Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes figyelmeztető jelnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes figyelmeztető jelnek venni az alábbiakat egy kapcsolat elején? (Alább részletezem.)

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam cikket a bántalmazó párkapcsolatok dinamikájáról, mely sokszor hasonlóan indul: az illető a megismerkedést követően szinte rögtön össze akar költözni, folyamatosan együtt akar tölteni minden rendelkezésre álló szabadidőt, kocsival hozza-viszi újdonsült kedvesét (még a munkája rovására is)... Vagy tényleg létezik ekkora rajongásig "fajuló" szerelem? Nem rólam, hanem ismerősökről van szó.
2021. aug. 23. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Hát vagy bántalmazó, vagy egy kullancs.... de mindenképp figyelmeztető jel. Én biztos menekülnék!
2021. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Elhiszem, hogy az elején imponáló lehet, ha ennyire rajong, de egy idő után fojtó... Sosem szabad összejönni olyannal, akinek a kapcsolaton kívül nincs élete, mert rád fog telepedni.
2021. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma néztem egy videót a nárcisztikus emberekről, ők csinálják azt, hogy az elején rajonganak, aztán elkezdik a kis játszmájukat. Persze ennyiből N lehet még tudni, nekem is volt normális pasim, aki rajongott az elején, és később is normális maradt..
2021. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Pont emiatt nehéz kiszűrni őket... #3

Az exemnek sajnos kibújt a szög a zsákból. :( nem diagnosztizálom, de valami nem volt nála 100as...:(

2021. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy az ilyen ember kontroll alatt akarja tartani a másikat, ezért akar mindig vele lenni, mindent elkövet, hogy esélye se legyen vetélytársakkal találkozni, ezért kell állandóan együtt lenni, ezért nem járhat tömegközlekekedéssel. Nyilván van a szerelemnek egy időszaka, amikor össze van nőve a két ember, szóval nehéz elkülöníteni, hogy ez a szerelmes szimbiózis időszaka vagy a bántalmazó kontrollé.
2021. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Önmagában az, hogy folyamat együtt akar lenni, annyit jelez, hogy szerelmes, semmi beteges nincs benne.

Az összeköltözés szintén lehet a rózsaszín köd hozadéka.


Nagyon divat mindenkire ráhúzni, hogy nárcisztikus.

2021. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Ennyiből szerintem sem lehet megmondani. Szerintem nagyon fontos, hogy hallgass a megérzéseidre is. Ha felmerül a gyanú, akkor ne hessegesd el egyből észérvekkel, hanem igenis járj nyitott szemmel. A férjem a kapcsolatunk elején olyan volt, mint amit most leírtál, de se nem kontrolláló, és a bántalmazótól is messze van, továbbra is egy úriember, aki egyszerűen csak szeret velem időt tölteni. De bennem soha fel sem merült, hogy bármi hátsó szándéka lenne ezzel, pedig nem azt mondom, hogy pocsék emberismerő vagyok, de azért elég naivan állok (legalábbis amikor összejöttünk, közel 10 évvel ezelőtt, akkor kifejezetten naivan álltam) a világhoz és az emberekhez. De van ilyen, hogy ha egyszerűen nem érzel semmi sunyiságot, akkor tényleg nincs.

Az más persze, ha eltilt a barátoktól vagy mittudomén, de ezek idővel előjönnek egy bántalmazó kapcsolatban, tökmindegy, hogy indult, és ha már meggyőződtél, elég akkor lépni. Szerintem felesleges kiszelektálni egy potenciálisan tökéletes partnert csak azért, mert a bántalmazó kapcsolatokkal van átfedés a viselkedésében. Attól még nem lesz feltétlenül ő is az.

2021. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
És mi van, ha egyszerűen csak te vagy álmai nője? A barátom például az elejétől fogva "rajongott" értem úgymond, elhalmozott mindennel és még mindig ilyen, a bekattanás legkisebb jele nélkül- Ha valaki nincs rendben, azt onnan is le lehet szűrni, hogyan beszél másokról, az exeiről például.
2021. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Engem figyelmeztetne, mert én akkor se bírnám ezt az összetapadást, ha nem nárcisztikus, csak szerelmes.
2021. aug. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia! mi ilyenek vagyunk a baratnömmel. mi is össze szeretnenk költözni, es minden szabadidönket együtt töltjük. ezt ugy kepzeld el, hogy szerdan talalkozunk egyszer, es utana pentek szombat vasarnap. nem vagyunk narcisztikusak, csak szeretjük egymas tarsasagat. sokat beszelünk olyan temakrol amik mindkettönket erdekli, pl. asztrologia. sokat sorozatozunk együtt, de van, hogy csak fekszünk es zenet hallgatunk. szerintem ez nem narcisztikus. neked kell eldönteni, hogy neked ez tetszik-e vagy nogo.

f/24

2021. aug. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!