be hogy a no a parazita, akkor arra nem tudott mit mondani, csak hogy 8 év hosszú idő… Úgy erzem nem a parom irányítja a helyzetet hanem inkább a helyzet őt, és ez bizonytalanságot okoz nekem. Igazából nem zavarna, hogy beszelnek, csak nem értem miért kell bujkalni előle, miert mondja azt hogy alig várja hogy békén hagyja, és közben miért beszél vele akkor is amikor én épp itt vagyok nála. Megbeszéltük nemrég, hogy megírja neki, hogy jelentkezzen ki innen és hogy nem szeretne vele beszélni, de azóta is húzódik ez a helyzet, én meg úgy erzem nem tudja ezt lezárni valamiért. Szerintetek miért? Volt már ilyen valakivel?

Sokat gondolkoztam ezen de nem találom a válaszokat. Azért csinálja ezt mert szégyelli, hogy annak ellenére még kotodni akar hozza hogy a no így kihasználta? Vagy kompenzálni akar valamit? Egyszerűen csak 8 év után ez ilyen marad?

Köszönöm előre is a válaszokat. 25/L



2021. júl. 8. 03:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ultimátumot adtam neki, vasárnap. Azt mondta, le fogja ezt zárni a héten, de ne akarjam ezt kierőltetni, csak túlságosan konfliktuskerulo. Mondtam neki azt is, hogy ha nem tud ezen túllépni, azt is megértem, mondja el őszintén és akkor addig hagyjuk a mi kapcsolatunkat, legyen rajta túl. De azt mondta, nincs min tullenni, egyszerűen csak nem zárta le még ezeket a levél dolgokat meg csak azért ír neki mert ő ilyen, nem szereti a konfliktust. Na azóta én nem hoztam ezt fel, és azóta csend van. Mondta hogy nem kell neki ehhez egy hét, csak pár napot adjak neki. Vasárnap megyek majd vissza vidékre, én úgy érzem direkt húzni akarja az időt, hogy akkor beszélhessen vele mikor már nem vagyok itt. Nem tudom, hogy felhozzam e újra a témát, mert nyilván akkor az van hogy minek hozom fel meg generalom a vitat…
2021. júl. 9. 10:21
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért van csend, mert nem hozod fel a témát. A konfliktuskerülő emberek nem tudnak nemet mondani, képesek mindenkinek hazudni, csakhogy megússzák ezeket a helyzeteket. Ebben az exem olyan gyakorlott volt, hogy tanítani lehetne. Nem hiszem, hogy megoldódik a problémád, csak újra hazudni fog. Nem képes rá, sőt van, hogy nem is akarja. Nem akarlak elkeseríteni, de ez nagyon mélyen benne van, és ezen nem tud változtatni, a konfkiktuskerülés kéz a kézben jár a megfelelési kényszerrel.

Az ultimátum csak akkor hatásos, ha következetes vagy és betartod.

2021. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Még valami "a hazugság hazugságot szül"
2021. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kórosan konfliktuskerülő nőként tudom milyen nehéz ez a másik félnek. Mindig azt mondom, amit a másik hallani akar, csak veszekedés ne legyen. Sokszor hazudok is az elkerülés érdekében. Ha a másik akar valamit, ki kell provokálnia belőlem. De az sem jó nekem, mert akkor veszekedés van, amit utálok. Ördögi kör az egész, szenvedek saját magamtól olykor.
2021. júl. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Aki nem tud NEM-et mondani, az nem felnőtt ember, arra mi építesz?


Ha azt mondja az ex, hogy menjen, dugja meg, akkor konfliktus-kerülésből megteszi.

Ja, hát csak nem lesz udvariatlan!


Már az elég gáz, hogy nem te töltöd ki a világát, de, hogy ezt akarja elfogadtatni veled, az botrány.


Ha füttyent neki az ex, már csak a hátát fogod látni!

2021. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ez a konfliktus kerülés miatt lenne. Ez a "ne eroltesd mert csak rosszabb lesz" duma tipikus szemét manipulátor taktika. Hogy ne hisztizz emiatt mert ha ezt csinálod akkor rád keni hogy ez a szakítás oka, de amúgy marhára nem, hanem az hogy nem akarja ezt lezarni mert nincs túl rajta. Jaj, mennyi ilyen szöveget hallottam már én. És mindig kiderult hogy jó volt a megerzesem.
2021. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ne térj rá vissza, de a következő esetnél, bármi is, szakíts vele.

Megígérte, hogy leépíti a nőt.

Ha nem tartja a szavát,hát annyi.

2021. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak időt akar nyerni ...
2021. júl. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon konfliktuskerulo.. nos, azóta sem történt semmi, most hetek múlva újra felhoztam, hogy miujsag, és mondta hogy hat nem akar ezzel foglalkozni, koncentraljak én is inkább arra hogy köztünk mi van, hogy mennyire jó a kapcsolatunk, stb. Ami amúgy tényleg nagyon jó. Támogat mindenben, odafigyel rám és nyitott felém. De azt mondta, hagy legyen az aki akar lenni es aki lenni tud. Nem akar konfliktust es ezért nem fogja a nőnek megmondani hogy jelentkezzen ki… nem gondolom, hogy akar még tőle valamit, hiszen a no megcsalta sokszor, hazudott neki es kihasználta, undorító húzásai voltak. De párom úgy van vele hogy 7 év után hiába nem akar tőle már semmit, azért 7 év az 7 év es emberileg nyitott szeretne felé lenni. Szerintetek?
2021. júl. 22. 17:09
 20/21 anonim ***** válasza:

Az emberi nyitottság szép dolog, a lakcím meg lakcím.


Csak mellesleg, ha bármibe keveredik az ex, nálatok fog jelentkezni a rendőrség.


Én hagynék egy ennyire töketlen lekvár embert.

2021. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!