Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gusztustalan vagyok? Nem tudom elfogadni őt, pszichológushoz is elmentem!

Figyelt kérdés

Szóval kb 1 évvel ezelőtt megismertem egy férfit. Sok dolgot imádok benne, a szíve, mindent megtesz értem, segít, meglep, kedvemben jár, mindig én vagyok az első, tisztel, szeret. Megbízható, őszinte. A humorunk nagyon hasonló. Szeret utazni, ahogy én is.


Másrészt meg egy “nagymama”, 38 évesen már elért mindent az életben, amit akart - inkább nem írok a munkájáról, de szakmunkás, nem, nem olyan, amivel külföldre mennek… - nem akar már fejlődni, több pénzt keresni, jobban élni. Büszke arra, hogy nincs hitele pl. Ja, van egy autója és albérletben él, lakást sosem akar venni, nincs gyereke se.


Azért nevezem “nagymamának”, mert abszolút nem férfias emiatt számomra. 0 ambíció, a munkája olyan, hogy, néha reggel 10-kor már végez a munkával vagy szabadnapja van a hét közepén és akkor takarít otthon egész nap vagy sétálni megy vagy főz, mos. A kanapén ül, kb kötöget. Számomra ez annyira bosszantó. Nem töri magát, a munka, amit csinál is laza, 15 éve ugyan ezt csinálja, elvan, mint a befőtt. A nyugis élete, a lassú, komótos rendszer, amiben ő él kikészít.


Én érzem magam a férfinek a “kapcsolatunkban”. 26 éves vagyok és most készülök saját vállalkozást indítani, vannak jövőbeli terveim, folyamatosan tanulok, képzem magam. Sírok néha, annyira utálom a munkáját, hogy mennyire férfiatlan, hogy úgy él, ahogy.

Kincs az olyan férfi, aki most, főz takarít! … de ne ez legyen a lételeme. Azért szereti a munkáját, mert, ahogy mondja kiszámítható. Az biztos, de egy ilyen férfivel én nem tudom elképzelni a jövőmet, titkolom a családom és a barátaim előtt a munkáját, mert kinevetnének.

Egyébént edzőterembe és fogorvoshoz is elküldtem, szegényt teljesen meg akarom változtatni, persze nem megy.

Nekem fontosak a külsőségek is, neki abszolút nem.

Anyagias vagyok, persze ezen a pszichológus sem tud változtatni, ha én nem dolgozom ezen, eddig nem is sikerült.


Ő meg van elégedve az életével. Imádok benne rengeteg dolgot, de nekem ez kevés. Nem vagyok tőle több(!!), de eddig szoftverfejlesztő, pilóta vagy vállakozó volt a párom vagy más egyetemet végzett, ambíciózus, feltörekvő valaki, aki multinál vezető pozícióban volt vagy éppen sebész.


Engedjem el, ugye?

Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat


2021. szept. 2. 08:44
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
… akit szeretek azt úgy szeretem, ahogy van, elfogadom, tudom. Szeretem, de mégsem tudom elfogadni. A sok vicces pillanatot szeretem és azt, hogy kinyalja a s*ggem, ugye? Csak kihasználom szegényt. Egy szörny vagyok!
2021. szept. 2. 08:48
 2/39 anonim ***** válasza:
88%

Engedd el, igen. Túl nagy a korkülönbség, teljesen más életszakaszban vagytok. Te semmit nem értesz az ő világából, nem tiszteled, nem is értem, mit akarsz tőle. Valószínűleg kapcsolatfüggő vagy, ezért beéred bárkivel, nem az ér célba nálad, aki megfelel, hanem aki gyorsabb. Csak ne legyél szingli, mert azt presztízsveszteségnek éled meg.

Erre mit mondott a pszichológus? Ha semmit, akkor ku.rva gyorsan cseréld már le olyanra, aki nem csak behúz némi óradíjjal.

2021. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
Igen, engedd el, nem érdemel meg téged. Neki inkább valami normális nő járna.
2021. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

Ha kevésnek tartod, akkor mit akarsz tőle? Az exeiddel meg marha sokra mentél, hiszen mindegyik már csak a múltad része.

És ne haragudj, de nőként írom, hogyha valaki meg akarna változtatni, már lépnék is le tőle azonnal. Nem is értem mit akar még tőled.

Minek jössz olyan emberrel össze, aki valójában nem is tetszik? Majd te megváltoztatod? Felejtsd el, ez nem mese.

2021. szept. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
95%

Én kicsit fiatalabb vagyok nálad de megèrtem az ő álláspontját és a tiedet is.

Te miért nem tudod elfogadni hogy valakinek nem az az életcèlja és olyan az èletstílusa,mint a tièd?

Amiért nem pörög úgy mint te attól még tök jól ellehettek a kapcsolatban. Én mèg örülnék is hogy nem csavarog annyit és nem végez értelmetlen dolgokat, mint sokan kocsmáznak vagy játèkgèpeznek stb. Ha neki ez okoz örömet és szeret így élni, akkor hagyd. S neked a felfogásod nem engedi megemèszteni ezt akkor ne rabold tovább az idejèt, hagyd hogy olyan társat kapjon aki elfogadja és tiszteli. Te meg keress egy pörgősebb valakit.

2021. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%
Miért vagy vele mikor nem is olyan akire vágysz. Igaza van a kettesnek. Hogy ne legyél egyedül. Engedd el, keress magadnak olyat aki megfelel az elképzeléseidnek, és ő pedig találhasson magának olyat aki nem nézi le miközben kapcsolatban van vele.
2021. szept. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
93%

26 évesen te biztos sok mindent tettél le az asztalra, ha már másokat fikázol a munkájuk miatt, ugye?

Most kezded a saját vállalkozást? Saját vállalkozást bárki tud kezdeni. Ha jól bejön, akkor vágj fel vele ;)

Amúgy meg szakíts a pasival, mert jobbat érdemel nálad. Keress magadnak vmi gazdag felszínes csókát. Viszont addig legyen meg a platina szőke haj, felfújt száj, 45 kg testsúly, mert ott már feléd is lesznek elvárások. :)

2021. szept. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%
Nem ő a nagy Ő-d. Fogadd el. Vagy keresel mást, vagy elviseled.
2021. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%

...és amúgy is, miért baj az, ha valaki nem hajszolja a munkát, hanem megelégszik azzal ami van, és inkább helyette élvezi az életet?

(hisz azt írtad utazni szeret, tehát csak nem valami bezárkózott nagypapi)

2021. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb amit tehetsz, hogy szakítasz vele.

Nem kell őt megváltoztatni, sőt, örülj, hogy elégedett az életével, ne bántsd!

2021. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!