Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

2 éve együtt vagyunk a barátommal (én 20/L,ő 19/F), mivel 40 km van köztünk és elég problémás a közlekedés, ezért csak hétvégente szoktunk találkozni, szóval távkapcsolatnak is tekinthető a miénk. Eddig mindketten tanultunk, megvolt a jól kialakult rutinunk (péntek estétől vasárnapig voltunk együtt), ami azonban most meg fog változni, mert a barátom végzett, jövő hónapban kezd dolgozni, ráadásul 4 műszakban, ha minden a terv szerint alakul. Én viszont még csak most kezdem az egyetemet, szóval jó pár évig tanulni fogok még (ráadásul dolgozni se tudok majd mellette, mert nehéz egyetemet választottam). Mivel a barátom most albérletben él a családjával, de van egy válásból maradt, rossz állapotú (tehát a villanyt meg mindent újra kell csinálni benne, több millió lesz, mire lakhatóvá válik) emeletes házuk, amit anyagi problémák miatt évek óta nem laknak, ezért megbeszélték a családjával, hogy főleg a barátom megkeresett pénzéből felújítják majd és cserébe a barátom megkapja a felső lakást. És azt tervezi a barátom (meg én se mondtam neki ellent, mert nem tudok jobb opciót mondani,tekintve, hogy anyagilag így nem tudnánk albérletbe se menni), hogy majd abban a lakásban összeköltözhetünk. Csak hát nekem kételyeim vannak az ötlettel szemben, mivel hát, a barátom családja nem egyszerű eset. A legproblémásabb az öccse, aki ADHD-s és rendszeresen dührohamokat kap például, ami engem kissé kezd már zavarni, amikor náluk vagyok. Ezen kívül az anyukája és a mamája nagyon kedves, de szeretik "ugráltatni" a barátomat, a legtöbbször neki kell boltba mennie, takarítani, mindenféle dolgot megcsinálnia, még akkor is, ha éppen elfoglalt lenne (most is például a vizsgájára készült). Többször is volt már, hogy kifakadt a barátom, hogy elege van, nem akar így élni, inkább elköltözik. De aztán mindig nagyon biztos benne, hogy egy "külön" lakással nem lesz ez a helyzet, akkor majd jobban békénhagyják, szóval ő ezt hosszú távra tervezi. Én azonban nem vagyok ebben biztos, sőt, nem hiszem, hogy egy emelet akadályt okoz majd a családjának. Szóval én eléggé afelé hajlanék, hogy nem szeretnék így élni, meg amúgy is, ez szinte olyan lenne, mintha a saját családomtól egy másik családhoz költöznék csak szintén gyerek szerepbe, pedig szívesen élnék már önálló életet. Viszont így, hogy anyagilag nem vagyok stabil helyzetben (vagyis, annyi "bevételem" van, ami néhány tízezer, amennyi az árvaellátási, mivel apukám nem él), úgy érzem, hogy nincs jogom ebbe beleszólni. Pedig én szívesebben mennék mondjuk albérletbe, de pofátlanságnak érezném, hogy a barátom tartson el gyakorlatilag. Meg nem érzem korrektnek, hogy befolyásoljam a döntésében, mivel mégis csak az ő "kapott" lakásáról van szó, ami manapság nagy előny. De az is frusztrál, hogy ez az Ő lakása és sosem lesz igazán a MIÉNK (bár ez egy albérletre szintén igaz, csak az még anyagilag is rosszabb hosszú távon). Általában mindent őszintén megbeszélünk, de ez a téma túl "nagy falat", nem tudom, hogyan kezelni ezt a szituációt, mivel sosem volt még ilyenben részem. Persze szoktunk róla beszélni, tudja is a barátom, hogy kicsit bizonytalan vagyok, de valahogy mégsem tudunk dűlőre jutni a témában.


Egyébként komoly dilemmában vagyok a továbbtanulásomat illetően is, mivel erősen gondolkodom rajta, hogy az egyetem helyett inkább elkezdek dolgozni és akkor simán tudnánk menni a barátommal albérletbe is. De az a baj, hogy ez az egyetem az álmom, biztosan megbánnám ha most feladnám.


Ti mit gondoltok erről a helyzetről, mi lenne a megoldás?


