Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az milyen pszichológiai defektre utal, ha valaki képtelen elismerő szavakat mondani a másiknak?

Figyelt kérdés
bókokra, dicséretre, elismerésre gondolok
2021. aug. 12. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ pl:

Fogadni tudja őket?

2021. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

xd


Semmilyenre. Más a szeretetnyelve.

2021. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiről van szó egyáltalán?

Párod vagy rokon?

2021. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Nárcisztikus személyiségzavar. Őket dícsérni kell, de ők nem dícsérnek. Továbbá hiányzik belőlük az empátia, saját magukon kívül mások nem érdeklik őket. Emiatt nem is veszi észre, meg nem is érdekli a te új ruhád, frizurád, sikered, stb.
2021. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. fél kiadni az érzéseit, fejletlen az EQ-ja, nem dicsérték a szülei, önző...
2021. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Mas a szeretet nyelve


Nekem semmi bajom de utalok masokat dicserni mi a fenert kellene ?


Az en szeretetnyelvem az erintes.

2021. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
6#-ost hiába pontoztátok le, értem, amit mond: én megint máshogyan, azaz cselekvésben fejezem ezt ki, pl.: segítek a másiknak.
2021. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a bók meg a elismerés eléggé különböző dolgok, és nem világos nekem, hogy a kérdező melyikre gondol.

Bók az, ha megdicséred a nő ruháját vagy haját.

Elismerés, ha elmondod neki, milyen finom ebédet főzött, vagy milyen ügyesen megoldott valamilyen problémát (akár műszaki, akár háztartási, akár emberi problémát).

Az elismerés a teljesítménynek szól.

Aki képtelen a másik jól végzett munkáját, teljesítményét megdicsérni, az nagyon defektes ember.

Az ilyennel ne vállalj közös gyereket! Mindig csak kritizálni fogja: ha ötös lesz a dolgozata, akkor miért nem hibátlan; ha tanulmányi dicséretet kap, akkor miért nem kapott másik tantárgyból is, ha szorgalmasan segít otthon, akkor "ez a legkevesebb, amit elvárok tőle". Tönkre tenné a gyerek lelkét, boldogtalan, neurotikus embert csinálna belőle.


A bók az más. Az kedveskedés. Az tényleg összefügg a szeretetnyelvvel, habár intelligens ember föl tudja ismerni, ha a másiknak más a szeretetnyelve, és igyekszik azzal kimutatni, ami a másiknak jól esik (még akkor is, ha neki nem az lenne a természetes).

2021. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

Tévedésben vagy utolsó


a szeretet nyelv az a forma ahogy kifejezed a másik felé a szereteted, és ahogy elvárod h feléd kifejezzék.


ha a másik nem a dicsérő szavakban találja meg hanem teszem az a minőségi időben, ettől még nem defektes.


inkább az defektes aki elvárja ezt!

soha nem lehet elvárni, mert ha már az, akkor nem igaz, és nem fog jól esni, ha a másik kényszer hatására cselekszik.


én nem várom el, hogy dicsérjenek, nekem az a "dicséret" ha megölel, nem kellenek a szavak, ahogy nekem is nehezemre esik dicsérni. mert a párom felé az érintéssel fejezem ki ezt.


azért mert valaki nem dicsér még nem feltétlen kell h kritizáljon, az egy teljesen más jellemvonás.


a saját gyermeke miatt sok mindent változtat az ember pl megdicséri akkor is ha tulkép nem ez fekszik neki!


am csak szolok hogy a pasiknak ált a minőségi idő és a tettek a szeretett nyelve...

2021. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!