Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezelnétek ez a helyzetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezelnétek ez a helyzetet (élettárs, pénzügy)?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok együtt a párommal az ő házában élünk, az anyjával együtt (részben övé is a ház) A párom vállakozó pár éve, én teljes munkaidőben dolgozom.

A párom költekező, nagyon. Rengeteget cigizik, költ vissza műhelyre, rengeteg nasit, kólát megvesz heti szinten.


Néha úgy vesz meg valamit gépet, szerszánot hogy tudja, hogy utána lehet nem is használja 1 évig.

Ha sikerül is neki egy kis pénzt félretennie, már el is költi.



Én a 120 ezres fizumból tudok is félretenni, de nem az első eset volt már, hogy a páromnak a céljaira kellett a megtakarított pénzem.


Így meg a megtakarításomhoz hozzá kell nyúlni, akkor ha én pl. szeretném egy saját kis ház önerőjét összekaparni, vagy jogosítványra mert nekem semmim nincs, akkor joggal lehetek felé önzőbb a pénzzel kapcsolaban?

Úgy érzem a páromnak csak az ő álmai a fontosak, az enyéim nem (pedig nem egyszer elmondtam már neki hogy ha egy kis házat megvennénk, azt ki lehetne adni albérletbe)


Ja és gyerekünk is van, az ő dolgait is én veszem meg ( iskolacucc, ruházat stb. Ritkán kérek a páromtól pénzt, de most is felhozott egy olyan témát, hogy lehet jó lenne egy kisebb összegű hitelt felvennem a ház karbantartására.


Úgy érzem, pénzügyi elnyomásban vagyok ebben a kapcsolatban.


Ha meg valamiért úgy döntene a párom hogy elhagy akkor se megtakarított pénzem, semmim, hogy új életet kezdjek.


2021. júl. 31. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon nem oké. A gyerek közös, közösen illene költeni rá, neki is ki kellene venni a részét belőle.. Érdemes lehet olyan helyre félretenni a pénzt,ahol nem tudtok hozzányúlni, csak mondjuk 1-2 év múlva, vagy nem az egész összeget hanem csak egy részét tudjátok kivenni bizonyos idő után. Mert ha ő így költekezik és elvárja hogy a SAJÁT megtakarításod is rá költsd.. akkor sosem lesz spórolt pénzed semmire. Mindenképp megbeszélném vele es változtatnék de azonnal.
2021. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Dobd ki a pasit. Mi az, hogy nem vesz a gyereknek semmit?
2021. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
A te megtakarításodat elkeri? Honnan szeditek össze ezt a sok lehuzos pasit mostanában?
2021. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan mondhatsz ám nemet is. Amikor elkéri a megtakarításod a saját céljaira. Főleg ha a gyerekre nem is költ..Hitelt meg fel ne vegyél a nevedre, az ő nyomására.
2021. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Mondd neki h nincs pénzed, és kérj te tőle.

A pénzedet lekötheted, így nem tudsz hozzáférni. Esetleg mondd h kolcsonadtad valakinek.

2021. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem sem OK ez így.

Új alapokra kellene ezt az egész pénzügyi hozzáállásotokat helyezni, de kérlek nézd el nekem a szkeptikusságomat: aki a hátsójára ver azonnal minden pénznek, amit a markába kap... azzal igenis gondok vannak és gyalázatosan alacsony a pénzügyi kultúrája.


Nekem nem lenne társam az ilyen, de ez sajnos rajtad most nem segít.


Amit én tennék:

- kockás papírral leültök- ezt csak talán felfogja!- és összeírjàtok az elmúlt 1-2 év tapasztalatai (!) alapján a fix és vàrható költségeket:

Pl: villany 7000, gyerek iskolakezdés augusztusban 20000, karácsonyi kaja, ajándék 30000, autófenntartás (üzenanyag, biztosítás, súlyadó stb.) havi 15000, éves fogászati kontroll fejenként 2*10000 stb.


...meg ilyesmi.

Aztán az eseti (az elmúlt 1-2 évben előfordult, de nem rendszeres) kiadást pl: elromlott háztartási gép cseréje 150000, anyós ellopott biciklije helyett újat venni, abba beleadni: 20000


Aztán a VÁRHATÓ ilyen kiadásokat:

- pl régi a hűtő, 1-1,5 éven belül le kéne cserélni, 150000

- szúette a tetőgerenda, 1-2 éven belül konzerváltatni muszáj vagy teljes csere/rátok dől 500000

- jogsi 300000

- gyerek sportolni fog, havi 10000

- valakinek műtét/gyógykezelés kell, 100000


Valamit a jövőbeni ÁLLANDÓ kiadásokat

- nyugdíjelőtakarékosság vagy

- egészségpénztár vagy

- lakásra gyűjtés vagy

- gyerek babakötvénye vagy egyetemi tandíjára félretenni


Ha minden megvan, eloszt kettôvel, miután még egy 10-15% biztonsági tartalékot rádobtok.


Aztán megegyezni, hogy hó x napján asztalra/borítékba/közös számlára leteszitek. Vagy hibrid megoldásként ha a pasi vállalkozó és bejön a pénz: akkor előre is letehet 1-2-3 havi részt, hiszen neki normális, hogy nem egyenletes a bevétele.


A többiből garázdálkodja ki a hobbikat meg a cigit.


Ha nem megy...háát tudod: megszoksz vagy megszöksz.


Anyaként a szívem szorulna össze, hogy a gyerekemet ilyen kiszolgáltatott/egyelőtlen helyzetben nevelem, látja az apja felnőtthöz, apához méltatlan pénzügyi kultúráját és azt, ahogy bánik velem és szedi el a megtakarításom.

Rémálmomban ne jöjjön elő, hogy a gyerekem, akinek a szellemi neveléséért is felelősséggel tartozok, ebbe a napról napra élős, pénzszórós, gettós stílsuba szocializálódjon... tudod ez a legnagyobb, ám láthatatlan kár, amit elszenvedsz, nem az, hogy elszedi a pénzed :(

2021. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Az egyik ló húz a másik nem. Vállalkozóként több pénz jut neki, közös mindenetek csak a pénz nem? Hol élsz? Inkább az egyedüllét mintsem egy ilyen egoista majom. Hogy tudod szeretni és hogy tudtál gyereket szülni neki! Pár éven belül válni fogtok mert ez csak rosszabb lesz. Te hibád is mert oda adod a pénzed ez. Szép és jó dolog a házasság, vagy az együttélés IGY! Gratulálok.
2021. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
5 eve vagytok egyutt, es mar iskolas gyereketek van?Vagy a gyerek nem tole van?
2021. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem 5, hanem 15 éve vagyunk együtt. Az 1-es lemaradt... 😕 Házasok nem vagyunk, csak élettársak. Nekem ez is fura hogy nem akar házasságot, hivatalosan stb.

De minden pénzemet a közösbe várná...

2021. júl. 31. 17:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a gyerek előtt is ilyen volt. Nagyon nagy felelőtlenség amit csinál, ilyen kapcsolatba gyermeket vállalni nem biztos hogy jó döntés volt. Most kezdj el gondolkozni hogyan lehetne helyrehozni ezt az egészet,hogy biztonságos jövőt teremts magatoknak, a gyermekednek. Kössetek le pénzt, vegyétek számításba mi az ami szükséglet es mi az ami "csak" vágy (pl évekig csak porosodó drága szerszámok)
2021. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!