Előre is köszönöm a válaszokat:)



2021. aug. 9. 01:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetemet mindenkepp csinald! Pasi miatt nem eri meg feladni. Gondolom o az elso kapcsolatod, nem biztos, h a sirig fog tartani. Amugy nem tudom mennyire van csicskaztatva otthon, de ha olyan egyszeru feladatokkal sem bir, mint a takaritas meg a boltba menes, akkor mi lesz a 4 muszakos meloval? :O

Amugy ez a hazfelujitgatosdi eleg sokaig fog tartani, soka lesz meg a bekoltozes, hidd el.

Hagyd a dolgokat hadd menjen igy a terv szerint. Te csinald az egyetemet, parod meg dolgozzon es csinalja a hazat. Aztan majd meglatod. Ha zavar az occse, akkor talizzatok nalatok.

2021. aug. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 A kérdező kommentje:

Nem az a gond, hogy nem bírja, hanem hogy valószínű, hogy erre lehet később is számítani gondolom, ami azért zavaró, ha a jövőben az ember élné a saját életét (de lehet én gondolom rosszul).


Valószínű, hogy tényleg az a legjobb, ha hagyom a dolgokat terv szerint menni. Csak az a baj, hogy nálunk sem nagyon tudunk talizni, ami miatt kezd eléggé fárasztó lenni a jelenlegi szituáció.

2021. aug. 9. 01:44
 3/85 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon éretten és értelmesen megfogalmaztad, mi zavar. Elég jól látod a jövőt is, el is hiszem, hogy nem szeretnél egy másik családdal élni egy fedél alatt, akkor se, ha van külön bejárat. Pláne ha nehéz esetek.

Szerintem nagyon jó, ha az alapbeállítottságod olyan eleve, hogy ilyen kérdésekben a hosszú távon jó megoldásokat keresed. Az első válaszolóval ellentétben szerintem nem jó a lesz ami lesz hozzáállás, mert azzal éveket lehet elvesztegetni fölöslegesen. Te pedig elég tudatosan építed a jövődet, ami szerintem így helyes.

Őszintén szólva nem tudom, mi a jó megoldás, ez tényleg nagyon nehéz helyzet. A helyedben ezt így ahogy van, elmondanám a barátomnak egészen őszintén, és így hagynám őbenne is érni a kérdést, hátha megszületik így egy jobb megoldás. Az egy, amit nem értek, hogy most akkor hol laknak a barátod szülei. Ha jól értem, van egy teljesen üresen álló, rossz állapotú kétlakásos emeletes ház és az alsóba a barátod szülei akarnak beköltözni.

2021. aug. 9. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
87%

Szia.

Első lépésnek nagyon jó ez a lehetőség a barátodnak!

Aztán ha tényleg külön lakássá választják le, lehet külön helyrajzi számra tenni és eladni.

Hosszú távon nem számít szétköltözésnek, ahova papucsban át tudnak menni a rokonyok.

2021. aug. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
94%

Nem tartom jó ötletnek az összeköltözést a családdal.

Mi is laktunk a szüleimmel így, a páromnak nem tetszett ha segítenem kellett nekik egy-egy bevásárláson túl. Az más kérdés, hogy az ő öccse ugyanúgy segítette az ő szüleit, pedig nem laktak együtt.

Az idegbajos öcskössel folyamatos lesz a konfliktus ha nem szedi a bogyókat.


Elmondom őszintén, hogy az ilyen első komoly kapcsolatoknak se vagyok a híve. Sajnálatos, hogy annyira magasak az albérlet árak, hogy nincs lehetőség ilyen fiatalon összeköltözni, mert ha lenne, hamar kiderülnének buktatók.


Eleve nem értem, miért locsolnak a szülei százezreket albérletre, mikor abból felújíthatnák a saját házat? Négy műszak mellett hogy akar a barátod diplomázni? (azt írtad, vizsgára készül ,gondolom tanul)


Az egyetem alatt sokat változik az ember. Sok gimis szerelem szétmegy, de kevésből lesz együttélés.

Te láthatóan úgy érzed, a párod a családja feladatát is magára vállalja a felújítással, ami akár lehetne pozitív is, de négy műszak mellett, iskola mellett ez brutális kihívás. Az a baj, hogy ha beleöli a pénzét, még nehezebben fog leválni a családjától, ha egyáltalán képes lesz ezt a felújítást munka mellett megcsinálni. Neked meg, ha jól nézel ki, jönni fognak a lehetőségek az egyetemen, nem biztos, hogy benne maradsz ebben a számodra kényelmetlen szituációban.

