Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet békésen elválni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet békésen elválni egymástól, ha az egyik fél sértett a pénzügyek miatt?

Figyelt kérdés

Egy éve csak annyi bevételem van, ami a kaját, tisztítószereket és az élvezeti cikkeket fedezi, a bérleti díjat, rezsit a partnerem fizeti. Az én költségeim 100.000 forint körül vannak, az övé 300.000 ft. Mikor közös kasszán voltunk és normális fizetésem volt sem álltunk jobban anyagilag a megnövekedett igények és tartozásának rendezései miatt, ez a kezdetektől gondot jelentett. Előtte volt megtakarításom, közben is igyekeztem félretenni, de két szakítás alkalmával lefeleződött az a “plusz”, amit ő elbulizott, míg az enyém kajára és lakásra ment el, miután kibékültünk.

Türelmesen vár arra, hogy én is tudjak fizetni, de minden nap érezteti velem, hogy egyedül van az oroszlán részére. Már nem vagyunk együtt boldogok, de mind a ketten megérdemelnénk és szeretném, ha esélyt adnánk rá magunknak, akár külön is. Viszont előzőekből kiindulva követelni fogja magának a jussát és megérteném, de nem tudnám neki megadni.

El lehet válni korrekten ilyen helyzetben? Vagy várjam meg, míg képes leszek neki törleszteni?



2021. júl. 29. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles benne maradni szar kapcsolatban pénz miatt. Ez nem valami hivatalos hitel, így oldottátok meg a mindennapi költségeket ez van. Sértődni akar úgy is lenne rá lehetőség, szard le. Legközelebb ha ez ennyire zavar ne gyere össze olyannal aki jobban áll nálad anyagilag, bár szerintem ez tök gyakori dolog.
2021. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Követelni a bíróságon lehet
2021. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki törleszteni, önként ment bele ebbe a helyzetbe. Kizárt, hogy 400e Ft kell a létezésetekhez, vagy ha igen, akkor olyan helyen éltek, amit nem engedhettek meg magatoknak. Ha ezt ő nem tudja felmérni, akkor ez az ő baja!
2021. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"de két szakítás alkalmával lefeleződött az a “plusz”,"


EZt hogy kell érteni? Csak nem fizettél a pasinak? Jó nagy balek vagy. És még vissza is mentél hozzá? :D :D

2021. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utólag már én is érzem az iróniát és másképp csinálnám, de akkor úgy éreztem, hogy az őszinte szeretettel és büszkeség félredobásával mindent áthidalhatunk, nem láttam magam balekként. Az anyagiak részemről voltak jobbak, mostanra fordult át, de engem soha nem érdekelt kié mi, csak hogy boldogok legyünk. Külföldön élünk egy éve, így a lakhatás költsége itt lefaraghatatlanul ennyi. Érezhetőn az én hibám a nincstelenség, mert csak részmunkaidős állásom van még mindig, nem is kibúvót keresek alóla, csak egy viszonylag emberséges és fair opciót, ami pontot tehet a végére.
2021. júl. 29. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs anyagilag fair opció! A szakítás meg főleg nem erről szól, hanem érzelmekről. Nagyon túlgondolod, ha valami mérlegen mérhető egyenlőséget akarsz ebből kihozni.
2021. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A múltkor te szívtál, most rajta a sor.

Így fair.

Vagyis számoljátok bele azokat a pénzeket is.

2021. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!