Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem szerint nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szerint nem tudok bánni a pénzzel, túl sokat költök. Egyre több ebből a vita. Ti mennyiből hozzátok ki a hónapot 5 fővel (2 felnőtt, 3 gyerek)?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk elején úgy állapodtunk meg, hogy én kezelem a pénzt. Külön számlánk van, ő havi fix összeget utal nekem, de néha kell tőle kérnem külön is, ő ezt sokallja.

Ti mennyiből jöttök ki 3 gyerekkel?


2021. júl. 8. 08:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapig rakj el minden blokkot, számlát és hó végén rendezzétek táblázatba - kategóriákba soroljátok be, onnan látszani fog, hogy hol folyik ki pénz (ha kifolyik). Amúgy gyanítom a kaja részen megy el sok nektek is. Rémálom milyen drága a kaja..
2021. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
97%
Tehát 3 gyerek mellett neked egy filléred sem marad, neki meg van saját kis megtakarítása, amit arra költ amire akar. Hát, nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.
2021. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk úgy, hogy 2 gyerekünk már gyakorlatilag felnőtt, és van valamennyi önálló keresetük is (az egyik már nem is lakik otthon) simán elmegy havi 7-800, és ebben nincs semmi különös luxus. Nejem nem költ kozmetikusra, fodrászra stb, nem veszünk havonta csomó drága ruhát, évente 2-3x utazunk (akkor sem Hawaii-i nyaralás), stb.

Egyszerűen minden rohadt drága lett.

Nem hiszem, hogy ez a te hibád lenne, szerintem a párod nincs tisztában a pénz értékével.

Én mindig bosszankodom egyet amikor kijövök mondjuk az Aldiból, a kosár még csak nincs is tele és nem tudok 10.000 alatt fizetni...

2021. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%
A párod tisztában van vele, milyen drágulás ment végbe azóta?
2021. júl. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

10 és vagyok nem értem a le pontozást én magamról írtam le miket csinálok vagyis nem csinálok amivel sporolok ...

De mint írtam ez egyéni ....

2021. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%
#15: ne keress itt logikát a lepontozásban, legtöbbször a legkorrektebb válaszokat pontozzák le, szimplán irigységből, egyet nem értésből, rosszindulatból, stb. Nem kell ezzel foglalkozni. :)
2021. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Én nagyjából havi 250000Ft-ot költök, de ez nem minden hónapban elég, mert van hogy cipőt, ruhát kell venni, vagy ha beteg valaki akkor gyógyszert stb. Próbálok nem pazarolni.

Vezetek táblázatot az elköltött pénzről, csak szerintem gőze sincs, hogy mi mennyibe kerül. Az utóbbi 3 évben biztos nem vásárolt be. Néha hoz 1-1 kiló kenyeret, de a nagybevásárláshoz már nincs türelme.

Így is tudunk félretenni, csak szerinte mem eleget. Én még gyesen vagyok, ezért a bevételem csak 88000Ft.

2021. júl. 8. 12:01
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
250.000 Ben mi van benne étkezés és rezsi ? V
2021. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még tételesebben kellene vezetni a kiadásokat vagy elrakni a blokkokat (nem a bankkártyás bizonylatot, hanem a tételes blokkot). Akkor meg tudná nézni, hogy jé, nem annyiba kerül egy kiló kenyér, mint öt éve, meg hogy sok kicsi emelt ár együtt mennyit tesz ki.
2021. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Étkezés, rezsi, normál gyógyszerek, tisztálkodó és tisztasági szerek, a gyerekek dolgai (pl. kreatívkodás, ajándék, ha van valami esemény, könyv), növényvédőszerek stb

Extra dolgokat nem szoktam venni.

2021. júl. 8. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!