Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan legyek úrrá ezen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek úrrá ezen a kettős érzésen?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni a leírást. A párommal 8 éve vagyunk együtt, van házunk, autónk, mindkettőnknek stabil, jól fizető munkahelye, valamint egy lassan 4 éves gyerkőcünk, tehát kívülről minden idilli. Viszont... Mielőtt 2 éve visszamentem dolgozni, volt egy abortuszom sajnos, mégpedig azért, mert nem igazán akarta a párom a gyereket, én pedig bepánikoltam, a "könnyebb " utat választottam így visszanézve. Azóta ő teljesen megváltozott, a s***ünket is kinyalja szó szerint, majd tegnap kibökte, hogy szeretne nagyon még egy gyereket, és a bűntudat, stb stb. Nos, bennem is van vágy még egy gyerek iránt, a gond az az, hogy nem tudok neki megbocsátani az akkori hozzáállásáért, a nemtörődömségéért. De ahogy telik az idő, úgy egyre jobban akarok még egy babát, de képtelen vagyok dűlőre jutni az érzéseimmel. Egyszer úgy vagyok vele, hogy máris azonnal belevágok, másszor pedig úgy, hogy nem vele akarom. Egy nő magának szül (sajnos, vagy nem), akárhogy is nézem, tehát nem tudok dönteni: engedjek a vágyamnak, vagy ne? Az anyagiak tiszta sor, az egészségem is engedné. Viszont itt van bennem ez a kettős érzés... Bár, ha azt mindanátok, hogy hülye vagyok, azon sem csodálkoznék.

30/n



2021. júl. 13. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

"a s***ünket is kinyalja szó szerint"

Hát nem tudom, én szólnék a rendőrségnek és a gyámhatóságnak. Szegény gyerek.

2021. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De te nem szedtel gyogyszert, nem volt spiralod. O tudta, hogy teherbe eshetsz? Az abortusz mint fogamzasgatlas volt? Ertem azt, hogy o nem akarta, te igen. De ami nem vilagos, hogy tortent baleset. Elotte ugy csinalt, mintha oke lenne, ha becsuszik egy masodik, aztan megse? Vagy azt hitte, vedekezel? Vagy eleve az abortusz mint fogamzasgatlo eszkoz volt az opcio?
2021. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2: nem, úgy beszéltük meg, hogy jöhet még egy. Aztán mielőtt teszteltem, a munkahelyen magasabb pozícióba raktak vissza. Ez volt a konfliktus alapja.
2021. júl. 13. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom. Altalaban egy ferfinak nem ad annyit a gyerek, mint egy nonek. A tarsadalmi elvarason, hogy legyen utod tul van. Az osztonei kielese is megtortent, ez se palya. En ket okot latok. Az egyik, hogy vezekelni akar a korabbiert. A masik, hogy nem erzi stabilnak a kapcsolatot es ezt egy tovabbi gyerekkel probalna jobban osszekotni, mielott szetesik. Te meg pont ezt erosited meg a kerdeseddel. Eloszor is neked kene vegiggondolnod, hogy mit is akarsz. E/1-ben. Utana megkerdezni tole, hogy o mit akar. Miert akar megegy gyereket? Biztos nem azert, mert olyan cuki. A legyen testvere a masiknak is egyfajta mondok valamit meg nem is fele felelossegharitas. Ha neadjisten kiboki, hogy rozoganak erzi a kapcsolatot, na akkor lesz mit megbeszelnetek. Nem gondolom igy kivulrol, hogy a kapcsolatotok szempotjabol megegy gyerek okos dontes lenne. De te elsz benne, neked ezt jobban kell tudnod.
2021. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Nem értem teljesen, mert most azon lamentálsz, szülj-e neki még egy gyereket, közben meg vele élsz, együtt vagytok, a gyerekkel ott vagy vele.

Az abortusz is a nő döntése végül, ha annyira akartad volna, és stabil az életed, megszülhetted volna magadnak.

Tényleg érzékenyen kérdezem, nem bántásból, nem a magad bűntudatás rá vetíted ki?

Az pedig eléggé szűk megfogalmazás; hogy nem igazán akarta a gyereket. Lehet csak bepánikolt, hogy hogy lesz minden két gyerekkel, nem-e volt neki valami saját krízise az életében, stb stb? Azért az abortusz nem úgy történt meg, hogy elkapott egy ruhafogassal, érted...

Kicsit nekem te vagy fura, mert azt modnod, nem tudsz megbocsátani, de vele vagy, vele élsz, ilyesmi, közbe elég árnyaltan fogalmazol itt-ott, és érdemben ennyire fontos dolgokat nem tudtok megbeszélni, megoldani, akár párkapcsolat terén?

Szerintem így, ebben a lelki állapotodban semmiképp ne szülj gyereket, se neki, se senkinek, elsőnek tanulj meg felnőttként kommunikálni, és problémát megbeszélni, akár orvosi segítséggel.

Tényleg nem bántásból, de tényleg nem, de egy gyerek a legnagyobb felelősség, amit egy átlag-ember létrehozhat.

2021. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan legyen még egy gyereked tőle.
2021. júl. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!