Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjemmel külön kasszán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel külön kasszán vagyunk. Olyan típus hogy azonnal elszórja a pénzt. Hónap végén adjak neki a megtakarításomból? Hogyan kezelnétek ezt?

Figyelt kérdés

Már a házasság előtt tudtam róla hogy ilyen, ezért nem erőltettem a közös kasszát nagyon. Viszont én kezelem a számlákat, pénzügyeket, a hónap elején szoktam ezeket intézni/fizetni, ügyelve arra, hogy fele-fele arányban fizessük, valamint némi pénzt megtakarítunk, azt át szokta utalni vagy elkérem tőle..

Na a gond az hogy ha megkapja a fizetését már aznap hazaállít pár drága dologgal, elmegy a haverokkal ide-oda, és körülbelül hónap közepére az utolsó forintig elkölti a pénzét. (Egyébként nem olyan kevés pénzről beszélünk!)

Ilyenkor én adok neki pénzt, 2500 Ft-ot szoktam neki adni egy napra, mivel ha adok neki egy húszezrest azt azonnal elkölti. De mindennek elmond h milyen zsugori vagyok és h nem ehet egy jót a munkahelyén ennyiből (én sztem bőven elég ennyi ebédre - persze nem olyan pénzszórásra amit ő csinál néha, steak éttermek meg ilyenekre gondolok) stb. És amikor a kollégákkal vagy haverokkal menne sörözni én széttárom a kezem, hogy miért nem tudta beosztani a pénzt. Dehát utána jön a nyavalygás meg a hiszti és végül adok neki.. ennek aztán az az ára hogy vagy a megtakarítás számlát csapolom meg vagy a saját dolgaimra félrerakott pénzből (pl. fogorvosra) megy el sörözgetni


Szóval az a kérdésem akiknek a párjuk ilyen hogy nem tud a pénzzel bánni, ők hogy oldják meg a pénzügyeket?


2021. aug. 6. 16:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem adnék neki egy fillért se.
2021. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Zsebpénz mint egy gyereknek...remélem gyereket nem terveztek, mert 100%-ban a tied lenne anyagilag.
2021. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Most most mondjam azt, hogy ilyennel össze se kellett volna kötnöd az èleted? Tudom már kèső, de kb. ez a helyzet. Tudtad házasság előtt is, hogy ilyen. Akkor mit vártál? Kb örök harc az èletetek.

Őszinte szólva ez engem kiábrándított volna már règ, hogy minden törekvès is kedves ahhoz, normális mederben tartsam a pènzügyeket,ès elhagytam volna.

Francnak van kedve folyamat ezen pörögni.

2021. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Én eleve össze sem jöttem volna vele, de pénzt azt tuti ne madnék neki. Párszor éhen marad a munkahelyen és megtanulná beosztani.
2021. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyisd ki a szemed! Ez a pasi nagyon csúnyán kihasznál. Eszébe sincs beosztani, mert nincs rá szükség. Tudja, hogy a te pénzed az ő pénze is, az ő pénze meg csak az övé. Itt nem a külön kassza a megoldás, hanem a válás és a külön élet. Szerinted hosszú távon mennyire éri meg, hogy a megtakarításodból jár sörözni? Ha beüt valami, netán nem lesz munkád egy darabig, mennyire számíthatsz rá?
2021. aug. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Spha a büdös életben nem mentem volna hozzá egy ilyen hapsihoz.
2021. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Nincs közös kasszátok. Ha válásra kerül a sor, a férjed viszi a pénzed felét.
2021. aug. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem is lenne ilyen párom. Mármint, nyilván lehet, hogy összejönnek, meg a szerelem vakságában egy ideig elnézném neki, de nem értem, hosszú távon minek tervezel ilyen emberrel.
2021. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy ez is egy nagy baj:


"Dehát utána jön a nyavalygás meg a hiszti és végül adok neki.. "


Így persze, hogy nem juttok előrèbb.

Az egyetlen amit mèg megtehetsz, hogy leülteted nagyon komolyan beazèlgetni. Hogy mennyi pénzt èl fel mennyi idő alatt, mutathatod, hogy ezzel szemben te mennyit. Tehát az is elegendő kellene, hogy legyen. Megkèrdezheted tőle, hogy mit tenne, ha egyedül èlne? A hónap 2. félben csak üres kenyèren tengődne? Vagy elúszna a számlákkal?

Tudatosítsd benne, hogy te ebbe belefáradtál, eleged van, nem akarsz már emiatt aggódni.

Mostantól az a pènze van, ami marad, ès kèaz. Ebèdet kèszítesz neki te be, vagy rendeltek úgy, hogy bele fèrjen a keretbe ès kèsz. Ha nem marad pènze, akkor nincs sörözgetès a haverokkal ès kèsz. Pont. Ès nem vagy zsugori, csak eleged van már ebből, hogy neki az Isten pènze nem elèg. Pont. Ès ezt nagyon határozottan, nem meghallva a lelki zsarolást.

Ha ez sem használna, akkor viszont elhagynám.

2021. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell elválni, ne pattogjatok. Szeretik egymást, egybekeltek.

Szerintem ne adj neki pénzt, állj a sarkadra kőkeményen. Következő hónapban, szeptemberben megkapja a fizetését, és ennyi. Ha elveri hó közepére, 15 napig éhezik. Előre figyelmeztesd persze, nem fogsz adni, ossza be. Nézd el, hogy éhezik a munkahelyén, ne érdekeljen. Inkább éhezzen 15 napig, és ossza be a pénzét a következő 15 évben, mint hogy megessen rajta a szíved, és sose jussatok 1-ről a 2-re anyagilag.

2021. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!