2021. aug. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemet mindenképpen vidd végig, ez a legfontosabb!


Lakásfelújítás, amit jelenlegi kapott extra bevételből akarnak megoldani, szerintem sokáig el fog tartani. Csak egy 50 nm panel felújítása 5-8 millió, kb fél év alatt készül el (+szakemberkeresési idő) és ekkor még nem számoltuk az új bútorokat! 2 szintes lakásnál ez sokszorosa és tovább tart!


Legrosszabb esetben ha nem működik, majd eladja a részét.

2021. aug. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz, a barátod most kezd el keresni, a házfelújításnak jelenleg nincs aktualitása, 3-5 év mire összeszedi rá a pénzt. Jobban járnának, ha eladnál, és az árából vennének egy jó állapotú kisebbet, és nem albérletre szórnák a pénzt. Nem akarok vészmadár lenni, de addigra lehet, hogy nem is lesztek együtt, az első tinikapcsolatok nem szoktak örökké tartani. Te csak kezd el az egyetemet, aztán majd kiderül, hogy mit hoz az élet.
2021. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak ahhoz tudnék hozzászólni,hogy ahol egy 19 éves 4 műszakban megkeresett első fizetéséből fog megkezdődni egy nem saját nevén lévő családiház felújítása ott lesznek gondok.

Hosszasan nem is akarom ezt taglalni,úgy halott ötlet,ahogy van.

Kár ebbe belefolynod.

Egyszerűen az ilyen emberek kudarcra születtek.

A felmenői,akik albérletben laknak,de ott pusztul a házuk az több,mint problémás.

Majd amikor beleveri a keresetét,hitelt vesz fel és a család meg a rezsit nem fizeti,akkor fizethet arra is,hogy a kegyesen odaígért tetőtérben ne kössék ki a közműveket.

A felújítás költségeit meg sem említem,nincs az a pénz amit ne tudna elnyelni egy ház.

Az építőipari munkák ára az egekben,az anyagárak szintén.

Mindezek mellett normális kivitelezőt szinte nem is lehet találni.

Irgalmatlan átverések, lehúzások mindenütt.

Egy komolyabb felújításhoz olyan ember kell akit nem lehet megvezetni, átlátja a folyamatokat és ott tud ülni a nyakán a mestereknek és nem utolsó sorban van pénze.

Vagy a másik lehetőség,a csináld magad...

Ehhez meg eszközök, gépek, szabadidő és néhány segítőkész ismerős...

Azzal segítenél a barátodnak ha meggyőznéd hogy erre semmi szüksége.

De ilyen családi ügyekbe meg beleszólni sok esetben nem lehet.

2021. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 A kérdező kommentje:

#3 A barátom szülei elváltak, az anyjáékkal lakik albérletben, az apja máshol él. Próbálok beszélni erről a barátommal, csak elég nehéz, nem akarom nagyon befolyásolni se.


#4 Én ezt tartanám a legjobb megoldásnak, csak az meg szemétség, hogy aztán ha eladja a lakást, idegenek éljenek a családjával egy házban, nem?


#5 A családja elvileg nem tud annyi pénzt összespórolni (persze cigire, nasira mindig van pénz...), hogy megcsinálják,ezért kell a barátom hozzá. Lehet nem fogalmaztam egyértelműen, de ez a technikusi vizsgája volt, nem tanul már tovább, csak dolgozik.


#6 Ők ennél kevesebb pénzzel számolnak úgy tudom, szóval lehet akkor nem fog minden a terv szerint menni.


#7 Próbálták eladni, csak senki nem akarja megvenni a házat, egyrészt az állapota miatt gondolom, másrészt hatalmas.


#8 Meggyőzném én szívesen, csak nem tudom, hogy akkor mit mondjak neki, mi lenne jó megoldás a jelenlegi ötlet helyett. 🤷‍♀️ Ha albérletbe megy/megyünk, akkor 1 fizetésből kb. csak éppenhogy meg tudunk élni, annak nincs sok értelme.

2021. aug. 9. 17:54
 10/85 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemet semmiképp se hagyd abba. Utána nem tudod visszacsinálni. Ez most még úgyis lassú folyamat, ha a kapcsolat bírja a hétvégézést (lássuk be a nehéz egyetem és a 4 műszak melett egyébként sem lenne sok energiátok) akkor simán ki lehet várni aztán 2 fizuval tervezni.
2021. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!