Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapcsolatban egy depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatban egy depressziós lánnyal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


5 hónapja vagyunk együtt barátnőmmel és körülbelül 2 hónap után mesélt arról, hogy elég súlyosan depressziós, öngyilkosságon is többször gondolkozott. Először nagyon sokkolt, mert amikor vele vagyok, abszolút nem látom ezt rajta, de azóta folyamatosan emlegeti, hogy mennyire rosszul érzi magát és ez már egyre frusztrálóbb számomra.

Sokszor mondtam neki, hogy forduljon pszichiáterhez vagy pszichológushoz és erre mindig azt mondta, hogy majd fog, de ebből soha nem lett semmi. Általában azzal érvelt, hogy a szülei nem támogatnák ebben (egyetemre jár, még a szüleivel él). Felajánlottam, hogy akkor támogatom én, csak menjen el, de erre is mindig csak az a válasz, hogy majd, de persze sosem tesz semmit, csak panaszkodik, hogy mennyire rosszul érzi magát és úgy érzem, ez már egyre jobban "lehúz" engem is, az én hangulatomra is eléggé negatív hatással van.

Barátaim egy része azt mondja, hogy én egyedül kevés vagyok ahhoz, hogy megmentsem, meg amúgy sem kellene ilyen szerepet felvállalnom, pláne hogy közben rám is egyre negatívabb hatással van. Volt aki egyenesen azt tanácsolta, hogy meneküljek, amíg lehet, mert ez idővel csak még rosszabb lesz, de nem tudom, cserben hagyni sem szeretném semmiképpen. Szerintetek mit tehetnék ebben a helyzetben? Létezhet erre valamilyen megoldás?


Előre is köszönöm a válaszokat, ötleteket!



2021. aug. 24. 21:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem a depressziója a baj, hanem a hozzállása...
2021. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írja. Itt alapból nem a depresszió a baj, hanem hogy semmit nem tesz ellene.
2021. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó nehéz egy helyzet. Nekem volt egy bipoláris barátnőm, bevallom őszintén, én nem bírtam sokáig.


A szakembert tukmálni felesleges, amíg önszántából nem akar menni, ne erőltesd, mert úgysem lesz hosszadalmas a terápia.


Próbáld a dolgait ne magadra venni, betudni annak, hogy ez keményen biokémia, ami történik, és legalább annyira szenved, mint te vele.


Viszont amennyiben elkezd lehúzni téged, muszáj vele szakítanod. Ha nem vigyázol, durván rámehetsz te is. Én brutálisan sokat sérültem.

2021. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel, nem is az a legnagyobb probléma, hogy depressziós, hanem az, hogy nem is próbál javítani a helyzeten, csak panaszkodik és ezzel téged is lehúz. Beszélj vele, de ha nem változtat, akkor valóban nem kéne vele maradni, mert te egyedül nem tudod kihúzni ebből, nem is a te feladatod és csak sérülsz mellette. Amíg ő nem akarja a javulást és nem kezd el magától lépéseket tenni, addig te fejre is állhatsz, akkor se lesz jobb. Ha próbálkozna, akkor azt mondanám, hogy támogasd benne, de így ennek nincs értelme és mindketten csak szenvedni fogtok. Amíg arra se szánja rá magát, hogy elmenjen egy pszichológushoz, addig te se tudnál vele mit csinálni. Tudod, csak annak lehet segíteni, aki hagyja.
2021. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%

Hagyd a p..csába, hidd el, nem abban az életszakaszban van, hogy párkapcsolatra alkalmas legyen.


Mondjuk inkább világfájdalma hisztinek tűnik leírás alapján.


Minek szenvednél vele, ha már döcögősen indul? Van sok normális lány.

2021. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

"Felajánlottam, hogy akkor támogatom én"

Bárcsak ilyen pasim lett volna. Rögtön kaptam volna az alkalmon!


A következőt viszont diagnosztizált (TB-s) mentális betegként írom:

Aki nem változtat, annak még nem fáj eléggé.

2021. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy a gyógyulásban szívesen segítesz és mellette állsz, a szándékosan fenntartott betegségben viszont nem. Döntse el, hogy mit szeretne, mert te viszont nem szeretnél depressziót magadnak. Ha úgy érzi, hogy más lelki egészségéről is joga van dönteni a sajátja mellett, ahhoz mást kell találnia, mert te nem szeretnéd, hogy lehúzzon. (Voltam depressziós, és nem mást akartam vele terhelni, hanem pszichológushoz fordultam. Ha nem teszi, lehet, hogy a depresszió egy másik mentális zavarnak a része, ami pedig ilyen játszmákkal jár.)
2021. aug. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Szorongasos depressziom van, eleg komoly szinten. Igen, rosszabb lesz. Ha osszekaparja magat is lesznek hullamvolgyei, de ha nem fogadja el a segitseget, akkor le fog huzni teged is. Az en paromnak is vannak ilyen gondjai, leginkabb szorongasa, de o sokkal "eletkepesebb" nalam, nincs kihatassal az egyszeru mindennapi dolgaira, az enyem viszont igen a sajatomra es eszrevettem rajta, hogy az o szorongasa is kicsit erosodott miota mar belelat a betegsegembe. Nagyon megerto velem, tamogat es elfogadja, hogy ez mindig jelen lesz, akkor is amikor tenyleg jol erzem magam, sajnos akarmikor meginoghatok. En eltem a lehetoseggel es evek mulva sikerult most rajonnom merre vagyok arccal, tudom miert lettem ilyen es tudom mire van szuksegem, mit akarok az elettol. Kezdem osszekapni magam es mar egeszen jol kezelem, gyogyszer nelkul. Neha beut ez az ertelmetlen az eletem erzes, olyankor tudok azert en is a parom agyara menni, de rengeteget segit nekem sinen maradni. Mondom, evekbe telt, nem tudom a te parode milyen sulyos, de ezzel is szamolni kell. Nagyon buszke lehetsz, hogy ilyen segitokesz vagy es szivesen atsegitened ot ezen. A legtobb ember menekulne, komolyan jo latni, hogy egyutt erzel vele.


Azert az sem utolso, amit az utobbi valaszolo irt. Vannak mas betegsegek, zavarok, amiknek szerves resze a masik fel magahoz lancolasa, befolyasolasa, szoval eleg fura, hogy ennyire szenved es allitolag senki nem tamogatja, de nem el a lehetoseggel. Nem feltetlen manipulacio, de azert erdemes kicsit jobban kipuhatolni, hogy tulajdonkeppen mit is szeretne akkor ezzel kezdeni. En peldaul mindigis feltetlen szeretetre, megertesre vagytam nagyon ugyan nem azonnal, de kaptam az alkalmon, amikor ez megadatott.

2021. aug. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
A 8. hsz nagyon szépen leírt mindent. Sok boldogságot Neki, a párodnak meg jobbulást!
2021. aug. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Na látom sok energiavámpírnàl betalált a kommentem :P
2021. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!